EasyJet Ερώτηση για easyjet

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Πήγαινε και μίλα τους δημόσια στο facebook ή στο τουιτερ που έχουν μπας και σου απαντήσουν. Η δημόσια εικόνα τους ενδιαφέρει.

Μήπως όμως η κάρτα σου δεν είναι χρεωστική;
Είναι χρεωστική. Γι'αυτό το σκοπό την έχω βγάλει να κάνω διάφορες αγορές. Μα το έλεγξαν και απο την τράπεζα. Σωστά είναι όλα... Καλή ιδέα για το fb. Θα στείλω πρώτα προσωπικό μήνυμα, αν δεν απαντήσουν θα βάλω στον τοίχο.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Ψαχνοντας στον αγαπητο γκουγκλη υπαρχουν διαφορα σχετικα θεματα,αλλα στα αγγλικα...
https://www.google.gr/#q=easy jet problem accepting card&start=10
1.Μηπως εχεις αλλη καρτα να βαλεις?
2.βαζεις mastercard(σκετο) η debit mastercard?
Βάζω debit Visa αφου η κάρτα μου είναι Visa.
Όχι δεν έχω άλλη χρεωστική, αυτήν έχω για συναλλαγές μέσω internet και δεν αντομετώπισα ποτέ πρόβλημα.
 

bifteki

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Βάζω debit Visa αφου η κάρτα μου είναι Visa.
Όχι δεν έχω άλλη χρεωστική, αυτήν έχω για συναλλαγές μέσω internet και δεν αντομετώπισα ποτέ πρόβλημα.
εγώ έχω χρεωστική Visa της Alpha bank και πάντα βάζω σκέτο VISA όχι debit. παλιότερα είχα προσπαθήσει με debit και δεν το έπαιρνε. Δοκίμασε έτσι
 

bifteki

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Visa debit εκδίδαν οι αγγλικές τράπεζες και εννοούν κάτι πολύ συγκεκριμένο... Αν η κάρτα σου πάνω δεν αναφέρει πουθενά debit βάλε σκέτο Visa (ανεξάρτητα αν είναι χρεωστική)
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Βάζω debit Visa αφου η κάρτα μου είναι Visa.
Όχι δεν έχω άλλη χρεωστική, αυτήν έχω για συναλλαγές μέσω internet και δεν αντομετώπισα ποτέ πρόβλημα.
Πρόσεξε γιατί μπορεί να χρειάζεται να βάλεις electron visa. (Εχει τέτοια επιλογη το σάιτ της Ραϋαν, γι' αυτό το επισημαίνω)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Πρόσεξε γιατί μπορεί να χρειάζεται να βάλεις electron visa. (Εχει τέτοια επιλογη το σάιτ της Ραϋαν, γι' αυτό το επισημαίνω)
Electron visa θα βαλει αν δεν ειναι αναγλυφα το ονομα και ο αριθμος της καρτας και ειναι απλως τυπωμενα.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Λοιπόν παιδιά η ανταπόκρισή τους σε προσωπικό μήνυμα στη σελίδα της easyjet στο facebook, ήταν ταχύτατη. Το μήνυμα διαβάστηκε και σε 5 λεπτά μου ήρθε απάντηση. (ευχαριστώ jimp για την ιδέα) Πάλι καλά αλλά το θέμα είναι ότι μου λέγανε τα ίδια και τα ίδια, να ελέγξω και να ξανα πληκτρολογήσω προσεκτικά, μια τρύπα στο νερό δηλαδή.
Τα γράμματα στην κάρτα δεν είναι ανάγλυφα οπότε δοκιμάζω στον τύπο electron visa? Πάντως όταν εκδόθηκε η κάρτα μου, πάνω στο χαρτί που πήρα έλεγε Τύπος Κάρτας : Debit Visa, τσεκαρισμένο. Ίσως είναι αυτό που λέει το bifteki όμως να είναι μόνο για τις κάρτες απο Αγγλία έχει αυτή την επιλογή.

Πάντως στην επιλογή visa έχει 5,5€ παραπάνω, όχι τίποτα άλλο πρέπει να πάω αύριο πάλι τράπεζα να καταθέσω, γιατί εκτός απο αυτό ανέβηκε και λίγα ευρώ η πτήση πάλι. Πάντως στην Εlectron Visa έχει την ίδια τιμή με την επιλογή Debit Visa οπότε αφού λέτε ότι σας έχει τύχει αντίστοιχο θέμα λογικά θα το πάρει και σε μένα τι στο καλό πια; Αύριο θα προσπαθήσω ξανά και θα ενημερώσω για την εξέλιξη του θέματος! Σας ευχαριστώ!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Λοιπόν παιδιά η ανταπόκρισή τους σε προσωπικό μήνυμα στη σελίδα της easyjet στο facebook, ήταν ταχύτατη. Το μήνυμα διαβάστηκε και σε 5 λεπτά μου ήρθε απάντηση. (ευχαριστώ jimp για την ιδέα) Πάλι καλά αλλά το θέμα είναι ότι μου λέγανε τα ίδια και τα ίδια, να ελέγξω και να ξανα πληκτρολογήσω προσεκτικά, μια τρύπα στο νερό δηλαδή.
Τα γράμματα στην κάρτα δεν είναι ανάγλυφα οπότε δοκιμάζω στον τύπο electron visa? Πάντως όταν εκδόθηκε η κάρτα μου, πάνω στο χαρτί που πήρα έλεγε Τύπος Κάρτας : Debit Visa, τσεκαρισμένο. Ίσως είναι αυτό που λέει το bifteki όμως να είναι μόνο για τις κάρτες απο Αγγλία έχει αυτή την επιλογή.

Πάντως στην επιλογή visa έχει 5,5€ παραπάνω, όχι τίποτα άλλο πρέπει να πάω αύριο πάλι τράπεζα να καταθέσω, γιατί εκτός απο αυτό ανέβηκε και λίγα ευρώ η πτήση πάλι. Πάντως στην Εlectron Visa έχει την ίδια τιμή με την επιλογή Debit Visa οπότε αφού λέτε ότι σας έχει τύχει αντίστοιχο θέμα λογικά θα το πάρει και σε μένα τι στο καλό πια; Αύριο θα προσπαθήσω ξανά και θα ενημερώσω για την εξέλιξη του θέματος! Σας ευχαριστώ!
Βρε τι αύριο. Τώρα να το κάνεις μπας και ξεμπερδεύεις!! Μα καθόλου άγχος; Πως μπορείς και κοιμάσαι:haha:
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Βρε τι αύριο. Τώρα να το κάνεις μπας και ξεμπερδεύεις!! Μα καθόλου άγχος; Πως μπορείς και κοιμάσαι:haha:
Έλα ντε; Κι εγώ απορώ με τον εαυτό μου:p

Λοιπόν όλα, καλά, τα έκλεισα τα εισιτήρια και το δέχτηκε κανονικά με Visa Electron. Mου έστειλαν και email έχει έναν κωδικό λογικά ο κωδικός της κράτησης. Τι κάνω τον εκτυπώνω; Αριθμούς ταυτότητας δεν μου ζήτησε πουθενά... Μου τους ζητάει όταν κάνω check in?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Α,μπραβο:) Ταυτοτητα δεν ζητανε και το τσεκ ιν θα το κανεις με τον αριθμο κρατησης η εισιτηριου που εχει το μειλ.Καλο ειναι να τυπωσεις και το μειλ να εχεις.Δες λεπτομεριες για το ονλαιν τσεκ-ιν....
http://www.easyjet.com/el/exeilka/index
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Έλα ντε; Κι εγώ απορώ με τον εαυτό μου:p

Λοιπόν όλα, καλά, τα έκλεισα τα εισιτήρια και το δέχτηκε κανονικά με Visa Electron. Mου έστειλαν και email έχει έναν κωδικό λογικά ο κωδικός της κράτησης. Τι κάνω τον εκτυπώνω; Αριθμούς ταυτότητας δεν μου ζήτησε πουθενά... Μου τους ζητάει όταν κάνω check in?
Όχι, απ' όσο ξέρω η easyjet δεν ζητάει αριθμό ταυτότητας. Με τον αριθμό κράτησης θα κάνεις το ηλεκτρονικό τσεκ ιν. Καλό ταξίδι!:xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.099
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom