Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

touristakos

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Υπάρχει θέμα ασφάλειας? Εννοώ τις πορείες και τα επεισόδια που γίνονται,αν έχω καταλάβει καλά,γίνονται με μεγάλη συχνότητα. Και μιλάω για όλες τις ώρες.Είτε για μέρα και βόλτες είτε για βράδυ για ποτό.Γνωρίζει κανείς να μου πει?
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
ημουν εκει απο την περασμενη παρασκευη εως και χθες. δεν εγινε καμια φασαρια , μονο την κυριακη ειχε μια πορεια αλλα πολυ ησυχα πραγματα. δεν υπαρχει κανενα προβλημα, παντου ειναι ασφαλεστατα
 

touristakos

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
ημουν εκει απο την περασμενη παρασκευη εως και χθες. δεν εγινε καμια φασαρια , μονο την κυριακη ειχε μια πορεια αλλα πολυ ησυχα πραγματα. δεν υπαρχει κανενα προβλημα, παντου ειναι ασφαλεστατα
Κάποια πρακτορεία ακυρώνουν ταξίδια για λόγους ασφάλειας και τρομοκρατούν και τον κόσμο.Έλεος
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
μην ακουτε τιποτε.... η Πολη ειναι κουκλα και οπου και να πατε θα το ευχαριστηθειτε
 

gotthard

Member
Μηνύματα
74
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
kusadasi
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
Φιλε gotthard.. ποιοι μοιαζουν περισσότερο βρωμιαρηδες απο εμας?? οι Τουρκοιστη Κωσταντινουπολη ??...ειδες εσυ κανεναν εστιάτορα.. σουβλατζή?..φουρναρη..ζαχαροπλάστη να φοραει λαδωμένες βρώμικες ποδιες?? Ποσες φορες την ημερα πλενονται γαι να μπουν στο τζαμι??..πηγες σε καμμια δημόσια τουαλέτα στην Κωσταντινουπολη των 20 εκ.!!..να δεις πως ειναι??ειδες ποσες φορες την ημερα περνανε οι ανθρωποι της καθαριότητας απο τους δρομους τους πλένουν και τους καθαρίζουν..?..ειδες ολους αυτούς τους μικροπωλητες τροφίμων ποσο καθαροι ειναι οι πάγκοι τους...ειδες πως τακτοποιούν την πραματια τους στα μαγαζια τους ποσες φορες τα σκεσκονιζουν τη μερα?...μπήκες σε κάποιο μικρο ή μεγαλο εστιατοριο και ειδες κανα τραπεζι αμάζευτο ή βρώμικο..σου εφεραν ποτηρι με κραγιον ποτέ?? Μπηκες σε κανα λεωφορειο και μυριζε ιδρωτίλα??..Τι γραφεις ανθρωπέ μου και τι σκέφτεσαι?
Μάλλον πρέπει να προσέχεις πιο πολύ όταν διαβάζεις κάτι ''άνθρωπε''. Το ίδιο πράγμα λέμε, απλά εσύ το κάνεις φανταχτερό.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Μάλλον πρέπει να προσέχεις πιο πολύ όταν διαβάζεις κάτι ''άνθρωπε''. Το ίδιο πράγμα λέμε, απλά εσύ το κάνεις φανταχτερό.
"Γενικά αν και μοιάζουν πιο βρωμιάρηδες από εμάς, στο φαγητό τους δεν νομίζω πως είναι. "
Δηλαδη ???..για εξηγησε που μοιαζουν πιο βρωμιαρηδες γενικά??[/QUOTE]
 

gotthard

Member
Μηνύματα
74
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
kusadasi
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
"Γενικά αν και μοιάζουν πιο βρωμιάρηδες από εμάς, στο φαγητό τους δεν νομίζω πως είναι. "
Δηλαδη ???..για εξηγησε που μοιαζουν πιο βρωμιαρηδες γενικά??
[/QUOTE] μην κοιτάς φίλε μου μόνο την Πόλη, εκεί κάνουν εξωτερική πολιτική. Έχεις περάσει κάποια άλλη διαδρομή με αμάξι? Έχεις δει τα σπίτια τους? Ξέρεις πως σκουπίζουν το κ**ο τους όταν κάνουν το χοντρό? Με εκείνο το χεράκι ετοιμάζουν και το φαγητό.Το ότι είναι πιο καθαρός ο τρόπος αυτός για την ''περιοχή'' σε σχέση με τον δυτικό τρόπο συμφωνώ,αλλά... Επίσης μια βόλτα σε συνοικίες στην Ελλάδα όπου υπάρχουν Τούρκοι, θα σου δώσει με μια ματιά κάποιες διαφορές. Μπορεί να μοιάζουμε αρκετά σε πολλά θέματα με τόσα πάρε δώσε που είχαμε στα χρονικά αλλά οι απόγονοι των Ούνων, δεν μπορούν να σταθούν δίπλα σε Έλληνα (και ας έχει λερωμένη ποδιά). Για τουρισμό καλοί είναι αλλά μην ξεχνάμε απο ποιους έμαθαν τον πολιτισμό.
Την καλημέρα μου, σε 9 ώρες ξεκινάω για την πόλη.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
μην κοιτάς φίλε μου μόνο την Πόλη, εκεί κάνουν εξωτερική πολιτική. Έχεις περάσει κάποια άλλη διαδρομή με αμάξι? Έχεις δει τα σπίτια τους? Ξέρεις πως σκουπίζουν το κ**ο τους όταν κάνουν το χοντρό? Με εκείνο το χεράκι ετοιμάζουν και το φαγητό.Το ότι είναι πιο καθαρός ο τρόπος αυτός για την ''περιοχή'' σε σχέση με τον δυτικό τρόπο συμφωνώ,αλλά... Επίσης μια βόλτα σε συνοικίες στην Ελλάδα όπου υπάρχουν Τούρκοι, θα σου δώσει με μια ματιά κάποιες διαφορές. Μπορεί να μοιάζουμε αρκετά σε πολλά θέματα με τόσα πάρε δώσε που είχαμε στα χρονικά αλλά οι απόγονοι των Ούνων, δεν μπορούν να σταθούν δίπλα σε Έλληνα (και ας έχει λερωμένη ποδιά). Για τουρισμό καλοί είναι αλλά μην ξεχνάμε απο ποιους έμαθαν τον πολιτισμό.
Την καλημέρα μου, σε 9 ώρες ξεκινάω για την πόλη.[/QUOTE]
δεν απαντω για να μην συνεχιστει ή κουβέντα γιατι δεν αφορα και το φορουμ....οποιος ξερει ομως γελαει με αυτα που λες....ειδικα για το θεμα υγιεινής των τουρκων, οποιος παλι δεν ξερει... δεν με ενδιαφερει καθολου "να αδειασω το δικο μου κεφαλι για να γεμισω το δικό του"
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
868
Μπορεί να μοιάζουμε αρκετά σε πολλά θέματα με τόσα πάρε δώσε που είχαμε στα χρονικά αλλά οι απόγονοι των Ούνων, δεν μπορούν να σταθούν δίπλα σε Έλληνα (και ας έχει λερωμένη ποδιά).
Αυτά τα περί απογόνων των Ούνων που δεν μπορούν να σταθούν δίπλα σε έλληνα αναρωτιέμαι αν έχουν θέση στο φόρουμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom