Παρέα για Ταξίδια...

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
παιδιά αν κανονίσετε κατι αλλο την επομενη φορα εκτος ευρωπης , εγω και η κολλητη μου ειμαστε μεσα. εχουμε ακριβως το ιδιο προβλημα.

δεν εχουμε παρεα!
Βασούλα, καλησπέρα. Χαίρομαι που σιγά σιγά η παρέα μας μεγαλώνει. Σίγουρα, και αν όλα πάνε καλά με το τωρινό μας ταξίδι (είμαι βέβαιη γι'αυτό) θα επεκταθούμε και εκτός Ευρώπης. Πάντως όταν ξαναγίνει συνάντηση στην Αθήνα, να έρθετε να σας γνωρίσουμε και από κοντά!
 

space

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλησπέρα σε ολους
Τελος Μαΐου θα πάω στο Παρίσι για 5 ήμερες. Αν μπορεί κάποιος να μου πει τα βασικά θα ήμουν υπόχρεος. π.χ. Βασικά αξιοθέατα, μουσεία , ή να με παραπέμψει σε κάποιο μίνι πρόγραμμα ανα ημέρα από εδώ μέσα. Και μία ερώτηση : Nα βάλω στο πρόγραμμα Βερσαλίες? Να χρησιμοποιήσω ανοιχτό λεωφορείο και καραβάκι για να δω τα αξιοθέατα? Να κλεισω από Αθήνα κάποια εισιτήρια για μουσεία κλπ?
Σας ευχαριστω
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Καλησπέρα σε ολους
Τελος Μαΐου θα πάω στο Παρίσι για 5 ήμερες. Αν μπορεί κάποιος να μου πει τα βασικά θα ήμουν υπόχρεος. π.χ. Βασικά αξιοθέατα, μουσεία , ή να με παραπέμψει σε κάποιο μίνι πρόγραμμα ανα ημέρα από εδώ μέσα. Και μία ερώτηση : Nα βάλω στο πρόγραμμα Βερσαλίες? Να χρησιμοποιήσω ανοιχτό λεωφορείο και καραβάκι για να δω τα αξιοθέατα? Να κλεισω από Αθήνα κάποια εισιτήρια για μουσεία κλπ?
Σας ευχαριστω
Space, καλή σου μέρα.
Άνοιξε νέο θέμα για την ερώτηση σου ή χρησιμοποίησε κάποιο άλλο σχετικό.Εδώ δεν θα τη δουν πολλοί για να σου απαντήσουν.
 

space

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλημέρα depy,
είμαι σχετικά καινούργιος εδώ και δεν τα ξέρω καλά
Σε ευχαριστώ .
 

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
εγώ προσωπικά απεχθάνομαι τα ταξίδια που κάνει κανείς μόνος του.Θέλεις να μιλήσεις και σε κάποιον βρε αδελφέ,να πείς μία κουβέντα .¨Ομως η εμπειρία και ο κανόνας λέει οτι δύσκολα άτομα άγνωστα μεταξύ τους ,χωρίς να γνωρίζει ο ένας τις ιδιαιτερότητες του άλλου να ταιριάξουν και να μείνουν πολλές μέρες μαζί χωρίς προβλήματα. Και βέβαια δεν μιλάμε για ένα οργανωμένο ταξίδι κάτω απο κάποιους κανόνες ενός ταξιδιωτικού γραφείου ,με αρχηγό κ.λ.π. εδώ μιλάμε για άλλο πράγμα.
Το παν είναι να έχεις καλή διάθεση και σεβασμό στην διαφορετικότητα του άλλου. Μετά όλα βρίσκονται, μια υποχώρηση ο ένας, μια ο άλλος.
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
Εχω κανει κι εγω μοναχικα ταξιδια εκτός των άλλων.
Παρεα βρισκω για πιο ... mainstream ευρωπαικους προορισμους. Αν και τα γούστα δεν ταιριάζουν πάντα, δεν έχω πρόβλημα να γίνουν αλληλουποχωρήσεις και να περάσουμε όλοι καλά.
Αν και συνήθως θυσιάζω αυτό το ανοργάνωτο που μου αρέσει σε ένα ταξίδι που είναι να κλείσω εισιτήρια για ένα μέρος, επιστροφή από άλλο, γειτονικης χωρας πχ, 1-2 διανυκτερεύσεις στο καθένα , και στο ενδιάμεσο βλέπουμε.
Αυτά μοναχικά πάντα. Και ενίοτε με γκρίνιες από εκείνους που δεν ήθελαν να ερθουν επειδή πήγα χωρίς αυτούς...
Για το πρώτο μεγάλο ταξίδι που σχεδιάζω για του χρόνου, είτε Περού είτε Μεξικό δεν προβλέπεται να βρω συνταξιδιώτη, οπότε θα απευθυνθώ για κάτι οργανωμένο στα γνωστά πρακτορεία.
Αν και θα προτιμούσα να τα σχεδίαζα όλα εγώ και να πάω μεμονωμένα αν υπήρχε έστω άλλο ενα ατομο στην παρέα.
 

kanarinaki

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Περού -Μάτσου Πίτσου
Για το πρώτο μεγάλο ταξίδι που σχεδιάζω για του χρόνου, είτε Περού είτε Μεξικό δεν προβλέπεται να βρω συνταξιδιώτη, οπότε θα απευθυνθώ για κάτι οργανωμένο στα γνωστά πρακτορεία.

Κι εγώ το ίδιο ,δεν πειράζει..
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
πραγματοποιήθηκε τελικά το πρώτο ταξίδι? πως τα περάσατε?
Βέβαια και πραγματοποιήθηκε! Με μεγάλη επιτυχία μάλιστα.
Τι λες, θα συμμετάσχεις στο επόμενο;;; (Δεν έχει προγραμματιστεί κάτι ακόμα). Εσύ σχεδιάζεις κάτι;
 
Last edited by a moderator:

kanarinaki

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Περού -Μάτσου Πίτσου
Βέβαια και πραγματοποιήθηκε! Με μεγάλη επιτυχία μάλιστα.
Τι λες, θα συμμετάσχεις στο επόμενο;;; (Δεν έχει προγραμματιστεί κάτι ακόμα). Εσύ σχεδιάζεις κάτι;
Που πήγατε;Δεν το έχω διαβάσει...Δεν προγραμματίζετε για Περού ;:p
 
Last edited by a moderator:

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Φευγω για περου στις 26. Τι να κανω , δεν σε ηξερα. Μπορουμε να κανονισουμε ομως κατι για μεξικο!!!!!!!!:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom