Κύθηρα Που να μεινω στα κυθηρα??

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Από τα καλύτερο νησιά ever !!!!! Σχεδόν όλα τα διαμερίσματά τους είναι όμορφα και καθαρά. Στη χώρα αν μείνεις συστήνω το Castelo, είναι μικρό βέβαια, αλλά πεντακάθαρο και σε πολύ καλή τιμή.....Είναι κοντά στο κάστρο της Χώρας και δίπλα σε πιτσαρίες, εστιατόρια και μπαράκια.....!!!!1

Ααααα, οπωσδήποτε να επισκεφτείτε τα μπαράκια πάνω στις στροφές του δρόμου από Χώρα προς Καψάλι!!!!!
 

elenacd

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
ευχαριστώ πολύ "evagelina" και "Tzeni-Zissis".απ'ότι καταλαβαίνω από κάποια τηλέφωνα που πήρα θα δυσκολευτώ να βρω γιατί τα περισσότερα που πήρα και ήταν προσιτά από τιμές είναι κλεισμένα(πχ castelo).θα πρέπει να ψάξω σε κάποιο χωριό(πχ λιβάδι,αυλαίμονας) μήπως βρω.θα συνεχίσω τα τηλέφωνα λοιπόν :).όπως και να έχει σας ευχαριστώ πολύ και πάλι και προκαταβολικά όποιον άλλον γράψει και δώσει καμιά ιδέα :p
 

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
ευχαριστώ πολύ "evagelina" και "Tzeni-Zissis".απ'ότι καταλαβαίνω από κάποια τηλέφωνα που πήρα θα δυσκολευτώ να βρω γιατί τα περισσότερα που πήρα και ήταν προσιτά από τιμές είναι κλεισμένα(πχ castelo).θα πρέπει να ψάξω σε κάποιο χωριό(πχ λιβάδι,αυλαίμονας) μήπως βρω.θα συνεχίσω τα τηλέφωνα λοιπόν :).όπως και να έχει σας ευχαριστώ πολύ και πάλι και προκαταβολικά όποιον άλλον γράψει και δώσει καμιά ιδέα :p
elenacd όπου δυσκολευτείς μπορείς να μου πεις, έζησα ένα μικρό χρονικό διάστημα στα Κύθηρα και έχω πάει και κάποιες φορές διακοπές, οπότε μπορώ να σε βοηθήσω γενικά και σε άλλες απορίες σου αν αποφασίσεις να πας!!!!!
Καλή σου μέρα!!!!
 

elenacd

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
γεια και παλι :)

αναμεσα σε "belvedere" και "castello"(ειναι και τα 2 στη χωρα) τι να προτιμησω?και τα 2 ιδια τιμη μου ειπαν απλα δε ξερω ποιο ειναι καλυτερο απο αποψη τοποθεσιας και ομορφιας δωματιου(πχ.αν εχουν μπαλκονι με θεα)
 
Last edited:

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
γεια και παλι :)

αναμεσα σε "belvedere" και "castello"(ειναι και τα 2 στη χωρα) τι να προτιμησω?και τα 2 ιδια τιμη μου ειπαν απλα δε ξερω ποιο ειναι καλυτερο απο αποψη τοποθεσιας και ομορφιας δωματιου(πχ.αν εχουν μπαλκονι με θεα)
''castello''..... είναι ακριβώς στην ίδια τοποθεσία, απλά castello πιο καθαρό και πιο ωραίος χώρος!!!!
για πότε λες; να πας;;;;; αχαχαχαχχχααααχχχχ.... Ζ Η Λ Ε Υ Ω ! ! !
 

elenacd

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
17 αυγουστου θα παμε μαλλον.θα σε ακουσω λοιπον και θα κλεισω στο "castello" αν και απο φωτογραφιες που ειδα το αλλο μου φαινεται πιο καλο :)
 

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Μη σε πάρω και στο λαιμό μου.....απλά από τους ντόπιους - φίλους που είχα ρωτήσει και εγώ μου είχαν πει όλοι για το castello!!!!! Είναι καθαρό πάντως......πολύ σημαντικό πιστεύω!!!
 

elenacd

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
τελικα ειναι κλεισμενα ολα εκεινη την περιοδο και τα μονα που παιζουν ειναι ενα στο "Λιβαδι" και 2-3 στην "αγ.πελαγια" .μαλλον δε θα παω φετος γιατι δε μου αρεσουν τοσο τα μερη, ουτε και τα καταλυματα που εχουν μεινει.μαλλον πρεπει να αλλαξω προορισμο δυστυχως :(
 

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
τελικα ειναι κλεισμενα ολα εκεινη την περιοδο και τα μονα που παιζουν ειναι ενα στο "Λιβαδι" και 2-3 στην "αγ.πελαγια" .μαλλον δε θα παω φετος γιατι δε μου αρεσουν τοσο τα μερη, ουτε και τα καταλυματα που εχουν μεινει.μαλλον πρεπει να αλλαξω προορισμο δυστυχως :(
Κρίμα.....για που λες;;;; Έχεις ψαχτεί;;;;
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ωκεανία
τελικα ειναι κλεισμενα ολα εκεινη την περιοδο και τα μονα που παιζουν ειναι ενα στο "Λιβαδι" και 2-3 στην "αγ.πελαγια" .μαλλον δε θα παω φετος γιατι δε μου αρεσουν τοσο τα μερη, ουτε και τα καταλυματα που εχουν μεινει.μαλλον πρεπει να αλλαξω προορισμο δυστυχως :(
Camping στο Καψάλι ίσως;;; Μείναμε εκεί πέρσι και ήταν μια χαρούλα! Τιμές, κόσμος & καθαριότητα! :)
 

elenacd

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
για το camping να σου πω την αληθεια μια φιλη μου που ειχε παει δε μου ειπε καλα λογια.ειναι τελειο απο αποψη τοποθεσιας που ειναι μεσα στα δεντρα αλλα απο καθαριοτητα σε τουαλετες και ζεστο νερο δε μου τα ειπε καλα τα πραγματα :).μου ειπε οτι ειναι σαν "ελευθερο-οργανωμενο"

Κρίμα.....για που λες;;;; Έχεις ψαχτεί;;;;
δε ξερω ακομα ρε γμτ,το συζηταμε.θα θελα να παω κυθηρα και το παλευω ακομα.ξερει κανεις για το "niki's rooms"(δε ξερω αν μπορω να γραφω ονομα)?ειναι το μονο που μου ειπε οτι εχει ενα δωματιο στο ισογειο χωρισ μπαλκονι
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ωκεανία
για το camping να σου πω την αληθεια μια φιλη μου που ειχε παει δε μου ειπε καλα λογια.ειναι τελειο απο αποψη τοποθεσιας που ειναι μεσα στα δεντρα αλλα απο καθαριοτητα σε τουαλετες και ζεστο νερο δε μου τα ειπε καλα τα πραγματα :).μου ειπε οτι ειναι σαν "ελευθερο-οργανωμενο"
Στα πλαίσια του "ελεύθερο-οργανωμένο" η φίλη σου δεν έχει άδικο. Πάντως από καθαριότητα στις τουαλέτες δεν είχα παράπονο γιατί έβλεπα συνέχεια τις γυναίκες που το καθαρίζουν - βέβαια πήγαμε προς το τέλος του Αυγούστου που δεν είχε τόσο κόσμο. Όσο για το νερό έτυχα και σε μερικά κρύα ντουζάκια αλλά το είχα ξεχάσει, τώρα που το ανέφερες το θυμήθηκα. Δεν λέω ότι είναι το καλύτερο κάμπινγκ που υπάρχει (το καλύτερο για εμάς λέγεται καστρί και είναι στην λευκάδα - εάν εξαιρέσεις το πανάκριβο μίνι μάρκετ!) αλλά σίγουρα ήταν αξιοπρεπές και το σημείο είναι ιδανικό για εξορμήσεις. Μείναμε 16 μέρες χωρίς να μας λείψει κάτι. Γενικά τα Κύθηρα είναι υπέροχα. Εάν καταφέρετε να πάτε, να πάτε και για μπάνιο στο Σπαραγαρίο. Είναι μια παραλία απέναντι από το καψάλι, υπέροχη, που πας είτε με θαλάσσιο ποδήλατο, είτε με το αμάξι το οποίο παρκάρεις στο λόφο και κατεβαίνεις από τα σκαλάκια! Εύχομαι να βρείτε αυτό που ψάχνετε και πολλά περισσότερα!!! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom