Γαμήλιο Ταξίδι αρχές Δεκέμβρη

emmybasketaki

Member
Μηνύματα
6
Likes
27
Καλησπέρα Ταξιδιώτες!!! Χρειάζομαι την βοήθειά σας.... Παντρευόμαστε 06 Δεκέμβρη και ψάχνω γαμήλιο ταξίδι για 10+ μέρες... Δεν έχω δυγκεκριμμένο budjet αλλά νομίζω ότι έχω περιθώριο να φτάσω στα 2000 - 3000 / άτομο μαζί με αυτά που θα χρειαστούμε στον εκάστοτε προορισμό. Τώρα τί διλλήματα έχω και που χρειάζομαι την γνώμη σας:
1) Δεν έχω απορρίψει ακόμα έναν Χριστουγεννιάτικο Προορισμό.... Και γιατί είναι ακόμα στην σκέψη μου? Γιατί λόγω δουλειάς και εγώ και ο άντρας μου πρώτη φορά θα μπορέσουμε να φύγουμε γύρω στα Χριστούγεννα και μόνο τώρα θα μπορέσουμε να ζήσουμε το concept χιόνια - φωτάκια κ.τ.λ...... Οπότε εσείς τι θα προτείνατε, Εξωτικά ή Χριστουγεννιάτικα????

2) Αν τελικά επιλέξουμε εξωτικό προορισμό (γιατί κατά βάθος όποτε σκεφτόμουν τον γάμο πακέτο πήγαινε και ένα ταξίδι τύπου Σεϋχέλες....) ΠΟΥ???
Επειδή ζούμε στην Κρήτη και έχουμε δει ΠΟΛΛΑ!!!! από Ελούντα μέχρι Χερσόνησσο κ.τ.λ. δεν θέλουμε με τπτ κάτι τέτοιο στον Άγιο Δομίνικο π.χ. Δηλαδή δεν θέλουμε πνιγμένες στον κόσμο παραλίες και αλλοτροίωση.... Θέλουμε κάτι πιο παρθένο και αυθεντικό... Και κάποιες μέρες ίσως να πάμε και σε κάποιο αστικό κέντρο να δούμε και κάτι διαφορετικό, διαφορετικές κουλτούρες.... Δηλαδή κάποιες μέρες Αξιοθέατα μουσεία ζωολογικοι κήποι ή ότι άλλο δεν μπορούμε να δούμε στην Ελλάδα και κάποιες μέρες relax.... Τί θα προτείνατε?
Και τί είναι ιδανικό και την εποχή εκείνη από θέμα καιρού?

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων....
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Καλησπέρα Ταξιδιώτες!!! Χρειάζομαι την βοήθειά σας.... Παντρευόμαστε 06 Δεκέμβρη και ψάχνω γαμήλιο ταξίδι για 10+ μέρες... Δεν έχω δυγκεκριμμένο budjet αλλά νομίζω ότι έχω περιθώριο να φτάσω στα 2000 - 3000 / άτομο μαζί με αυτά που θα χρειαστούμε στον εκάστοτε προορισμό. Τώρα τί διλλήματα έχω και που χρειάζομαι την γνώμη σας:
1) Δεν έχω απορρίψει ακόμα έναν Χριστουγεννιάτικο Προορισμό.... Και γιατί είναι ακόμα στην σκέψη μου? Γιατί λόγω δουλειάς και εγώ και ο άντρας μου πρώτη φορά θα μπορέσουμε να φύγουμε γύρω στα Χριστούγεννα και μόνο τώρα θα μπορέσουμε να ζήσουμε το concept χιόνια - φωτάκια κ.τ.λ...... Οπότε εσείς τι θα προτείνατε, Εξωτικά ή Χριστουγεννιάτικα????

2) Αν τελικά επιλέξουμε εξωτικό προορισμό (γιατί κατά βάθος όποτε σκεφτόμουν τον γάμο πακέτο πήγαινε και ένα ταξίδι τύπου Σεϋχέλες....) ΠΟΥ???
Η ώρα η καλήηηηη!!! :love0071:

Προσωπικά το γαμήλιο πάντα το φανταζόμουν όπως λες κ συ τύπου Σεϋχέλλες...κ όχι μόνο τύπου...αλλά όντως Σεϋχέλλες!!! Ήταν θ-ε-ϊ-κ-ά!!!
Έχω γράψει κ ταξιδιωτική ιστορία εδώ που αναλύω το κόστος κ τις παροχές (δεν ξέρω αν τον Δεκέμβρη είναι πιο ακριβά, εμείς πήγαμε Ιούλιο)...ρίξε μια ματιά να δεις αν σού ταιριάζει!

Αν διαβάσεις κ όλες τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γραφτεί εδώ...νομίζω πως θα πειστείς...εγώ έτσι την "πάτησα"!!! Κ 10 ολόκληρους μήνες κοιμόμουν με τη σκέψη του γαμήλιου...προσπαθούσα να μην το πολυσκέφτομαι (σιγά μην τα κατάφερνα!!) για να μην έχω πολλές προσδοκίες...αλλά αυτό που είδα εκεί ξεπέρναγε κάθε προσδοκία κ φαντασία!!!
Αξιοθέατα βέβαια δεν έχει (εκτός από κάτι λίγα στη Βικτώρια...αλλά δεν είναι κ κάτι το φοβερό), έχει όμως πολλήηηηηη πεζοπορεία μέσα στη φύση!!! Δε θα σού πω όμως τίποτ'άλλο...όχι γιατί βαριέμαι, αλλά γιατί δε θα μπορώ να κοιμηθώ...νυχτιάτικο!!!

Όσο για το τι προορισμό να διαλέξεις (Χριστουγεννιάτικο ή εξωτικό), αυτό είναι κάτι προσωπικό σου... μεταξύ μας όμως καλύτερα στο honeymoon να σε βλέπει ο άντρας σου με μαγιό κ "εξωτική" παρά με χοντρά μπουφάν, γάντια κ σκουφιά!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.483
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα Ταξιδιώτες!!! Χρειάζομαι την βοήθειά σας.... Παντρευόμαστε 06 Δεκέμβρη και ψάχνω γαμήλιο ταξίδι για 10+ μέρες... Δεν έχω δυγκεκριμμένο budjet αλλά νομίζω ότι έχω περιθώριο να φτάσω στα 2000 - 3000 / άτομο μαζί με αυτά που θα χρειαστούμε στον εκάστοτε προορισμό. Τώρα τί διλλήματα έχω και που χρειάζομαι την γνώμη σας:
1) Δεν έχω απορρίψει ακόμα έναν Χριστουγεννιάτικο Προορισμό.... Και γιατί είναι ακόμα στην σκέψη μου? Γιατί λόγω δουλειάς και εγώ και ο άντρας μου πρώτη φορά θα μπορέσουμε να φύγουμε γύρω στα Χριστούγεννα και μόνο τώρα θα μπορέσουμε να ζήσουμε το concept χιόνια - φωτάκια κ.τ.λ...... Οπότε εσείς τι θα προτείνατε, Εξωτικά ή Χριστουγεννιάτικα????

2) Αν τελικά επιλέξουμε εξωτικό προορισμό (γιατί κατά βάθος όποτε σκεφτόμουν τον γάμο πακέτο πήγαινε και ένα ταξίδι τύπου Σεϋχέλες....) ΠΟΥ???
Επειδή ζούμε στην Κρήτη και έχουμε δει ΠΟΛΛΑ!!!! από Ελούντα μέχρι Χερσόνησσο κ.τ.λ. δεν θέλουμε με τπτ κάτι τέτοιο στον Άγιο Δομίνικο π.χ. Δηλαδή δεν θέλουμε πνιγμένες στον κόσμο παραλίες και αλλοτροίωση.... Θέλουμε κάτι πιο παρθένο και αυθεντικό... Και κάποιες μέρες ίσως να πάμε και σε κάποιο αστικό κέντρο να δούμε και κάτι διαφορετικό, διαφορετικές κουλτούρες.... Δηλαδή κάποιες μέρες Αξιοθέατα μουσεία ζωολογικοι κήποι ή ότι άλλο δεν μπορούμε να δούμε στην Ελλάδα και κάποιες μέρες relax.... Τί θα προτείνατε?
Και τί είναι ιδανικό και την εποχή εκείνη από θέμα καιρού?

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων....
Los Roques στη Βενεζουέλα, εκπληκτικό μέρος, το κάτι άλλο. Και μετά πάτε και ολίγον από Ορινόκο και καταρράκτες Αγγέλου για να δείτε φύση, ινδιάνους, ζούγκλα και τοπία απίθανα. Χωρίς να περάσετε από Καράκας, μαχαιροβγάλτες κλπ. Το μπάτζετ σας παίρνει χαλαρότατα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom