Καλοκαιρινες διακοπες 2014

aNna90

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ολοκαίνουριο μέλος στο φόρουμ, και γράφτηκα με σκοπό να ρωτήσω την άποψη σας για τις φετινές καλοκαιρινές μου διακοπές! Ψάχνω ενα νησάκι που να μην είναι ούτε πολύ ήρεμο, ούτε πολύ ξέφρενο ώστε να παω με τον κάλο μου. Έχουμε προφανώς σκεφτεί τα κλασσικά ζευγαρωνήσια π.χ Σαντορύνη, Μήλο άλλα έχω κάποιους ενδοιασμούς για τις παραλίες, έχω πάει σε κάμποσα απο τα νησιά του Αιγαίου αλλα πουθενά δεν βρήκα τις καταπληκτικές παραλίες του Ιονιου. Θα ήθελα λοιπόν γνώμες για τον φετινό προορισμό μας! Είμαστε 25-28 χρονών και λατρεύουμε και οι δυο τις φυσικές ομορφιές, τους περιπάτους, και το καλο φαγητό. Ενδεχομένως να σκεφτόμασταν κατι το extreme όπως scuba diving ή κάτι παρόμοιο. Θα ήθελα να διευκρυνίσω κάτι τελευταίο δεδομένου οτι προανέφερα τον όρο ''ζευγαρωνησι'' δεν ψάχνω κάτι το τελείως ρομαντικό και γουτσουγουνιάρικο δεδομένου οτι είμαστε χρόνια μαζί και γενικά λίγο τρελλιάριδες. Ελπίζω να σας έδωσα τις απαραίτητες πληροφορίες. Περιμένω τις απόψεις σας με ανυπομονησία! :D
 

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Προτεινω Ικαρια! Ουτε πολυ ηρεμο, ουτε πολυ ξεφρενο, με ομορφες παραλιες και τρελλιαρικο. Αλλα πρεπει να εχετε οπωσδηποτε μεταφορικο μεσο.
Επισης Κυθηρα..ισχυουν ολα τα παραπανω και εχει και ενα υπεροχο μερος στο Μυλοποταμο με καταρακτακι και φανταστικα παγωμενα νερα για μπανιο.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Σκύρος!Κούκλα, οικονομική, απλά υπέροχη!
Κύθηρα!Μοναδικά!
Αλλόνησος!Γλυκούλα
Αμοργός!Απέραντο γαλάζιο
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Οι παραλίες και τα νερά στο Κουφονήσι απλά δεν παίζονται! Βέβαια έχω να πάω πάνω από 10 χρόνια κι έτσι δεν έχω πρόσφατη εμπειρία σε άλλους τομείς όπως διασκέδαση, φαγητό, τιμές. Επίσης ωραίες παραλίες έχουν η Πάρος και η Μύκονος με όλα τα παρελκόμενα φυσικά!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.130
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Για μένα το απόλυτο Κυκλαδονήσι ακούει στο όνομα Νάξος. Είναι μεγάλο και συνδυάζει πολλά διαφορετικά στοιχεία: υπέροχες παραλίες, γραφικά ορεινά χωριά, εξαιρετικό φαγητό σε ταβέρνες και εστιατόρια διαφορετικών στυλ, φιλόξενους ανθρώπους, αρχαία, ενδιαφέρουσα φύση στο εσωτερικό του. Από διασκέδαση έχει ήσυχα, αλλά και πιο φασαριόζικα μπαράκια, χωρίς όμως τη βαβούρα που θα βρεις αλλού!

Προσωπικά λατρεύω και την Αμοργό, αλλά οι παραλίες της δεν είναι κάτι το εξαιρετικό. Τέλειες έχουν (όπως αναφέρθηκε παραπάνω) τα Κουφονήσια, απλά δεν δίνουν τη δυνατότητα για πολλές δραστηριότητες.

Επίσης, αν δεν σας πειράζει να πάτε κάπου πιο μακριά, θα σας πρότεινα και τη μοναδική Σαμοθράκη. Απίστευτη φύση, γραφική Χώρα, μπάνιο σε λίμνες, βάθρες και καταρρακτάκια, εντυπωσιακά αρχαία, ό, τι πρέπει για υπαίθριες δραστηριότητες! Από διασκέδαση χαλαρά, αλλά όχι ξενέρωτα (όσο θυμάμαι). Απλά και πάλι οι παραλίες (χωρίς να είναι άσχημες) σαφώς δεν συγκρίνονται με τις θεαματικές του Ιονίου.
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Αμοργος χωρις δεύτερη σκέψη! Καταπληκτικά νερά κ βυθός, φοβερά μονοπάτια με απίστευτη θέα, τέλειο φαγητό, και παρειστικη ατμόσφαιρα! Δες την ιστορία που έχω ανεβάσει κ φωτό να ψηθεις...;)
 

eril

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
scotland
Ονειρεμένο Ταξίδι
tromso,norway
Πορτο χελι-σπετσες για παντα
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Αμοργός!!!! Συνδυάζει όλα όσα θέλεις κ κάνεις κ μία μονοήμερη Κουφονήσια η κάπου από μικρές κυκλάδες.Σίγουρα θα σας μείνει αξέχαστο!Ακόμα δεν έχει βρεθεί νησί να έχει ξεπεράσει την Αμοργό για μένα.. :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ψάχνω ενα νησάκι που να μην είναι ούτε πολύ ήρεμο, ούτε πολύ ξέφρενο ώστε να παω με τον κάλο μου.

:shock:
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Ψάχνω ενα νησάκι που να μην είναι ούτε πολύ ήρεμο, ούτε πολύ ξέφρενο ώστε να παω με τον κάλο μου.

:shock:
χα!Τίποτα δε σου ξεφεύγει! Μπορεί να είναι το χαϊδευτικό του, καλέ!
 

marina12

Member
Μηνύματα
86
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους..Επειδή φέτος λόγω δουλειάς οι καλοκαιρινές διακοπές μου θα ξεκινήσουν μάλλον μέσα Σεπτεμβρίου,ποιές θα ήταν οι προτάσεις σας για διακοπές στο εξωτερικό η και εσωτερικό?Περίεργη περίοδος και δεν έχω ξανακάνει διακοπές εκείνη την εποχή και δεν ξέρω τι να κάνω.Ευχαριστώ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom