Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bora-Bora
Μπράβο σου που τα κατάφερες.γράψε μας αν θέλεις και τι διαφορές τιμών είχε το ένα με το άλλο και ποια είναι η τιμή που τελικά δεχθήκανε.
Για 4 μερες 316 στο booking, 196 allabouthotels και 173 το hotelsclick που τελικα δεχθηκανε
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
και πάλι μπράβο!!! νομίζω ότι η διαφορά είναι αξιόλογη.
 

msalli03

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νορβηγία (Όσλο-Μπέργεν)
Κανένα καλό ξενοδοχείο για Αγ. Πετρούπολη τον Ιούνιο (από 14 έως 18);
Ligotel (κεντρικό) ή Μ-Hotel;
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Θέλω να κλείσω ξενοδοχείο μέσω alpharooms.com, όμως οι τιμές είναι σε λίρες αγγλίας και δεν υπάρχει πουθενά κουμπάκι για αλλαγή σε ευρώ. Αν τελικά κλείσω, η χρέωση στην πιστωτική θα είναι σε ευρώ? Ξέρει κανείς?
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Θέλω να κλείσω ξενοδοχείο μέσω alpharooms.com, όμως οι τιμές είναι σε λίρες αγγλίας και δεν υπάρχει πουθενά κουμπάκι για αλλαγή σε ευρώ. Αν τελικά κλείσω, η χρέωση στην πιστωτική θα είναι σε ευρώ? Ξέρει κανείς?
Φυσικά.
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Μεξικό
Έκλεισα ξενοδοχείο μέσω booking. Χωρίς ακύρωση και με χρέωση τη στιγμή της κράτησης. Τα χρήματα όμως δεν αφαιρέθηκαν ενώ η επιβεβαίωση του booking ήρθε αμέσως. Πρώτη φορά κλείνω χωρίς ακύρωση. Υπάρχει περίπτωση να αφαιρεθούν τη μέρα που θα πάω όπως κι όταν το έκλεινα με δυνατότητα ακύρωσης;
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Έκλεισα ξενοδοχείο μέσω booking. Χωρίς ακύρωση και με χρέωση τη στιγμή της κράτησης. Τα χρήματα όμως δεν αφαιρέθηκαν ενώ η επιβεβαίωση του booking ήρθε αμέσως. Πρώτη φορά κλείνω χωρίς ακύρωση. Υπάρχει περίπτωση να αφαιρεθούν τη μέρα που θα πάω όπως κι όταν το έκλεινα με δυνατότητα ακύρωσης;
Μάλλον θα τα κρατήσει η τράπεζα τις επόμενες μέρες.
Όχι πάντως όταν θα πας στο ξενοδοχείο.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Έχω πρόβλημα με το site amoma.com Πήγα το μεσημέρι να κάνω μια κράτηση σε ξενοδοχείο και μόλις έβαλα τα στοιχεία της κάρτας μου, μου έβγαλε error. Έλεγξα το μέιλ μου πολλές φορές και δεν ήρθε τίποτα, οπότε έκανα την κράτηση μέσω το hotelopia.gr. Τώρα όμως είδα ότι έχουν έρθει 2 μέιλ από το amoma. Το πρώτο λέει "Thank you for choosing AMOMA.com!

Following your reservation request for Samos, we have tried to contact you by phone to confirm all the details but we were not able to reach you.

If you want to confirm your reservation for Samos please provide us with a new telephone number or call us as soon as possible at +44 (0) 203 608 8169

For more details you can contact us by phone or by email at [email protected] specifying your reservation number or your client ID. You will receive a reply by email. "
Όντως είδα κλήση από άγνωστο στο κινητό μου εκ των υστέρων.
Το δεύτερο μέιλ (ήρθε την ίδια ώρα με το πρώτο) λέει "Thank you for booking your hotel with AMOMA.com.

Following your phone conversation with one of our Customer Support representatives, please find below the secured link to proceed with the online payment using your credit card details. The safety and privacy of the personal information you give us is of the utmost importance to AMOMA.com. The information is encrypted as soon as it is sent.
This link is only valid for 8 hours. If the link has expired, please contact our Customer Support team in order for us to provide you with a new secured link."
Τι κάνω τώρα εγώ? Η τράπεζα μου προς το παρόν δεν βλέπει κάποια χρέωση, αλλά κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι γίνεται αργότερα. Να τους πάρω τηλ. να τους πω ότι δεν με ενδιαφέρει η κράτηση (αφού το σάιτ τους μου έβγαλε error) ή να τους αγνοήσω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom