Ιρλανδία Πληροφορίες για Δουβλίνο

TSAKIRAPOST

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Καλησπερα σε ολη την ταξιδιαρικη παρεα.Θα παω αρχες Ιουλιου στο Δουβλινο για 2 μερες και ηθελα να ρωτησω
αν ειναι προτιμοτερο να μεινω στο κεντρο η κοντα στο αεροδρομιο και αν η προσβαση απο εκει ειναι ευκολη προς την πολη
Επισης αν εχετε καποιες ιδεες για οικονομικο ξενοδοχειο στο κεντρο
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διαστημα
Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν συμφερει να εισαι μακρια απο το κεντρο οχι επειδη το εισητηριο του λεωφορειο κανει 2,50 ευρο (και δεν δινουν ρεστα) αλλα στο κεντρο ειναι τα παντα.
Φτηνο ξενοδοχειο δυσκολα θα βρεις στο Δουβλινο, τα πιο φτηνα ειναι τα Hostal.
Αλλα ριξε μια ματια εδω: http://www.cheaphotels.ie/ie/dublin.html
 

TSAKIRAPOST

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Ευχαριστω πολυ χρησιμα

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν συμφερει να εισαι μακρια απο το κεντρο οχι επειδη το εισητηριο του λεωφορειο κανει 2,50 ευρο (και δεν δινουν ρεστα) αλλα στο κεντρο ειναι τα παντα.
Φτηνο ξενοδοχειο δυσκολα θα βρεις στο Δουβλινο, τα πιο φτηνα ειναι τα Hostal.
Αλλα ριξε μια ματια εδω: http://www.cheaphotels.ie/ie/dublin.html
Καλη ιδεα θα το ψαξω.Ευχαριστω
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Καλησπέρα!
Πήγα Δουβλίνο τον Οκτώβρη και σου συνιστώ να μείνεις κέντρο γιατί πραγματικά θα είναι όλα δίπλα σου. Εσύ όταν λες οικονομικό ξενοδοχείο πόσο περίπου εννοείς?
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
Καλησπερα σε ολη την ταξιδιαρικη παρεα.Θα παω αρχες Ιουλιου στο Δουβλινο για 2 μερες και ηθελα να ρωτησω
αν ειναι προτιμοτερο να μεινω στο κεντρο η κοντα στο αεροδρομιο και αν η προσβαση απο εκει ειναι ευκολη προς την πολη
Επισης αν εχετε καποιες ιδεες για οικονομικο ξενοδοχειο στο κεντρο
΄Να μείνεις στο κέντρο!!Για το αεροδρόμιο θα πάρεις λεωφορείο(όχι μεγάλη απόσταση).Για ξενοδοχείο δεν ξέρω να σου πώ αλλά θα σου προτείνω ένα πολύ καλό και καθαρό χόστελ-5 λεπτά από Temple bar-Το four courts hostel.
 

TSAKIRAPOST

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Καλησπέρα!
Πήγα Δουβλίνο τον Οκτώβρη και σου συνιστώ να μείνεις κέντρο γιατί πραγματικά θα είναι όλα δίπλα σου. Εσύ όταν λες οικονομικό ξενοδοχείο πόσο περίπου εννοείς?
βρηκα ενα IBIS του ομιλου ACCOR με 112 ευρω το δικλινο για 2 ημερες.Βεβαια απεχει 7 χιλιομ απο το κεντρο

΄Να μείνεις στο κέντρο!!Για το αεροδρόμιο θα πάρεις λεωφορείο(όχι μεγάλη απόσταση).Για ξενοδοχείο δεν ξέρω να σου πώ αλλά θα σου προτείνω ένα πολύ καλό και καθαρό χόστελ-5 λεπτά από Temple bar-Το four courts hostel.
πραγματι μαλλον στο κεντρο πρεπει να δω ,για να μπορω να πηγαινω με τα ποδια στα αξιοθεατα
Και μια και μιλαμε γιαυτο το θεμα τι αξιζει να δεις στο Δουβλινο?
 
Last edited by a moderator:

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
βρηκα ενα IBIS του ομιλου ACCOR με 112 ευρω το δικλινο για 2 ημερες.Βεβαια απεχει 7 χιλιομ απο το κεντρο
Μπορείς να βρεις και πιο οκονομικά. Εμείς μέναμε στο Lynam's Που είναι καράκεντρο (δίπλα στο ταχυδρομείο) με 55 ευρώ περίπου την βραδιά και πρωινό!
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Καλησπέρα σε όλους!!
Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας για άλλη μια φορά. Τον Οκτώβρη φεύγω μια εβδομάδα στο Δουβλίνο και θα ήθελα οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε! Έχουμε βρεί πτήσεις με 100 ευρώ πηγαινε έλα αλλά δυσκολευόμαστε λίγο με τα ξενοδοχεία. Όποιος απο εσάς μπορεί να βοηθήσει σχετικά με ξενοδοχεία, αξιοθέατα κλπ θα του ήμουν υπόχρεη!!! Α! Ακόμη σκεφτόμαστε να κάνουμε και δυο μονοήμερες εκδρομές( μιας και θα είμαστε ολόκληρη την εβδομάδα), η μια στο Μπέλφαστ και η άλλη στο Κόρκ. Θα ήθελα τη γνώμη σας και για αυτο!! :)
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
Καλησπέρα σε όλους!!
Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας για άλλη μια φορά. Τον Οκτώβρη φεύγω μια εβδομάδα στο Δουβλίνο και θα ήθελα οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε! Έχουμε βρεί πτήσεις με 100 ευρώ πηγαινε έλα αλλά δυσκολευόμαστε λίγο με τα ξενοδοχεία. Όποιος απο εσάς μπορεί να βοηθήσει σχετικά με ξενοδοχεία, αξιοθέατα κλπ θα του ήμουν υπόχρεη!!! Α! Ακόμη σκεφτόμαστε να κάνουμε και δυο μονοήμερες εκδρομές( μιας και θα είμαστε ολόκληρη την εβδομάδα), η μια στο Μπέλφαστ και η άλλη στο Κόρκ. Θα ήθελα τη γνώμη σας και για αυτο!! :)
Μπορώ να σε βοηθήσω στις εκδρομές και στη διαμονή.Όσον αφορά τη διαμονή έχω να προτείνω χόστελ.Πεντακάθαρο,κεντρικότατο και αρκετά οικονομικό.The four courts hostel.
Για εκδρομές τώρα υπάρχει ένα πολύ καλό γραφείο στο Δουβλίνο The paddywagon tours που οργανώνει σούπερ εκδρομές σε όλο το νησί και σε καλές τιμές.Ξεκινάνε από νωρίς το πρωί εώς αργά το βράδυ. Προτείνω να επισκεφθείτε cliffs of moher(35e το άτομο).Διαδρομή φανταστική,εικόνες μοναδικές.Κορκ είναι πόλη-ωραία αλλά όχι και τίποτα ιδιαίτερο. Από εκεί όμως μπορείτε να επισκεφθεiτε το Κinsale-ένα γραφικό ψαροχώρι και μια πολύ καλή επιλογή για φαγητό.Μια άλλη οικονομική και ξεκούραστη εκδρομή από Δουβλίνο είναι αυτή στα βουνά Wicklow-περνάτε από τα μέρη που έγιναν μερικά γυρίσματα του Braveheart και του Ps I love you.28e το άτομο.Αυτά από εμένα.Καλά να περάσετε!!!
Με ποια αεροπορική βρήκες τόσο φθηνά για Ιρλανδία????:shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.498
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom