Τα καλά τα στραβά και τα ανάποδα που συμβαίνουν σ΄αυτή τη χώρα.....

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού


Ξεφτίλες μικροαστοί καταναλώσατε σήμερα;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Καταπληκτικό ξέπλυμα της Ν.Δ από τον τιτάνα τον Μπαλτάκο... τίποτε δεν ήξερε κανένας... όλα τα έκανε για το καλό του τόπου μόνος του... κατασκόπευε τους φασίστες και τους έλεγε στο ξεκούδουνο καμιά παπαριά για να μην πάρουν χαμπάρι τον εθνοσωτήριο ρόλο του!! Πραγματικά είμαι περίεργος, υπάρχουν ακόμη γίδια στην Ελλάδα που τρώνε τόσο σανό και πιστεύουν διάφορους Μπαλτάκους , Δένδιες, Αθανασίου και Σαμαράδες?
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Έπεσα πάνω σ'αυτό το βίντεο και ειλικρινά συγκλονίστικα.Διάβασα λίγα πράγματα και στη σελίδα του συλλόγου και λυπάμαι ειλικρινά που δεν τα γνώριζα νωρίτερα.Πριν τρία χρόνια επισκεύτηκα τα Πομακοχώρια και τότε είχα τελείως άλλη εικόνα για τους Πομάκους!Γνώριζα ότι ήταν Ελληνες Θρακιώτες που εξιλσαμίστηκαν αλλά είχα τη λανθασμένη εντύπωση ότι προτιμούν οι ίδιοι την Τούρκικη γλώσσα και γενικά ότι γέρνουν προς την Τουρκία λόγω θρησκευτικών πεποιθήσεων.Προφανώς δεν είναι καθόλου έτσι.Δυστυχώς ακόμη και σήμερα αυτοί οι άνθρωποι πιέζονται να τουρκέψουν με το ζόρι!
Στέκομαι στην τελευταία φράση της ομιλήτριας ''Είμαι περήφανη που είμαι Ελληνίδα Πομάκα!''

 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Πρωθυπουργός κοσμικού κράτους της Ευρώπης...!!!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.803
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom