Κράτηση στο booking.com με χρεωστική visa?

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
παιδια οσα ξενοδοχεια εχω βρει στο booking για την ρωμη που θα παω γραφουν μη επιστρεψιμη χρεωση, δηλαδη οτι πληρωνω με το που κανω την κρατηση, αρα υπαρχει προβλημα αν βαλω prepaid? δεν εχω πιστωτικη..
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Από τη στιγμή που θα έχει χρήματα μέσα τι πρόβλημα να υπάρχει;2 φορές έκλεισα από booking με την προπληρωμένη μου και δεν υπήρξε πρόβλημα.
 

soka

Member
Μηνύματα
26
Likes
12
Εγω εχω προβλημα με τη Visa Χρεωστικη Πειραιως. Ενω οταν τη δινω απλα για να υπαρχει τη δεχεται η booking, τωρα που επρεπε να γινει πληρωμη λενε πως υπαρχει προβλημα. Στελνω στο καταλυμα μου λενε πως ειναι θεμα της booking. Στη καρτα αυτη εν τω μεταξυ κανω πληρωμες σε ryanair, sportingbet, δηλαδη ειναι αποδεκτη. Με εχει εκνευρισει, Τους στελνω μηνυμα και αναμενω απαντηση τους. Αν δε το λυσουν με καποιο τροπο θα κλεισω εκτος booking και θα με προκαταλαβουν αρνητικα για μελλοντικες κρατησεις.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Και γω με χρεωστική της Εθνικής στις 10 φορές τις 2 δεν μου τη δέχονται..τώρα γιατί δεν ξέρω.Ή κλείνω κάτι άλλο ή τους δίνω άλλη κάρτα.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Χρόνια τώρα χρησιμοποιώ χρεωστική τής alpha χωρίς προβλήματα... Παράξενο...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Εγω εχω προβλημα με τη Visa Χρεωστικη Πειραιως. Ενω οταν τη δινω απλα για να υπαρχει τη δεχεται η booking, τωρα που επρεπε να γινει πληρωμη λενε πως υπαρχει προβλημα. Στελνω στο καταλυμα μου λενε πως ειναι θεμα της booking. Στη καρτα αυτη εν τω μεταξυ κανω πληρωμες σε ryanair, sportingbet, δηλαδη ειναι αποδεκτη. Με εχει εκνευρισει, Τους στελνω μηνυμα και αναμενω απαντηση τους. Αν δε το λυσουν με καποιο τροπο θα κλεισω εκτος booking και θα με προκαταλαβουν αρνητικα για μελλοντικες κρατησεις.
Η βοοκινγκ δεν κανει καμμια συναλλαγη ειναι θεμα τραπεζας ξενοδοχειου....σε πια χωρα...ειναι το ξενοδοχειο... φυσικα κσι δεν θα εχεις κανενα προβλημα για μελλοντικες κρατησεις δεν παρακολουθουν τους πελατες...
 

soka

Member
Μηνύματα
26
Likes
12
εννοουσα οτι θα με κανουνε να το σκεφτω και 2η και 3η φορα για να κλεισω μεσω Booking. Παντως πρεπει να εχεις δικαιο φιλε Vegerazaros , εχει να κανει με τη τραπεζα του καταλυματος. Για Μπολονια ηταν η κρατηση. Τελικα την ακυρωσα πηγα στο site του καταλυματος, παλι μου εβαζε invalid card μεχρι που εβαλα τον κωδικο μιας mastercard τηε Εθνικης χωρις υπολοιπο λογαριασμου και τη δεχτηκε (οχι για πληρωμη αλλα για εγγυηση). Απορω που δε βαζουν paypal, στο θεμα πληρωμη ειναι πολυ πισω ακομα νομιζω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom