Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Και ο Α3 να βάλει θα καταφέρει να έχει τιμές μικρότερες απο οτι η Turkish ή η SAS απο Αθήνα για Αμερική; ΟΧΙ μεγάλο το ρίσκο δεν θα το κάνουν, εδώ σιγά σιγά βλέπω απο Χειμώνα λιγοστεύουν οι πτήσεις για LHR και πηγαίνουν Gatwick μπας και κοντράρει το 40ε της Ryanair ... αρα μην περιμένετε απ ευθείες πτήσεις μόνο μέσω Κωνσταντινούπολης κτλ θα πετάμε.
Ο λόγος που η Aegean πάει στο Gatwick είναι ότι το χειμώνα έχει 2 slots στο Heathrow αντί για τα τρία καλοκαιρινά. Από όσο γνωρίζω το ίδιο έκανε και η παλιά ΟΑ.

Τι σχέση έχει η SAS?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Πιθανόν να ακούσατε για ατύχημα που είχε σήμερα στα Γιάννινα αεροσκάφος της Aegean(έσκασαν δύο λάστιχα).
Εκείνο που δεν ξέρετε είναι το ατύχημα έγινε κατά την προσεδάφιση του αεροπλάνου και ότι το αεροδρόμιο έκλεισε και δεν μπορεί να προσεδαφιστεί άλλο αεροπλάνο.

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26510&subid=2&pubid=113275178
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Κοιτάζοντας το site τους είδα ότι πετούν για Καϊρο μερικές φορές(2-3; ) την εβδομάδα.Υπήρχε αυτό;Μπήκε τώρα;Το θεωρούν ότι είναι η κατάλληλη εποχή;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κοιτάζοντας το site τους είδα ότι πετούν για Καϊρο μερικές φορές(2-3; ) την εβδομάδα.Υπήρχε αυτό;Μπήκε τώρα;Το θεωρούν ότι είναι η κατάλληλη εποχή;
Δεν υπήρχε, μάλλον για να το πω καλύτερα είναι η 4η προσπάθεια τους αν δεν κάνω λάθος μιας που πάντα το ανακοίνωναν και πάντα έμενε στα λόγια.
Επίσης βάλανε και δεύτερη πτήση για Τελ Αβιβ μέχρι τέλη νοέμβρη αν θυμάμαι καλά.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Η ocd (obsessive compulsive disorder) ερώτηση της ημέρας: Ξέρει κανείς να μου πει σε Α321 της Aegean, στη θέση 11 βολεύει η οθόνη και το παράθυρο; Θέλω να πω, μην ειναι πολύ μακρυά ή ακριβώς από πάνω η οθόνη και πολύ πίσω το παράθυρο.
Ευχαριστώ :)
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Η ocd (obsessive compulsive disorder) ερώτηση της ημέρας: Ξέρει κανείς να μου πει σε Α321 της Aegean, στη θέση 11 βολεύει η οθόνη και το παράθυρο; Θέλω να πω, μην ειναι πολύ μακρυά ή ακριβώς από πάνω η οθόνη και πολύ πίσω το παράθυρο.
Ευχαριστώ :)
Δεν ξέρει κανένα καλό παιδάκι να μου πει; :) Ποιες είναι οι καλές θέσεις στο αεροπλάνο; Κάπου είχα πετύχει ένα σχετικό θέμα ή ποστ, δεν το βρίσκω τώρα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δεν ήξερα που να το βάλω και μιας και το άρθρο μιλάει για την Aegean είπα να το βάλω εδώ, κάτι που φυσικά ισχύει και για όλες τις άλλες αεροπορικές εταιρείες που ακολουθούν την ίδια πολιτική.

http://www.fpress.gr/agora/item/167...artas--ta-paradeigmata-aegean-village-cinemas

Καπέλα στις πιστωτικές τέλος
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
217
Για πείτε λίγο ... από το site της Aegean βλέπω διαστάσεις χειραποσκευής : 56 Χ 45 Χ 25. Η δικιά μου είναι 59 Χ 40 Χ 22. Είναι αυστηρό αυτό το 56 η είμαι οκ ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom