Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Αν σε βαλει διπλα σε μια διμετρη ξανθια και τη γυναικα σου καπου αλλου......πειραζει?:bleh:
Αν με βάλει δίπλα σε έναν δίμετρο μελαχρινό και τον άντρα μου κάπου αλλού...δεν θα με πειράξει καθόλου,αρκεί να έχει και τα παιδιά μαζί του!!!:bleh:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αν με βάλει δίπλα σε έναν δίμετρο μελαχρινό και τον άντρα μου κάπου αλλού...δεν θα με πειράξει καθόλου,αρκεί να έχει και τα παιδιά μαζί του!!!:bleh:
(Ω...συγνωμη,συνηθως το προσεχω:oops:)....οσο για τα παιδια εννοειται...:lol:
 

mpatzartzi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους. Ανακάλυψα το συγκεκριμένο site, στην προσπάθεια μου να βρω μια λύση στο πρόβλημα που έχω με την ryanair. Μένω μόνιμα Ολλανδία με την οικογένεια μου και κατεβάινουμε Ελλάδα την Τρίτη. Το διαβατήριο του γιού μου όμως έχει λήξει τον Φεβρουάριο και θα το ανανεώσω Ελλάδα. Δυστυχώς όμως η Raynai δεν δέχεται ληγμένο διαβατήριο στο echeck. Τηλεφωνικώς δεν μπορώ να επικοινωνήσω και σίγουρα δεν θέλω να πληρώσω 70ε στο αεροδρόμιο. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά? Ευχαριστώ
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Νομιζω οτι μπορεις να κανεις τσεκ ιν με τον αριθμο κρατησης η εισιτηριου και οχι απαραιτητα με αριθμο διαβατηριου.
 

mpatzartzi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ενημερωτικά για όσους πιθανόν αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα..Η Ryanair είναι η μόνη εταιρεία που δεν δέχεται ταξιδιώτες με ληγμένο διαβατήριο ακόμα κι όταν πηγαίνουν στη χώρα καταγωγής. Απαιτούν emergency passport από την πρεσβεία.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Η Ryanair είναι η μόνη εταιρεία που δεν δέχεται ταξιδιώτες με ληγμένο διαβατήριο
Επειδη δεν γνωριζω το θεμα...μπορει να ταξιδεψει καποιος στην ευρωπη(υποθετω οτι μιλαμε μονο για χωρες σενκεν) με οποιαδηποτε αλλη εταιρια, με ληγμενο διαβατηριο;
 

mpatzartzi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ναι εφόσον επιστρέφει στην χώρα καταγωγής από όπου κι έχει εκδοθεί το διαβατήριο του. Στην περίπτωση μας έχουμε ελληνικό διαβατήριο κι επιστρέφουμε Ελλάδα. Από εκεί όμως για να ξαναταξιδέψουμε εκτός οφείλουμε να έχουμε ανανεωμένο διαβατήριο.
Αυτές οι πληροφορίες δίνονται και στην πρεσβεία αλλά από ότι φαίνεται η κάθε αεροπορική έχει τους δικούς της κανόνες. Δεν ισχύουν δηλαδή κάποιοι διεθνείς κανόνες...
 

papagio

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
οσο πετουσαμε με eagean και ολυμπιακη με παιδι στο check in ειχαμε το βιβλιαριο του παιδιου που ειναι τωρα 6 ετων ισχυει οτι σε πτηση ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ χρειαζεται να εχει το παιδι διαβατηριο γιατι δεν αναγνωριζει η ryan air κανενα αλλο ταξιδιωτικο εγγραφο?
ηδη πέταξα με ρυαναιρ με παιδι 3 χρονων, όπου στο τσεκ ιν εβαλα ταυτότητα και για αριθμο εβαλα το ΑΜΚΑ του παιδιου, εννοιεται ειχα μαζι μου οικογενειακο βιβλιαριο.
 

nico4gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Αριζόνα
Να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς. Με την καινούργια πολιτική που αν δεν θέλεις θέσεις το check in ανοίγει 7 ημέρες πριν την πτήση, τι γίνεται με την επιστροφή που είναι περισσότερες από 7 ημέρες;
Πρέπει να ψάχνω στο εξωτερικό υπολογιστή και εκτυπωτή για να κάνω check in ;
Αν πετάω πχ 10/5 για εξωτερικό και επιστρέφω 18/5, το τσεκιν της αναχώρησης ανοίγει στις 3/5 και της επιστροφής 11/5;
Όμως στις έντεκα θα είμαι ήδη στο εξωτερικό και ίσως να μην είναι το πιο εύκολο πράγμα η πρόσβαση σε υπολογιστή με εκτυπωτή;
Αν ξερει κάποιος θα του είμαι υπόχρεος
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
θα πρέπει να βρεις κάπου να κάνεις chech-in εκεί που θα βρίσκεσαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom