Σερβία Ταξίδι στο Βελιγράδι.

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Την παρασκευη που φθάσαμε ηταν μεσα στο ψιλόβροχο και την υγρασία...μετα ευτυχως ηταν καλα...και τωρα που γράφω εχει έναν υπεροχο ήλιο στο gardos!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Οχι εκανα λάθος για το πρώτο ξενοδοχείο...ειναι σε ενα στενάκι στην πλατεία slavija..που βγαίνει στον Αγ σάββα....αν ειναι ετσι ειναι λίγο μακριά απο το κέντρο και εχει ανηφόριτσα...
Το Astoria ειναι στην περιοχή του σταθμού...δεν θα εμενα με τίποτα εκεί...φαινεται λίγο παρακμιακή η περιοχή και δεν πας με τα πόδια στο κέντρο γιατι εχει ανηφόρες...
Αυτή ειναι η άποψη μου όπως τα ειδα αυτές τις ημέρες...
 

vaggelakas

Member
Μηνύματα
20
Likes
10
Εκλεισα που λέτε, 3 νυκτες στην πρωτεύουσα της Σερβιας (εκ των οποίων την μια θελω να την θυσιασω στο Νοβισαντ – μηπως ειναι λιγουλακι λιγο;) αρχες Ιουνιου, καπου κεντρο με το χοτελι να ειναι απεναντι του κεντρικου σιδηροδρομικου σταθμου – στην οδον Savska. Κάπου ήκουσα διαβαζοντας οτι η περιοχη του δεν ειναι και πολυ καλη. Γραφοντας καλη, δεν εννοω ότι περνα ηλικιωμενες κυριες στο απεναντι πεζοδρομιο, αλλα προφανως δεν ενδεικνυται να γυρνοβολάς ανετου και δεμεμελει γωνια, παρεα με το ψιλοχαζοχαρουμενο υφος που διαθετει πας εις τουριστας κατα τις βραδινες ωρες τουλάχιστον! Κι αυτο διότι μπορει να συμβει το ανεπανορθωτον – οπου ανεπανορθωτο για εναν τουριστα ειναι να χασει τα χρηματα και ταξιδιωτικα εντυπα! Ειναι κατι που το επιβεβαιώνετε υμείς οι επισκεφθεντες το Βελιγραδι, για την περιοχη αυτη; Η εν τελει, ειναι ασφαλης η περιοχη, οποτε και βραδυ, ειναι ενταξει να γυρισεις περπατιαρικα από καποιο κοντινο πάρκο;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Είμαι ανάμεσα σε δύο ξενοδοχεία. Η περιοχή που βρίσκονται είναι καλή, την περπατάς άνετα μέχρι τα κεντρικά σημεία της πόλης, έχει κάποιο πρόβλημα ασφάλειας; Επίσης αν κάποιος έχει μείνει σε κάποιο από τα δύο, μια μικρή βοήθεια.

http://www.booking.com/hotel/rs/jat...eckout_year_month=2014-11#availability_target


http://www.booking.com/hotel/rs/queen-astoria-design.el.html
Έλα εχω δώσει το belness apartments , στην οδό Makedonska , εντελώς κεντρικό !
Εγγύηση !
 

vaggelakas

Member
Μηνύματα
20
Likes
10
Καλα μου παιδια, τι ισχυει οσον αφορα τα αλκοολια και τα σιγαρεττα κατα την επιστροφη στην ελλαδα;
Τα ψωνια απο τα ντιούτια (sic) τα φρη τί περιορισμους εχουν;
 

noise

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Βοστωνη
Καλησπερα

Θα μπορουσε να μου προτεινει καποιος καλα και οχι πολυ ακριβα :icon_redface:εστιατορια στο Βελιγραδι?

Απο το διαβασμα που εχω ριξει εχω σημειωσει τα:
Naja Αυτο ειναι στο Zemun
Campo di Fiori
Prolece
Stara Koliba
Kαποια αλλη προταση κοντα στο κεντρο?

Οπως επισης και για το βραδυ.Καποιο κλαμπ (περα απο το Mr Brown) ή καποιο μπαρακι (περα απο την Λεσχη Ταξιδιωτων και το Red)

Υποχρεος.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Και η καφάνα ?...στο κέντρο απέναντι απο το πατριαρχείο...γύρω στα 20 -25 ευρω τα 2 ατομα...
Και το ιταλικό vapiano στην knez Mihailova...ειναι self servis...υπέροχος χώρος...στα ίδια χρήματα ...εκει βρίσκοταν κάποτε το ruski cafe.
 

noise

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Βοστωνη
Σε ευχαριστω απλα εψαχνα και για αλλες επιλογες:)
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Καλα μου παιδια, τι ισχυει οσον αφορα τα αλκοολια και τα σιγαρεττα κατα την επιστροφη στην ελλαδα;
Τα ψωνια απο τα ντιούτια (sic) τα φρη τί περιορισμους εχουν;
κανενα.... αν σε ρωτησουν ,τι εχεις να δηλωσεις ,πες οτι εισαι πολυ συγκινημενος που ξαναγυρισες στην πατριδα :xalara:
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Και η καφάνα ?...στο κέντρο απέναντι απο το πατριαρχείο...γύρω στα 20 -25 ευρω τα 2 ατομα...
Και το ιταλικό vapiano στην knez Mihailova...ειναι self servis...υπέροχος χώρος...στα ίδια χρήματα ...εκει βρίσκοταν κάποτε το ruski cafe.
ψηφιζω και εγω vapiano. στη skardarlija εχει αρκετες ταβερνες με ζωντανη μουσικη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.612
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom