Γαλλία Παρισι-Eurodisney

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δες το Parc Asterix, είναι εξαιρετικό και εντελώς διαφορετικό από τη Disney: http://www.parcasterix.fr/

Δε ξέρω βεβαίως αν είναι ανοιχτό τις μέρες που θα έχετε διαθέσιμες, αλλά τα μικρά θα το ευχαριστηθούν σίγουρα.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Υπάρχει και το μουσείο Grevin με κέρινα ομοιώματα που ίσως να αρέσει στα παιδιά
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
για εμένα δεν αξίζει
Μα βεβαια ειναι και για σενα, απλα αν δεν ηταν τα παιδια και επειδη εχετε λιγες μερες, θα μπορουσατε να περπατουσατε πιο πολυ η να πηγαινατε σε καποια πιο ιδιαιτερα μερη.

για εμένα δεν αξίζει
Αυτα παθαινει κανεις οταν απανταει αμεσως μολις ξυπναει. Την απαντηση σου την εξελαβα ως ερωτηση. Sorry.......
 
Last edited by a moderator:

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Πω πω για άλλη μια φορα ειστε θησαυρός! Τι θα εκανα χωρις εσας...θα πηγαινα κοπαδοποιημένη με κανα πρακτορειο χα χα χα....

Το jardin des plantes είναι οι λεγόμενοι κήποι του Λουξεμβουργου? Αν οχι ποιο ειναι πιο ωραιο? Το μουσείο φυσικης ιστοριας ειναι αναλογο του Λονδίνου στο οποιο ομολογω επαθα πλάκα και θελω να ξαναπαω?

Η διανυκτερευση Παρισι-Ντισνευλαντ-Παρισι λετε να ειναι εξουθενωτικη? Δεν μπορώ να το αλλαξω αλλα να εχω μια ιδέα...

Από αεροδρόμιο Παρισι με ταξι ποση ωρα ειναι θυμαται κανεις?

Ευχαριστω παρα πολυ για το χρόνο σας φιλοι μου.Σμουατς!
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Πω πω για άλλη μια φορα ειστε θησαυρός! Τι θα εκανα χωρις εσας...θα πηγαινα κοπαδοποιημένη με κανα πρακτορειο χα χα χα....

Το jardin des plantes είναι οι λεγόμενοι κήποι του Λουξεμβουργου? Αν οχι ποιο ειναι πιο ωραιο? Το μουσείο φυσικης ιστοριας ειΕίλογο του Λονδίνου στο οποιο ομολογω επαθα πλάκα και θελω να ξαναπαω?

Η διανυκτερευση Παρισι-Ντισνευλαντ-Παρισι λετε να ειναι εξουθενωτικη? Δεν μπορώ να το αλλαξω αλλα να εχω μια ιδέα...

Από αεροδρόμιο Παρισι με ταξι ποση ωρα ειναι θυμαται κανεις?

Ευχαριστω παρα πολυ για το χρόνο σας φιλοι μου.Σμουατς!
Οι κήποι του Λουξεμβούργου είναι διαφορετικοί από το Βοτανικό κήπο. Για εμένα είναι οι πιο όμορφοι στο Παρίσι από την άποψη ότι είναι σε άψογη κατάσταση (δεν επιτρέπεται να πατήσεις στο γρασίδι παρά σε ορισμένα σημεία). Ο Βοτανικός κήπος βρίσκεται λίγο πιο ανατολικά και φθάνει στον σηκουανα . Είναι όμορφος ειδικά το καλοκαίρι και πολλοί κάνουν πικ νικ εκεί. ΣΤο μουσείο φυσικης ιστοριας δεν έχω πάει μέσα, αλλά από ότι Μ έχουν πει έχει μεγάλη συλλογή. Στο Βοτανικό κήπο επίσης έχει και ζωολογικό κήπο.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αρχές Οκτώβρη που θα πάμε εμεις θα εχει αρκετα φυτά άραγε? Τελη Οκτωβρη που ειχα παει κηπους Λουξεμβουργου ήταν σε ψιλοαποσυνθεση...

Με τους ζωολογικους εχω μπερδευτει. Απ ο,τι καταλαβα ειναι 2 ο zoo de Vincennes για τον οποιο διαβασα κάκιστες κριτικές (ισχυουν?) και ακομη ενας που δεν θυμαμαι ονομα. Αξιζει καποιος απο τους δυο?
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Επανέρχομαι γιατι εχω ακομα μια ερωτηση.Θελω να κλεισω ξενοδοχειο στο Παρίσι απο το booking για Σάββατο βράδυ και για Τρίτη-Τετάρτη βράδυ. Θα κάνω δυο ξεχωριστες κρατησεις? Και αν αφου κλεισω για Σαββατο βραδυ ανακαλυψω οτι δεν εχει διαθεσιμοτητα για τις αλλες δυο νυχτες? Δεν θελω να παμε αλλου θα ψιλοξερουμε την περιοχη....
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Επανέρχομαι γιατι εχω ακομα μια ερωτηση.Θελω να κλεισω ξενοδοχειο στο Παρίσι απο το booking για Σάββατο βράδυ και για Τρίτη-Τετάρτη βράδυ. Θα κάνω δυο ξεχωριστες κρατησεις? Και αν αφου κλεισω για Σαββατο βραδυ ανακαλυψω οτι δεν εχει διαθεσιμοτητα για τις αλλες δυο νυχτες? Δεν θελω να παμε αλλου θα ψιλοξερουμε την περιοχη....
δοκίμασε να επικοινωνήσεις με το booking.com
 
Μηνύματα
16
Likes
2
καλησπερα και απο εμενα....εχουμε καποιο νεοτερο απο τους φιλους που εκαναν το ταξιδι μεσα στον Ιουνιο?
θα παρακολουθω το θεμα..αναμενουμε νεοτερα...
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
καλησπερα και απο εμενα....εχουμε καποιο νεοτερο απο τους φιλους που εκαναν το ταξιδι μεσα στον Ιουνιο?
θα παρακολουθω το θεμα..αναμενουμε νεοτερα...
Υπάρχουν πολλά γραμμένα για την disneyland. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση επάνω δεξιά :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom