Ισπανία Ιταλία Βοήθηστε με για διαμονη στη Ρωμη, Βαρκελωνη, Σεβιλλη και Μαδρίτη..!!

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Για Μαδρίτη, ξέρει κανείς να μου πει για την οδό Fuencarral? Πως είναι σαν περιοχή; Έχω βρει τρία ξενοδοχεία εκεί και μου έχει καρφωθεί γιατί πιο κάτω έχει μαγαζιά.
Θα ειμαι Μαδριτη το επομενο Σαββατο για 5 μερες. Αν προλαβω, θα την ψαξω και θα κανω καμια βολτα απο κει να σου πω.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Προς HummingBird

Η οδός Fuencarral είναι κάθετος και βόρεια της οδού Gran Via, στο ύψος του κτιρίου της Telephonika (βλέπε και την ιστορία μου "Ταξίδι στην υπέροχη Μαδρίτη"), είναι στο κέντρο της πόλης και τη θεωρώ μία από τις ορθολογικότερες και καλλίτερες περιοχές για διαμονή στη Μαδρίτη.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Προς HummingBird

Η οδός Fuencarral είναι κάθετος και βόρεια της οδού Gran Via, στο ύψος του κτιρίου της Telephonika (βλέπε και την ιστορία μου "Ταξίδι στην υπέροχη Μαδρίτη"), είναι στο κέντρο της πόλης και τη θεωρώ μία από τις ορθολογικότερες και καλλίτερες περιοχές για διαμονή στη Μαδρίτη.
Σε ευχαριστώ.
Έχω διαβάσει την ιστορία σου, την έκανα και σελιδοδείκτη στο browser μου. :)
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Για Μαδρίτη:

Εχω ακούσει κι εγώ πολύ καλά λόγια για το madhostel αλλά δεν έτυχε να μείνω.
Τις δύο φορές που έχω επισκεφτεί τη Μαδρίτη έμεινα στο La Posada de las Huertas στην C/ Huertas και στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Είναι σε σχετικά κεντρικό σημείο (πολύ κοντά στο τρίγωνο των Μουσείων), καθαρό, προσφέρει πρωινό και το προσωπικό είναι κάτι παραπάνω από αξιαγάπητο. Είχα δώσει 13 ευρώ αν δεν κάνω λάθος σε δωμάτιο 10 ατόμων. Βέβαια, όσο λιγότερα είναι τα άτομα στο δωμάτιο η τιμή ανεβαίνει, αλλά κάνε μια αναζήτηση να το δεις και μόνος σου. ;)

Τη δεύτερη φορά είχα μείνει στο Hostel San Martin, δίπλα ακριβώς στην Gran Via, στο ύψος της στάσης του μετρό Callao. Σε δωμάτιο τριών ατόμων πληρώσαμε 18 ευρώ το άτομο. Δεν προσφέρει πρωινό, επίσης το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό. :)

Να περάσεις καλά! Αν και σε ζηλεύω απίστευτα...


(Υ.Γ. Σεβίλλη τέτοια εποχή, απλά μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.820
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom