Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μια ερώτηση. Η χειραποσκευη κανονικα σε ποιο στάδιο ζυγιζεται και μετριεται? Οταν παω στο γκισέ να κανω check in η λιγο πριν επιβιβαστω στο αεροπλάνο?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Μια ερώτηση. Η χειραποσκευη κανονικα σε ποιο στάδιο ζυγιζεται και μετριεται? Οταν παω στο γκισέ να κανω check in η λιγο πριν επιβιβαστω στο αεροπλάνο?
Αν έχεις μόνο χειραποσκευή δεν χρειάζεται να πας στο γκισέ, εφόσον έχεις κάνει τσεκ ιν από το σπίτι και έχεις εκτυπώσει το μπορντινγκ πας.
Πας κατευθείαν στην πύλη και εκεί δεν υπάρχει ζυγαριά.
 

gianniskyr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδια..να ρωτησω..πεταω 16 μαιου για Πολωνια με aegean.. Απ οτι λεει στο σαιτ της aegean :
Χειραποσκευές - Οικονομική Θέση

Μπορείτε να μεταφέρετε 1 χειραποσκευή μέσα στην καμπίνα των επιβατών, με μέγιστο βάρος 8 κιλά και διαστάσεις 56εκ. μήκος Χ 45εκ. ύψος Χ 25εκ. πλάτος.

Εκει ειμαστε κομπλε. Η απορια μου ειναι αν μπορω να παρω μαζι μου και ενα backpack, την κλασσικη τσαντα της eastpak με λιγα πραγματα μεσα(θα με βολεψει αρκετα στα πηγαινελα εκει να εχω μαζι μου καποια πραγματα). Η ραιανερ για παραδειγμα αναφερει στο σαιτ οτι μπορεις να παρεις και μια δευτερη χειραποσκευη μικροτερων διαστασεων επανω στο αεροπλανο.Επιπλεον φανταζομαι οτι με τον περιορισμο των υγρων πραγματα οπως αποσμητικα, υγρα φακων επαφης κτλ τα ξεχναω ετσι?
 
Last edited:

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.669
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Επιπλεον φανταζομαι οτι με τον περιορισμο των υγρων πραγματα οπως αποσμητικα, υγρα φακων επαφης κτλ τα ξεχναω ετσι?
Μπορείς να πάρεις μαζί σου κάποια υγρά σε συσκευασίες μέχρι 100 ml. Όχι πάνω από 1 λίτρο συνολικά.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Γεια σας παιδια..να ρωτησω..πεταω 16 μαιου για Πολωνια με aegean.. Απ οτι λεει στο σαιτ της aegean :
Χειραποσκευές - Οικονομική Θέση

Μπορείτε να μεταφέρετε 1 χειραποσκευή μέσα στην καμπίνα των επιβατών, με μέγιστο βάρος 8 κιλά και διαστάσεις 56εκ. μήκος Χ 45εκ. ύψος Χ 25εκ. πλάτος.

Εκει ειμαστε κομπλε. Η απορια μου ειναι αν μπορω να παρω μαζι μου και ενα backpack, την κλασσικη τσαντα της eastpak με λιγα πραγματα μεσα(θα με βολεψει αρκετα στα πηγαινελα εκει να εχω μαζι μου καποια πραγματα). Η ραιανερ για παραδειγμα αναφερει στο σαιτ οτι μπορεις να παρεις και μια δευτερη χειραποσκευη μικροτερων διαστασεων επανω στο αεροπλανο.Επιπλεον φανταζομαι οτι με τον περιορισμο των υγρων πραγματα οπως αποσμητικα, υγρα φακων επαφης κτλ τα ξεχναω ετσι?
Μπορεις να παρεις ΚΑΙ σακιδιο πλατης μικρο μαζι σου ( αντιστοιχα οι γυναικες και τσάντα ) για τα υγρα οπως προείπαν..σε μπουκαλακια και συσκευασιες >100 μλ και οσα χωρεσουν στα ειδικα πλαστικα σακουλακια που βλεπω οτι τωρα σε ολα τα αεροδρομια εχουν στον ελεγχο. χωρανε ανετα πχ 5 -6 τετοια μπουκαλακια
 

k.marilena

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μπορείς να πάρεις μαζί σου κάποια υγρά σε συσκευασίες μέχρι 100 ml. Όχι πάνω από 1 λίτρο συνολικά.
"Η απορια μου ειναι αν μπορω να παρω μαζι μου και ενα backpack, την κλασσικη τσαντα της eastpak με λιγα πραγματα μεσα(θα με βολεψει αρκετα στα πηγαινελα εκει να εχω μαζι μου καποια πραγματα). " μήπωςς ξέρεις την απάντηση και σε αυτό; γιατί πετάω το πρωί και καίγομαι! θα μπορώ να έχω και τη τσάντα μου;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
"Η απορια μου ειναι αν μπορω να παρω μαζι μου και ενα backpack, την κλασσικη τσαντα της eastpak με λιγα πραγματα μεσα(θα με βολεψει αρκετα στα πηγαινελα εκει να εχω μαζι μου καποια πραγματα). " μήπωςς ξέρεις την απάντηση και σε αυτό; γιατί πετάω το πρωί και καίγομαι! θα μπορώ να έχω και τη τσάντα μου;
Μπορεις να εχεις και την τσαντα σου εκτος την μικρη βαλιτσα.
 

k.marilena

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας παιδια..να ρωτησω..πεταω 16 μαιου για Πολωνια με aegean.. Απ οτι λεει στο σαιτ της aegean :
Χειραποσκευές - Οικονομική Θέση

Μπορείτε να μεταφέρετε 1 χειραποσκευή μέσα στην καμπίνα των επιβατών, με μέγιστο βάρος 8 κιλά και διαστάσεις 56εκ. μήκος Χ 45εκ. ύψος Χ 25εκ. πλάτος.

Εκει ειμαστε κομπλε. Η απορια μου ειναι αν μπορω να παρω μαζι μου και ενα backpack, την κλασσικη τσαντα της eastpak με λιγα πραγματα μεσα(θα με βολεψει αρκετα στα πηγαινελα εκει να εχω μαζι μου καποια πραγματα). Η ραιανερ για παραδειγμα αναφερει στο σαιτ οτι μπορεις να παρεις και μια δευτερη χειραποσκευη μικροτερων διαστασεων επανω στο αεροπλανο.Επιπλεον φανταζομαι οτι με τον περιορισμο των υγρων πραγματα οπως αποσμητικα, υγρα φακων επαφης κτλ τα ξεχναω ετσι?
http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/katigories-theseon/economy-class/suhnes-erotiseis/
Στο 6 λέει και μια βοηθητική αρα είσαι οκ
 

vaggelakas

Member
Μηνύματα
20
Likes
10
παιδιά, έχω κλείσει κι εγώ με aegean στην οποίαν ισχύει εισιτήριο χωρίς αποσκευή και επιπλέον επιβάρυνση άν έχεις μία τέτοια. Διάβασα στο εδάφιο 6 πού αναφέρει η k.marilena παραπάνω,


Εάν πριν από το ταξίδι υπάρξει ανάγκη μεταφοράς αποσκευής, ο επιβάτης μπορεί να πληρώσει την αντίστοιχη χρέωση μεταφοράς αποσκευών μέσω της ιστοσελίδας και του mobile site της Aegean, μέσω του τηλεφωνικού κέντρου της Aegean ή μέσω ταξιδιωτικού γραφείου (με έκπτωση έως και 40% σε σύγκριση με το αεροδρόμιο) ή στο αεροδρόμιο.

αναφέροντας ταξιδιωτικό γραφείο, εννοεί τό σάιτ μέσω τού οποίου έκανα τήν κράτηση ή μπορώ να αποταθώ οπουδήποτε αλλού;

(λίγο χαζό το ερώτημα, ε; )
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Γιατί δεν το κάνεις κατευθείαν μέσω του site της Aegean;
Η τιμή της αποσκευής είναι ίδια παντού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom