Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

nikos23patra

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα
Καλησπερα στην ομαδα.Οπως λεει και ο τιτλος θελω να με βοηθησετε αν ξερετε για μιλανο ειμαστε 10 ατομα.
πρωτον,Μας συμφερει να νοικιασουμε βανακι η να περασουμε 3 αμαξια?Δευτερον Διαμονη κανα απαρμεντ για να μεινουμε ολοι μαζι σε νορμαλ τιμες?
 

nikos23patra

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα
να περασετε αμαξια, κανα απαρμεντ ναι
συμφέρει καλύτερα λες να περάσουμε τα δικα μας λες ε;παίζει δακτύλιος εκςι κλπ αν παμε με δικο μας αμάξι ισχύει ο δακτύλιος;αν τυχόν παρουμε κληση για παρκαρισμα μας έρχεται Ελλάδα η κληση;
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Δεν ήξερα τι τίτλο να βάλω στο θέμα..Θέλω να κλείσω αεροπορικά για Μιλάνο για τις 30 Ιουνίου και από εκεί να πάω με τρένο Φλωρεντία να μείνω 4 μέρες..Κάνω κάτι λάθος ψάχνοντας στα γνωστά sites, όπως travelplanet, skyscanner, airfasttickets; (γράφτηκα και εκεί μήπως λάβω και κανένα κουπόνι για τα οποία διαβάζω εδώ κατά καιρούς!) Ακούω για την aegean ότι βγάζει προσφορές..200 ευρώ βρίσκω εισιτήριο, προσφορά δεν το λες ή μήπως το λες και δεν το ξέρω;Όλο για προσφορές διαβάζω που γράφετε στο forum αλλά δε βλέπω πού τις βρίσκετε!!Με βλέπω να καταλήγω να πετάω από Άραξο με καμιά Ryannair (δεν το πολυεπιθυμώ..)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Για 30 Ιουνίου εγώ βλέπω απο Αθήνα με Ryanair μολις 30€ (one way)!!! Αν θες να γυρίσεις απο Φλωρεντία αυτός είναι ο λόγος που σου βγαζει υψηλες τιμες! Για επιστροφη απο Μιλανο ή Ρώμη ή Βενετια οι τιμες κυμαίνονται στα 50 ευρω!
Γενικά θα σου πω πως λειτουργω εγω... Πρώτα κοιταζω τις προσφορες αεροπορικών μεσω skyscanner (επιλέγοντας εμφανιση ολων ανα μήνα) και μετα καθορίζω το προγραμμα και τις ημερομηνιες του ταξιδιου μου. Οι τιμες των αεροπορικων ειναι σα το χρηματιστηριο... π.χ αν φυσικα υπαρχει ευελιξια δοκιμασε 28 ή 29 Ιουνιου... μπορει να εξοικονομησεις ετσι αρκετα χρήματα!
Επίσης με όλο το θάρρος (για να βοήθησω ρωτάω) γιατι επιλέγεις να πεταξεις για Μιλάνο; Ρώμη έχεις πάει ή Βενετία; Πόσες μέρες εχεις στη διαθεσή σου;
 
Last edited:

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Απο Αθηνα Χριστινακι,ε;...με 103 ryanair αλλα με επιστροφη πρωι.
Αθήνα, ναι!Ευχαριστώ πολύ-πολύ!Είναι πολύ πρωί η επιστροφή που προτείνεις, αν σκεφτείς ότι θα είμαστε Φλωρεντία..Άσε που θέλω να αποφύγω και τη ryannair μάλλον είτε από Άραξο είτε από Αθήνα..Θα συνεχίσω να ψάχνω λοιπόν!
Για 30 Ιουνίου εγώ βλέπω απο Αθήνα με Ryanair μολις 30€ (one way)!!! Αν θες να γυρίσεις απο Φλωρεντία αυτός είναι ο λόγος που σου βγαζει υψηλες τιμες! Για επιστροφη απο Μιλανο ή Ρώμη ή Βενετια οι τιμες κυμαίνονται στα 50 ευρω!
Γενικά θα σου πω πως λειτουργω εγω... Πρώτα κοιταζω τις προσφορες αεροπορικών μεσω skyscanner (επιλέγοντας εμφανιση ολων ανα μήνα) και μετα καθορίζω το προγραμμα και τις ημερομηνιες του ταξιδιου μου. Οι τιμες των αεροπορικων ειναι σα το χρηματιστηριο... π.χ αν φυσικα υπαρχει ευελιξια δοκιμασε 28 ή 29 Ιουνιου... μπορει να εξοικονομησεις ετσι αρκετα χρήματα!
Από Μιλάνο θα επιστρέψουμε.Ευχαριστώ που μοιράστηκες τον τρόπο με τον οποίο κανονίζεις τα ταξίδια σου..Κάτι τέτοιο θέλω, να καταλάβω πώς βρίσκετε τη χαμηλότερη τιμή!Βλέπω και εγώ πτήσεις με 30 ευρώ αλλά είναι περίεργες ώρες συνήθως ή απλή μετάβαση..Εγώ όταν ψάχνω εισιτήρια δηλώνω την επιστροφή ταυτόχρονα, βάζω πάντα το +- 3 μέρες και ψάχνω στα 3-4 sites που γνωρίζω..και κλείνω το πιο φτηνό
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο!!Να είστε καλά!!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Σου προτείνω να δοκιμάσεις μεμονομένες πτησεις...Ετσι μπορεις να παίξεις και με τα αεροδρόμια. Μπορεις να γύρισεις και απο Ρώμη ή Βενετία εαν είναι φτηνότερα τα εισιτηρια ή βολεύουν οι ωρες! Το ιδιο πραγμα είναι σαν αποσταση. Γιατι να γυρίσεις υποχρεωτικά απο Μιλάνο;!
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Τελικά κλείσαμε μία-μία τις πτήσεις..από τα σάιτ των εταιρειών στα οποία μας παρέπεμπε η skyscanner, Αθήνα-Μιλάνο με Ryannair 36 ευρώ +45 ευρώ μια βαλίτσα (για 5 άτομα..) και επιστροφή με Aegean 72 ευρώ (θέλουμε να προσθέσουμε και εκεί μια βαλίτσα με 25 ευρώ/5 άτομα. Απ 'ό,τι είδα γίνεται και τηλεφωνικώς, θα το κοιτάξουμε αύριο-μεθαύριο, νυστάζω πολύ για να ασχοληθώ τώρα. Εξάλλου, μιλάμε για τις 30 Ιουνίου!) Μόνο μη μου πείτε ότι κλείσαμε ακριβά εισιτήρια και πως αν το ψάχναμε και άλλο θα βρίσκαμε πολύ φθηνότερα..Θα στενοχωρηθώ...Έχουμε και το τρένο για Φλωρεντία μετά 30-50 ευρώ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.767
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom