Σαν τη Χαλκιδική...ΔΕΝ έχει???

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Είμαι Θεσσαλονικιά και επειδή μου πέφτουν τα μαλλιά κάθε καλοκαίρι και όχι μονο από την εμμονή των συμπολιτών μου στη γνωστή ατάκα...θέλω να ρωτησω το εξης: Yπάρχει άραγε άλλος ανθρωπος σ αυτη την πολη που να πιστευει οτι ότι η Χαλκιδική ειναι απλά ένα μέρος με πολύ ωραίες παραλίες ,όπως και πολλά μέρη αυτής της παραθαλάσσιας χώρας, παραλίες εφάμιλές της υπαρχουν ...ω ναι Θεοί του Ολύμπου...ΚΑΙ αλλού,και...ναι...ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ ΟΕΟ?

Εχω ακουσει ΤΙΣ λαλακίες 41 χρόνια που ζω εδω αλλα το σημερινο κοντεψε να με στειλει...επεστρεψε νεόνυμφη στο γραφειο από ταξιδι στις Μαλδιβες και οταν τη ρωτησαν οι λοιποί πώς ηταν απαντησε " ε νταξει...καλα ηταν αλλα....σαν τη Χαλκιδικη δεν εχει". Και δεν εκανε πλακα....το ανελυσε κιολας....

Η μονη που εφριξε ημουν εγω κι αναρωτιεμαι φιλοι μου ειμαι τοοοοοοοοοσο παραξενη?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Yπάρχει άραγε άλλος ανθρωπος σ αυτη την πολη που να πιστευει οτι ότι η Χαλκιδική ειναι απλά ένα μέρος με πολύ ωραίες παραλίες ,όπως και πολλά μέρη αυτής της παραθαλάσσιας χώρας...
Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά ορισμένες παραλίες της Σιθωνίας είναι απ' τις ωραιότερες της Ελλάδας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.288
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ελάχιστες παραλίες στον πλανήτη συγκρίνονται -σε ό,τι αφορά τα νερά- με τις ελληνικές. Πρόχειρα οι μόνες που μου έρχονται στο μυαλό είναι στα Los Roques στη Βενεζουέλα.
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Δεν ξέρω τι εμμονή έχει ο καθένας με τον τόπο του, αλλά παρόλο που δεν είμαι από τα βόρεια, η Χαλκιδική όντως έχει κάτι απίστευτες παραλίες.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Είμαι Θεσσαλονικιά και επειδή μου πέφτουν τα μαλλιά κάθε καλοκαίρι και όχι μονο από την εμμονή των συμπολιτών μου στη γνωστή ατάκα...θέλω να ρωτησω το εξης: Yπάρχει άραγε άλλος ανθρωπος σ αυτη την πολη που να πιστευει οτι ότι η Χαλκιδική ειναι απλά ένα μέρος με πολύ ωραίες παραλίες ,όπως και πολλά μέρη αυτής της παραθαλάσσιας χώρας, παραλίες εφάμιλές της υπαρχουν ...ω ναι Θεοί του Ολύμπου...ΚΑΙ αλλού,και...ναι...ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ ΟΕΟ?

Εχω ακουσει ΤΙΣ λαλακίες 41 χρόνια που ζω εδω αλλα το σημερινο κοντεψε να με στειλει...επεστρεψε νεόνυμφη στο γραφειο από ταξιδι στις Μαλδιβες και οταν τη ρωτησαν οι λοιποί πώς ηταν απαντησε " ε νταξει...καλα ηταν αλλα....σαν τη Χαλκιδικη δεν εχει". Και δεν εκανε πλακα....το ανελυσε κιολας....

Η μονη που εφριξε ημουν εγω κι αναρωτιεμαι φιλοι μου ειμαι τοοοοοοοοοσο παραξενη?
οπως και οτι η ελλαδα ειναι η ωραιοτερη χωρα του κοσμου,οπως και οταν στην ευρωπη τρωγαν ριζες οι ελληνες ειχαν χοληστερινη και οπως ειπε και ο Μεγας λιακοπουλος << και ο τζεκινς χαν ελληνας ηταν>>
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Ελάχιστες παραλίες στον πλανήτη συγκρίνονται -σε ό,τι αφορά τα νερά- με τις ελληνικές. Πρόχειρα οι μόνες που μου έρχονται στο μυαλό είναι στα Los Roques στη Βενεζουέλα.
Δεν έχω ταξιδέψει πολύ αλλά όσοι γνωστοί μου έχουν ταξιδέψει λένε αυτό ακριβώς, ότι τα νερά των ελληνικών θαλασσών δε συγκρίνονται... Κάτι θα ξέρουν ...(Μπαίνω να googlaro Los Roques...)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
...επεστρεψε νεόνυμφη στο γραφειο από ταξιδι στις Μαλδιβες και οταν τη ρωτησαν οι λοιποί πώς ηταν απαντησε " ε νταξει...καλα ηταν αλλα....σαν τη Χαλκιδικη δεν εχει". Και δεν εκανε πλακα....το ανελυσε κιολας....

Η μονη που εφριξε ημουν εγω κι αναρωτιεμαι φιλοι μου ειμαι τοοοοοοοοοσο παραξενη?
Οι Μαλδίβες θεωρούνται από πολλούς υπερεκτιμημένος προορισμός. Σε σένα και σε πολλούς ακούγεται εξωτικό αλλά είναι κάτι μικρά νησάκια, πολλά από τα οποία γυρίζεις σε λίγα λεπτά με τα πόδια και βαριέσαι μετά από λίγες μέρες. Δεν είναι όλοι φαν τέτοιων διακοπών. Στη Χαλκιδική συνδυάζει παραλίες με περισσότερα πράγματα να κάνεις.
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Είναι γεγονός ότι μπορεί πολλές από τις φώτο που βλέπουμε σε εξωτικά μέρη σου πέφτει το σαγόνι, αλλά φίλοι που έχουν βρεθεί σε κάποια από αυτά λένε ότι τα νερά δεν τα χαίρεσαι όπως εδώ λόγω ότι μπορεί να είναι πολύ βαθιά, να υπάρχουμε μεγάλα κύματα, στα καλά καθούμενα να σκάσει μύτη μουσώνας κτλ.
Δεν σημαίνει σε καμιά περίπτωση ότι δεν υπάρχουν αντάξιες ή και καλύτερες με τις ελληνικές, αλλά δύσκολα βρίσκεις τέτοιο συνδυασμό.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Μου ειπανε, ακουσα, ακουσε, ειδανε, ειπανε, δε ξερω εγω αλλα ετσι ακουσα...αισχος. Πρεπει καποιος να αποκαταστησει την ταξην.
Καποιοι φαγαμε τα νιατα μας σε εξωτικες παραλιες και εξωτικα νησακια, κολυμπησαμε με καρχαριες, χελωνες, κοπαδια απο πολυχρωμα ψαρια, σε φοβερους υφαλους ανειπωτης ομορφιας, με φοινικες που χαιρεσαι τη σκια τους δωρεαν, σε παραλιες οπου ησουν μονο εσυ και ο πελεκανος που ψαρευε σε αποσταση αναπνοης σε καταγαλανα νερα και η αμμος ασπρη σα το αλευρι, να σε κανει να κυλιεσαι και να εισαι ετοιμος για το τηγανι.
Διαλεγω οποια στιγμη θελετε την Turtle beach στα perhentian, μια στις Σευχελλες, 6-7 παραλιες στα Virgin Islands και μερικες αλλες στη Καραιβικη απεναντι στην ωραιοτερη ελληνικη, η οποια θα πηζει απο κοσμο και θα χεις αυτοκινητα παρκαρισμενα στην αμμο για φοντο.
Κοινως, χεθτε μας :D:p:haha:

Υ.Γ. Τις ελληνικες παραλιες τις λατρευω, αλλα παιδια, τις βιασαμε. Ασε που δε βλεπονται 11,5 μηνες το χρονο, μια ειναι χειμωνας, μια δε βλεπεις την αμμο απο πετσετες και ομπρελες.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Υ.Γ. Τις ελληνικες παραλιες τις λατρευω, αλλα παιδια, τις βιασαμε. Ασε που δε βλεπονται 11,5 μηνες το χρονο, μια ειναι χειμωνας, μια δε βλεπεις την αμμο απο πετσετες και ομπρελες.
Αν δεν πηγαίνεις σε οργανωμένες ή σε όσες έχουν εύκολη πρόσβαση για όλους, πίστεψέ με, δε θα τις ξαναπείς βιασμένες.
Υ.Γ. Δοκίμασε να κάνεις μπάνιο τον χειμώνα αν θες πραγματική ηρεμία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom