Γαμήλια Κρουαζιέρα!

Spoinaki

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο Αιγιαιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλημερα σε ολους! Ειμαι καινουρια στην παρεα και χρειαζομαι τα φωτα σας!!! Αρχες του καλοκαιριου εγινε ο γαμος μας και σκεφτομασταν με το συζυγο για γαμηλιο να παμε στην πολυποθητη Νεα Υορκη. Η διαμονη ομως ειναι τοσο ακριβη εκει για το budjet μας και το βγαλαμε απο το μυαλο μας (τουλαχιστον για ωρας).
Ετσι λοιπον ακουσαμε για μια εταιρεια που κανει κρουαζιερες ,(την Costa Cruises), και μας ενδιαφερει η κρουαζιερα σε καποια νησια του Αιγαιου και τη Σμυρνη. Ξερεις καποιος να με βοηθησει απο που κλεινω τα εισητηρια (να εμπιστευτω δλδ ενα ταξιδιωτικο γραφειο μεσω του site του), ή και σε οτιδηποτε αλλο μπορει να μου πει κατι που πιθανον να με διαφωτισει...
Ευχαριστω!!
 

savoula

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημερα σε ολους! Ειμαι καινουρια στην παρεα και χρειαζομαι τα φωτα σας!!! Αρχες του καλοκαιριου εγινε ο γαμος μας και σκεφτομασταν με το συζυγο για γαμηλιο να παμε στην πολυποθητη Νεα Υορκη. Η διαμονη ομως ειναι τοσο ακριβη εκει για το budjet μας και το βγαλαμε απο το μυαλο μας (τουλαχιστον για ωρας).
Ετσι λοιπον ακουσαμε για μια εταιρεια που κανει κρουαζιερες ,(την Costa Cruises), και μας ενδιαφερει η κρουαζιερα σε καποια νησια του Αιγαιου και τη Σμυρνη. Ξερεις καποιος να με βοηθησει απο που κλεινω τα εισητηρια (να εμπιστευτω δλδ ενα ταξιδιωτικο γραφειο μεσω του site του), ή και σε οτιδηποτε αλλο μπορει να μου πει κατι που πιθανον να με διαφωτισει...
Ευχαριστω!!

Καλησπέρα! Αν σε ενδιαφέρει ακόμη το συγκεκριμένο ταξίδι σου έχω έτοιμα εισιτήρια για Αιγαιοπελαγίτικη κρουαζιέρα. Δυστυχώς το ταξίδι αυτό προοριζόταν για εμένα με το σύντροφό μου αλλά για προσωπικούς λόγους αναγκαζόμαστε να μην πάμε τελικά. Αφορά τις ημέρες 16 - 19 Αυγούστου , κράτηση για διπλό κρεβάτι με φουλ πρόγραμμα διατροφής κλπ..Αν θες επικοινώνησε άμεσα μαζί μου για περαιτέρω λεπτομέρειες. ;)
 

Spoinaki

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο Αιγιαιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλημερα Savoyla! Την Παρασκευη που μας περασε κλεισαμε τελικα για την κρουαζιερα απο ενα ταξιδιωτικο γραφειο. Δωσαμε και σχεδον ολα τα χρηματα. Ευχαριστω παντως !
 

travelboy

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Πρόσφατα έκλεισα κρουαζιερα με την MSC (poesia) για 9ημερη κρουαζιερα Δυτική Μεσόγειο αρχές Οκτωβρίου. Επείδη είναι η πρώτη μας φορά που κάνουμε κρουαζιερα θα μου ήταν πολυ χρήσιμες οτι πληροφορίες γνωρίζετε! Βασικά εχω κάνει register στο site τους και έιδα οτι μπορείς να κλείσεις εκδρομές-να σου παρκάρουν το αυτοκίνητο στο λιμάνι επιβιβασης-να αγορασεις παροχές γενικά. Αξίζει να τα αγοράσουμε απο τώρα; Απο τιμες τι παίζει γιατι δεν εχει τιμοκατάλογο. Για την ιστορία, έκλεισα δίκλινο με μπαλκόνι 1250 € τα δυο άτομα συμπεριλαμβανομένου τα λιμενικά έξοδα. Ήμουν τυχερός γιατι έπεσα σε προσφορά. Η πραγματική τιμη ήταν σχεδόν διπλάσια. Τα λιμάνια είναι Γένοβα/Μάλαγα/Καζαμπλάνκα/Λισαβώνα/Βαρκελώνη/μασσαλια/Γένοβα. Οποίος εχει να προτείνει και καμία εκδρομή καλοδεχούμενη. Απο οτι διάβασα ο Σταμιον ειναι ο ειδικός!!!! Ευχαριστω!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω αλλα μπορω να σου πω,οτι απ'οτι φαινεται η τιμη ειναι καλη.
Βεβαια,θα πρεπει να πας Γενοβα,η οποια ειναι ωραια πολη με τυπικη ιταλικη αναγεννησιακη αρχιτεκτονικη στο κεντρο της και ενδιαφεροντα αξιοθεατα.
Το προγραμμα της κρουαζιερας δεν εχει βγει?Αυτο που θα πρεπει να δεις,ειναι τα τουρ που σου προσφερουν σε καθε λιμανι και τι απο αυτα σου αρεσει.
Μπορεις να κινηθεις και μονος σου,για να δεις τα πιο ενδιαφεροντα μερη σε καθε πολη,με ενα σχεδιασμο για τις μετακινησεις σου.Τα τουρ,που οργανωνουν με τα πουλμαν ειναι καπως σαν τα κοπαδια με πολυ λιγο χρονο σε καθε αξιοθεατο.
 

travelboy

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια @karfitsa . Και εγω νομιζω οτι θα ειναι τζαμπα χρηματα τα τουρ που οργανωνει η κρουαζιερα. Απο τα Τουρ που ειδα ζαχαρωνω μια στο μαροκο για fez. το προγραμμα ειναι αυτο που περιγραφω πιο πανω που αναφερω τα λιμανια. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.325
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom