Εισιτήρια ΟΣΕ (προς πώληση)

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αν ακυρώσεις κάποιο εισιτήριο ή έχει καθυστέρηση ανω της μίας ώρας, σου δίνουν ένα κουπόνι για μελλοντικό ταξίδι. Κατανοητό;
Από εμένα σίγουρα μη κατανοητό. Ξέρω ότι αν υπάρξει καθυστέρηση σου παρέχει ο ΟΣΕ έκπτωση σε μελλοντικό ταξίδι, αλλά το παιδί πιο πάνω ανέφερε ότι πουλάει το κουπόνι του, όχι ότι το χαρίζει. Οπότε τι πλεονέκτημα έχει κανείς με το να αγοράσει ένα τέτοιο κουπόνι σε σχέση με το να αγοράσει κανονικό εισιτήριο;
 

cacofonix

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Από εμένα σίγουρα μη κατανοητό. Ξέρω ότι αν υπάρξει καθυστέρηση σου παρέχει ο ΟΣΕ έκπτωση σε μελλοντικό ταξίδι, αλλά το παιδί πιο πάνω ανέφερε ότι πουλάει το κουπόνι του, όχι ότι το χαρίζει. Οπότε τι πλεονέκτημα έχει κανείς με το να αγοράσει ένα τέτοιο κουπόνι σε σχέση με το να αγοράσει κανονικό εισιτήριο;
Προφανώς θα το δίνει σε καλύτερη τιμή, αλλά και στην ίδια τιμή να το δίνει, τι προτιμάς να βοηθήσεις κάποιον που έχει αναγκη 30€ ή τον ΟΣΕ;
 

cacofonix

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Εγω τον ΟΣΕ, τον καποιον που τον ξερω.
Οταν θα έχεις κάποιο εισιτήριο για πώληση, θα σου κάνω παράθεση το post σου και θα σου πω συγγνώμη, ταξίδεψέ το να μην το χάσεις, είναι πλαστό, ή ότιδήποτε άλλο.

Οπως ζητάω να με εξυπηρετήσουν όταν έχω ανάγκη, έτσι εξυπηρετώ κι εγώ όταν έχει ανάγκη ο άλλος.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οταν θα έχεις κάποιο εισιτήριο για πώληση, θα σου κάνω παράθεση το post σου και θα σου πω συγγνώμη, ταξίδεψέ το να μην το χάσεις, είναι πλαστό, ή ότιδήποτε άλλο.
Κι αλλα να μου πεις. Οχι μονο αυτα...
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Από εμένα σίγουρα μη κατανοητό. Ξέρω ότι αν υπάρξει καθυστέρηση σου παρέχει ο ΟΣΕ έκπτωση σε μελλοντικό ταξίδι, αλλά το παιδί πιο πάνω ανέφερε ότι πουλάει το κουπόνι του, όχι ότι το χαρίζει. Οπότε τι πλεονέκτημα έχει κανείς με το να αγοράσει ένα τέτοιο κουπόνι σε σχέση με το να αγοράσει κανονικό εισιτήριο;
Μου έχει τύχει κι εμένα να πουλάει κάποιος 2 κουπόνια δίπλα από τα γκισέ στο σταθμό Λαρίσης και τα αγόρασα στην κανονική τιμή. Αφού, έτσι κι αλλιώς ταξιδεύω συχνά, γιατί να μην τον εξυπηρετήσω τον άνθρωπο; Ο συγκεκριμένος είχε εισιτήρια τα οποία ακύρωσε, οπότε είχε πάρει από τον ΟΣΕ δυο τέτοια κουπόνια.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μου έχει τύχει κι εμένα να πουλάει κάποιος 2 κουπόνια δίπλα από τα γκισέ στο σταθμό Λαρίσης και τα αγόρασα στην κανονική τιμή. Αφού, έτσι κι αλλιώς ταξιδεύω συχνά, γιατί να μην τον εξυπηρετήσω τον άνθρωπο; Ο συγκεκριμένος είχε εισιτήρια τα οποία ακύρωσε, οπότε είχε πάρει από τον ΟΣΕ δυο τέτοια κουπόνια.
Ναι μωρέ, αν τον πετύχεις στον γκισέ εννοείται τον βοηθάς. Ή αν έρθει σε κάποιο γειτονικό σου μετρό/κάπου που σε εξυπηρετεί να στο δώσει επίσης ναι.

Επίσης εγώ δεν ήξερα μέχρι το post του cacofonix ότι τα κουπόνια δίνονται και μετά από ακύρωση εισιτηρίων. Νόμιζα ότι ήταν μόνο λόγω καθυστέρησης του δρομολογίου (και για να είμαι ειλικρινής εγώ σε μία τέτοια περίπτωση θα τα χάριζα, δεν θα τα πουλούσα).

Αλλά γενικότερα επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ κουπόνια ρώτησα για περισσότερες λεπτομέρειες για να μάθω αν σου παρέχουν και κάποια επιπλέον προνόμια που ενδεχομένως να μην γνωρίζω.
 

cacofonix

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Sorry αλλά γιατι να τα χαρίσεις;
Τον ξέρεις τον αλλον απο χθες;
Εκτός αν εχει πραγματική ανάγκη και δεν σε νοιάζει το ποσό που θα χάσεις, και πεις οκ κανω μια καλή πράξη. Αλλιώς το δίνεις μια καλύτερη τιμή και ειναι και οι δύο ευχαιρστημένοι
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Για όποιον ενδιαφέρεται, έχω εισιτήριο των 9 ευρώ από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη για την Πέμπτη 24 Απριλίου στις 10:18 το πρωί.
 

lytostechnology

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Εχω εισητηρια για ΑΘΗΝΑ απο Θεσσαλονικη για την Πεμπτη 24/4/2014 και επιστροφη Δευτερα 28/01/2014 με καρτα νεων. Οποιος ενδιαφερεται ας με παρει στο.....

(Αφαιρέθηκε από τη διαχειριστική ομάδα το τηλέφωνο καθώς σύμφωνα με τους όρους χρήσης απαγορεύεται η παράθεση προσωπικών στοιχείων (email, τηλέφωνα, διευθύνσεις, κλπ)
 
Last edited by a moderator:

Vincent

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδιά,
Από κακή επικοινωνία με 2 φιλαράκια έγινε λάθος στην επιστροφή για 2 εισητήρια των 9 ευρώ (ένα αντρικό / ένα γυναικείο) από Θεσσαλονίκη για Αθήνα.
Απ΄ό,τι διαβάζω δεν γίνεται να τους αλλάξω ημερομηνία. Παρακαλώ ενημερώστε με άμεσα εάν έχει αλλάξει κάποιο δεδομένο στα εισητήρια των 9 ευρώ γιατί πέρνω παντού και κλασικά κανείς δεν το σηκώνει.
Τα εισητήρια είναι 2 των 9 ευρώ, αμαξοστοιχία 61 07/07/2014 ώρα 18:04.
Μένω κοντά στον ΟΣΕ θεσσαλονίκης, επικοινωνήστε και πετάγομαι να σας τα δώσω .
Τα δίνω 6 ευρώ το ένα!!!!!!!!

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ
WEB TICKET ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ ******
TICKET NUMBER ******
ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΒΑΤΗ
PASSENGER NAME *************
ΤΡΕΝΟ
TRAIN 61 ΗΜΕΡ/ΝΙΑ
DATE 07/07 ΩΡΑ
TIME 18:04
ΔΙΑΔΡΟΜΗ
ROUTE Θεσσαλονίκη ⇒ Αθήνα ΚΛΑΣΗ
CLASS Β
ΤΙΜΗ
PRICE 9 € ΒΑΓΟΝΙ
COACH **
ΕΚΠΤΩΣΗ
DISCOUNT 25% (ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ) ΘΕΣΗ
SEAT **

Ευχαριστώ για τον χρόνο!!
Καλά ταξίδια!
 

Dimitris_Mitsos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Εισητήριο ΟΣΕ απο Αθηνα για Θεσσαλονικη στις 6/8 23:55 των 19,20€ το δείνω 15 να μιν παει χαμενο γιατι τελικα δεν ταξιδεύω μένω κοντά στον Σταθμό του ΟΣΕ μπορούμε να δώσουμε ραντεβού και επι τόπου στο σταθμό ακόμα και την μέρα που είναι το εισητήριο για να βεβαιωθείτε οτι δεν είναι μαϊμού
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.758
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom