ΗΠΑ Ταξίδι στο Ορλάντο

like23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
LAS VEGAS
like23 said:
Η εισοδος είναι 67δολαρια!!!ειλικρινα ολα τα παρκα εχουν κάτι διαφορετικό να σου προσφέρουν!!!τα χριστουγεννα όμως εζησα όμως την πιο θαύμασια εμπειρία μου στην disney!!είχε τι merry merry christmas sow ειλικρινά οτι πιο μαγικό εγω δει!!είχε παρέλαση όλοι οι ηρωες!!!κ σου προσφέρουν κ ζεστή σοκολάτα με cookies!!κ ολα μα ολα στολισμενα τοσο υπεροχα!!!
Κ κάτι ακόμΑ υπαρχουν κ πακετα εισητηριων που βγαινει πιο οικονομοκα οσο πιο πολλα παρκα τοσο καλύτερη τιμη!!
 

euaggeliak

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Nicole μου, πάρε ανάσα και ετοιμάσου για ένα ακόμα μεγάλο μνμ….
Όλα τα πάρκα ήταν υπέροχα και πράγματι υπήρχαν special χριστουγεννιάτικα events.
Στο Magic kingdom είναι όντως μαγικά και δεν θα ξέρεις που να πρωτοχαζέψεις. Θα θυμηθείς όλους τους αγαπημένους παιδικούς σου ήρωες… Είναι λες και βρίσκεσαι σε έναν άλλο φανταστικό κόσμο. Στο animal kingdom ήταν επίσης όμορφα με must δραστηριότητα το σαφάρι. Το μόνο πάρκο που δεν με ξετρέλανε ήταν το epcot.
Στη Sea World ήταν πολύ όμορφα. Πήγαμε δύο φορές για να τα δούμε όλα… Φυσικά τα show με τα δελφίνια, φάλαινες, φώκιες ήταν τρομερά.
Τα universal studios ήταν όλα τα λεφτά!!! Γέλιο, έκπληξη, φόβος, χαρά, αγωνιά… όλα τα συναισθήματα σε δράση…
Θα πρότεινα να μην παραλείψεις να επισκεφτείς το ακρωτήριο Canaveral. Θα είναι το κομμάτι της γνώσης σε αυτό το ταξίδι αφού η διασκέδαση θα είναι άπλετη. Εμείς το συνδυάσαμε και με βόλτα σε ένα ποτάμι με airboat για να δούμε και καλά κροκόδειλους… Τελικά δεν είδαμε… ίσως και καλύτερα!

Κάποιες extra σημειώσεις
Μέσα στη Disney υπάρχουν πολλά ξενοδοχεία για να μείνεις
Οπλίσου με υπομονή γιατί σε κάποιες δραστηριότητες στα πάρκα θα πρέπει να περιμένεις από μερικά λεπτά ως… μερικές ώρες!!!
Το φαγητό ήταν φτηνό αλλά χάλια…
Ετοιμάσου για πολύωρη βιντεοσκόπηση και αμέτρητα κλικ στη φωτογραφική σου!!!!
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
like23 ακούγονται υπέροχα αυτά που περιγράφεις! Για δώσε μας πληροφορίες...:xmas_biggrin: Πόσες μέρες έμεινες? Το συνδύασες με κάτι άλλο, Miami ή κρουαζιερούλα στην Καραϊβική? Νοίκιασες αυτοκίνητο? Συνολικό κόστος ταξιδιού? (πωπω σ'έπρηξα στις ερωτήσεις!!!)
Αυτό με τα πακετάκια εισιτηρίων πολλών ημερών για πολλά πάρκα πρέπει να είναι η καλύτερη λύση!


euaggeliak μου μετέδωσες όλο σου τον ενθουσιασμό :xmas_mrgreen:! Έχω πάει δύο φορές στη Eurodisney του Παρισιού και ήταν μαγευτικά ειδικά όταν πήγα Χριστούγεννα..φαντάζομαι το Orlando που έχει τόσα πολλά και διαφορετικά πάρκα! Αχ με κάνεις και θέλω όλο και πιο πολύ...Το σκεφτόμουν για καλοκαίρι αλλά ξέρω πως δεν είναι και η πιο κατάλληλη περίοδος λόγω βροχών οπότε το αφήνω για πιο μετά να μαζέψουμε και περισσότερα χρήματα να το ευχαριστηθούμε! Σ'ευχαριστώ για τον κόπο σου να μου γράψεις όλα αυτά τα όμορφα πράγματα! Πρέπει να είναι καλύτερα από παραμυθένια...

PS:Είδα πως στο Discovery Cove μπορείς να κολυμπήσεις και με τα δελφινάκια :bounce:...
 

like23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
LAS VEGAS
Σε κόστος κ σε ξενοδοχείο δεν μπορω να σε βοηθησω,γιατί μένω σε σπιτί οποτε δεν κοιτάω ξενοδοχεία!!τωρα για τα παρκα ειλικρινά οτι κ να σου πώ ειναι λίγο μπροστά σε αυτο που θα ζήσεις!!!σίγουρα όμως θέλεις μια μέρα στο καθένα γιανα το χαρείς όπως πρέπει!!!τώρα για το μαιάμι τι να σου πώ ειμαι εδω 3μέρες κ αυριο φεύγω το μόνο που θα πώ ειναι πως ειναι σαν ελληνικο νησι το καλοκαιρι βέβαια εδω υπαρχει πολυ χρήμα κ μουρλα!!οτι χρειαστεις στειλε μου μυνημα προσωπιοκο να σου δωσω πληροφοριες!!!
 

eva m

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
γαλλία
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Αχ και εγώ μαζί σου!!! Θέλω πάρα πολύ να πάω στο Ορλάντο!!! :clap:
Παιδιά κατά τη γνώμη σας πόσες μέρες αξίζει να μείνεις αν θες να επισκεφτείς σχεδόν όλα τα πάρκα (Magic Kingdom, Hollywood Studios, Universal Studios:Islands of Adventure, EPCOT, SeaWorld-Discovery Cove, Animal Kingdom, Gatorland), να δεις την πόλη και να κάνεις και χαλαρά τα ψώνια σου στα outlets? :roll:
χα χα έλα μαζί μου!!! :xmas_twisted:

Δηλαδη λυθηκε το θεμα των αεροπορικων μεχρι την Αμερικη και τωρα λυνουμε το ζητημα των εισοδων στα παρκα??? :p
χα χα φυσικά και όχι απλά τα αεροπορικά ξέρω που κυμαίνονται περίπου αλλά τα εισιτήρια στα πάρκα με μπερδεύουν πολύ!

Η εισοδος είναι 67δολαρια!!!ειλικρινα ολα τα παρκα εχουν κάτι διαφορετικό να σου προσφέρουν!!!τα χριστουγεννα όμως εζησα όμως την πιο θαύμασια εμπειρία μου στην disney!!είχε τι merry merry christmas sow ειλικρινά οτι πιο μαγικό εγω δει!!είχε παρέλαση όλοι οι ηρωες!!!κ σου προσφέρουν κ ζεστή σοκολάτα με cookies!!κ ολα μα ολα στολισμενα τοσο υπεροχα!!!
ευχαριστώ πολύ!δυστυχώς δεν νομίζω αν πάω να πάω τα Χριστούγεννα!

Nicole μου, πάρε ανάσα και ετοιμάσου για ένα ακόμα μεγάλο μνμ….
Όλα τα πάρκα ήταν υπέροχα και πράγματι υπήρχαν special χριστουγεννιάτικα events.
Στο Magic kingdom είναι όντως μαγικά και δεν θα ξέρεις που να πρωτοχαζέψεις. Θα θυμηθείς όλους τους αγαπημένους παιδικούς σου ήρωες… Είναι λες και βρίσκεσαι σε έναν άλλο φανταστικό κόσμο. Στο animal kingdom ήταν επίσης όμορφα με must δραστηριότητα το σαφάρι. Το μόνο πάρκο που δεν με ξετρέλανε ήταν το epcot.
Στη Sea World ήταν πολύ όμορφα. Πήγαμε δύο φορές για να τα δούμε όλα… Φυσικά τα show με τα δελφίνια, φάλαινες, φώκιες ήταν τρομερά.
Τα universal studios ήταν όλα τα λεφτά!!! Γέλιο, έκπληξη, φόβος, χαρά, αγωνιά… όλα τα συναισθήματα σε δράση…
Θα πρότεινα να μην παραλείψεις να επισκεφτείς το ακρωτήριο Canaveral. Θα είναι το κομμάτι της γνώσης σε αυτό το ταξίδι αφού η διασκέδαση θα είναι άπλετη. Εμείς το συνδυάσαμε και με βόλτα σε ένα ποτάμι με airboat για να δούμε και καλά κροκόδειλους… Τελικά δεν είδαμε… ίσως και καλύτερα!

Κάποιες extra σημειώσεις
Μέσα στη Disney υπάρχουν πολλά ξενοδοχεία για να μείνεις
Οπλίσου με υπομονή γιατί σε κάποιες δραστηριότητες στα πάρκα θα πρέπει να περιμένεις από μερικά λεπτά ως… μερικές ώρες!!!
Το φαγητό ήταν φτηνό αλλά χάλια…
Ετοιμάσου για πολύωρη βιντεοσκόπηση και αμέτρητα κλικ στη φωτογραφική σου!!!!
αχχχχ δεν κρατιέμαι.....!!!!!!!θέλω τώρα Orlando!!!πρέπει να είναι μαγική εμπειρία!!
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Σε κόστος κ σε ξενοδοχείο δεν μπορω να σε βοηθησω,γιατί μένω σε σπιτί οποτε δεν κοιτάω ξενοδοχεία!!τωρα για τα παρκα ειλικρινά οτι κ να σου πώ ειναι λίγο μπροστά σε αυτο που θα ζήσεις!!!σίγουρα όμως θέλεις μια μέρα στο καθένα γιανα το χαρείς όπως πρέπει!!!τώρα για το μαιάμι τι να σου πώ ειμαι εδω 3μέρες κ αυριο φεύγω το μόνο που θα πώ ειναι πως ειναι σαν ελληνικο νησι το καλοκαιρι βέβαια εδω υπαρχει πολυ χρήμα κ μουρλα!!οτι χρειαστεις στειλε μου μυνημα προσωπιοκο να σου δωσω πληροφοριες!!!
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια και την προθυμία σου :xmas_mrgreen:!!! Μόλις το αποφασίσουμε για ταξιδάκι προς τα εκεί οπωσδήποτε θα σου στείλω να σε συμβουλευτώ! Καλή επιστροφή να έχεις και μόλις με το καλό γυρίσεις να μας ανεβάσεις να δούμε φωτογραφίες και αν μπορείς να μας γράψεις και μια ιστοριούλα :xmas_mrgreen:!!!
 

pico

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Γεια σας κ από εμένα, μπαίνω απευθείας στο θέμα για να μην μακρηγορώ.... κανονίζουμε τον Αύγουστο οικογενειακώς με τα δυο παιδιά μας να πάμε στο Ορλάντο όπου θα μας φιλοξενήσει η θεία μου, για 15 ημέρες. Θέλω να μου προτείνετε διάφορα μέρη ακόμα κ πόλεις (Μαϊάμι σίγουρα θα πάμε) που μπορούμε να επισκεφτούμε...? ώστε να μου δώσετε ιδέες... γιατί 15 μέρες στο Ορλάντο μου φαίνονται πολλές.

ευχαριστώ εκ τον προτέρων
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
15 μέρες στο Ορλάντο με δυο παιδιά είναι τέλεια. Τα πάρκα της Disneyland και της Universal θα σας ανταμείψουν,υπάρχουν και άλλα θεματικά πάρκα αλλά αυτά είναι τα καλύτερα.Μονοήμερες εκδρομές μπορείτε να πάτε στο Kenedy Space Center στο ακρωτήριο Canaveral και στον γραφικό παραθαλάσσιο Άγιο Αυγουστίνο.
 

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ταξίδι-Όνειρο
Το Εβερεστ
Αξίζει να κατέβεις μεχρι το key west. Τα νησάκια που βλέπεις είναι πολύ όμορφα όπως και η διαδρομή έχοντας θάλασσα και απο τις 2 μεριές.

Τα θεματικά πάρκα φυσικά και εκεί δες για εισιτήρια απο Το ίντερνετ. Έχει προσφορές για οικογένειες η όταν συνδυάζεις πολλά πάρκα μαζί.
 

amfitriti

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Θα συμφωνήσω και εγώ ότι το Simpsons Ride ήταν πολύ ρεαλιστικό και ήταν το καλύτερο που έκανα στα Universal του Orlando μαζί με το το roller coaster τoυ Hulk. Δε συνηθίζω να μπαίνω σε τόσα "επικίνδυνα-γρήγορα" και μου έφυγε η ψυχή. Παρόλα αυτά το ευχαριστήθηκα!
H δική μου εμπειρία

πήγα στα στούντιο της universal ιούνιο του 2010 πριν λίγες μέρες δηλαδή. Επισκέφθηκα και τα δύο πάρκα και το islands of adventure και το universal studios διότι είσαι αναγκασμένο ς να τα δεις και τα δύο γιατί τα καλά παιχνίδια είναι μοιρασμένα στα δύο πάρκα για αυτό τον σκοπό. Βλέπει Harry Potter από τη μία και shrek, simpsons, mummy από την άλλη. Έχοντας πάει και στην Disneyland προτείνω ανεπιφύλακτα τα universal studios για τις μεγαλύτερες ηλικίες καθώς τα παιχνίδια είναι απίστευτα διασκεδαστικά. Κάποια όπως το jaws ή το disaster δεν θα σας κάνουν ιδιαίτερη εντύπωση και θα βρείτε και λίγο παιδικά αλλά είναι καλά για ξεκούραση εκτός και αν είστε φανατικός των ταινιών και πιστέψετε ότι είστε μέσα στην ταινία. Εμείς πηγαίναμε στα πάρκα στις 9 το πρωί και δεν είχε καθόλου ουρές με αποτέλεσμα να ανέβουμε σε όλα τα παιχνίδια μέχρι τις 12 μεσημέρι. Μετά τις 12 οι ουρές υπήρχαν αλλά δεν ήταν και disney με 100' αναμονής. Το πολύ να είχε ένα τέταρτο χρόνο αναμονής. Δεν θα ξεχάσω με τίποτα την simpsons ride που σε πείθει ότι βρίσκεται στο πιο τρελλό roller coaster του πλανήτη. Όσοι ανέβετε στον Popeye θέλετε οπωςδήποτε αδιαβροχο ή μία τσάντα με ρούχα διότι θα βραχεί ότι φοράτε. εσώρουχα, ρούχα, παπούτσια τα πάντα. Και μιλάμε για νερό όχι αστεία. Για απορίες εδώ είμαι ...
καλησπέρα σας, τι σας θυμίζω τωρα... αλλά θελω γνωμη! παω 2 μέρες ορλαντο!!! εχ τρελα με harry poter! και μπαίνω σε ολα αυτα τα τρελαααααα roller coaster!! στην ντισνει του παρισιου έχω παει 3 φορες! πρωτη μ φορα ορλαντο!! θα παω σιγουρα universal!!! και επειδη διαβαζω οτι ωραια και τα ντισνει απλα καποιοι λενε παιδικα κτλπα!!! τι μου προτείνετε? μια προταση ειναι να παω πρωτη universal... και αν δεν τα ευχαριστηθώ να παω κ τη δευτερη (με οτι συνεπαγεταιαυτο οικονομικά) ... ή να παω οπως και να χει μια μερα στο ενα και μια στο αλλο!!! θα ειμαι εκει παρασκευη - σαββατο! θα παω παρασκευη σιγουρα universal μεχρι κλεισιμο... και για σαββατο τωρα προβληματιζομαι....τι λετε οι εμπειροι?!
 

Tonys2008

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας!
Πάμε οικογενειακός στο Orlando το καλοκαίρι του 2018. Είδα για τιμές εισιτηρίων για τα πάρκα και ζαλίστηκα λίγο από τις τιμές. Μήπως έχει κανείς καμία ιδέα για φθηνά εισιτήρια? Ξέρετε εάν εκεί υπάρχουν γραφεία που τα δίνουν σε καλύτερες τιμές?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.257
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom