Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μήπως ξέρει κάποιος τι γίνεται με πτήσεις της aegean που γίνονται σε συνδυασμό με tap?
Eχουμε golight οπότε για το δευτερο σκέλος της πτήσης που γίνεται απ'την aegean δικαιούμαστε χειραποσκευή 8 κιλά με διαστάσεις 55-45-25 και δεύτερη βοηθητική τσάντα. Στο πρώτο σκέλος ισχύουν αυτά ή οι όροι της tap; H tap απότι είδα επιτρέπει διαστάσεις 55-40-20 και δε λέει κάτι για δευτερη βοηθητική αποσκευή (λαπτοπ ή σακίδιο κτλ)..
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
την ιδια διαδρομη καναμε χθες στην επιστροφη. Ειχαμε χειραποσκευες 55χ40χ20 βαρους λιγο περισσοτερο απο 10 κιλα και απο ενα τσαντακι κρεμαστο στον ωμο. Δεν μας εγινε κανενας ελεγχος. Αν κανετε check in στο ξενοδοχειο και πατε απευθειας στην πυλη, δεν εχετε κανενα προβλημα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
την ιδια διαδρομη καναμε χθες στην επιστροφη. Ειχαμε χειραποσκευες 55χ40χ20 βαρους λιγο περισσοτερο απο 10 κιλα και απο ενα τσαντακι κρεμαστο στον ωμο. Δεν μας εγινε κανενας ελεγχος. Αν κανετε check in στο ξενοδοχειο και πατε απευθειας στην πυλη, δεν εχετε κανενα προβλημα.
Ευχαριστώ πολύ kipi! Αυτό θα κάνουμε.. Με τις βαλίτσες δε νομίζω ναχουμε πρόβλημα, είναι μέσα στις διαστάσεις, πιο πολύ με προβληματίζει που η tap δε διευκρινίζει για δεύτερη τσάντα, και εμείς θα'χουμε ένα σακίδιο ώμου και μια μεγάλη γυναικεία τσάντα..
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Δηλαδή μπορώ να έχω βαλίτσα καμπίνας,την τσάντα του λαπτοπ που είναι σακίδιο και το τσαντάκι μου μαζί?
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Δηλαδή μπορώ να έχω βαλίτσα καμπίνας,την τσάντα του λαπτοπ που είναι σακίδιο και το τσαντάκι μου μαζί?
υποθετω ναι.. δεν μας εγινε κανεις ελεγχος απολυτως...τωρα βεβαια αν μας εκοβαν με το ματι και μας αφηναν να περναμε, δεν καταλαβα κατι τετοιο, ουτε ετυχε σε κανεναν συνταξιδιωτη μας να τον σταματησουν για αποσκευες
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δηλαδή μπορώ να έχω βαλίτσα καμπίνας,την τσάντα του λαπτοπ που είναι σακίδιο και το τσαντάκι μου μαζί?
Διάβασα τώρα εδώ
http://el.aegeanair.com/hrisimes-pl...uon/epitrepomena-oria-aposkeuonheiraposkeuon/
και δε λέει πια για δεύτερη τσάντα.. Μόνο στη business class επιτρέπει και βοηθητική..

Χειραποσκευές - Οικονομική Θέση

Μπορείτε να μεταφέρετε 1 χειραποσκευή μέσα στην καμπίνα των επιβατών, με μέγιστο βάρος 8 κιλά και διαστάσεις 56εκ. μήκος Χ 45εκ. ύψος Χ 25εκ. πλάτος.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ε
Διάβασα τώρα εδώ
http://el.aegeanair.com/hrisimes-pl...uon/epitrepomena-oria-aposkeuonheiraposkeuon/
και δε λέει πια για δεύτερη τσάντα.. Μόνο στη business class επιτρέπει και βοηθητική..

Χειραποσκευές - Οικονομική Θέση

Μπορείτε να μεταφέρετε 1 χειραποσκευή μέσα στην καμπίνα των επιβατών, με μέγιστο βάρος 8 κιλά και διαστάσεις 56εκ. μήκος Χ 45εκ. ύψος Χ 25εκ. πλάτος.
επιτρεπει και β τσαντα, σημερα πεταξα HER - ATH - IST κανενα προβλημα
-
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Κι εγω εχθες γυρισα απο απο Βαρσοβια και ολοι ειχαν και δευτερη αποσκευη.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Το λέει εδώ παιδιά, ερώτηση 6 http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/katigories-theseon/economy-class/suhnes-erotiseis/
"Ένας επιβάτης που έχει αγοράσει ένα GoLight εισιτήριο, έχει τη δυνατότητα μεταφοράς μίας χειραποσκευής βάρους έως 8 kg δωρεάν και μίας βοηθητικής χειραποσκευής ή ενός φορητού υπολογιστή."
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Τελικά πήρα τηλέφωνο στην aegean και θα πάρω χειραποσκευή.Ρώτησα και μου είπανε ότι μπορεί να έχει κάποιος χειραποσκευή,τσάντα backpack μέσα όμως μόνο το λαπτοπ και το φορτιστή του και τη γυναικεία τσάντα.Ελπίζω να μην με ενημερωσαν λάθος και να αντιμετωπίσω πρόβλημα στον έλεγχο.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Δεν σε ενημερωσαν λαθος..μαλιστα θα δεις καποιους να εχουν + τσαντες με ψωνια ή γλυκα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom