Κούβα Πρωτο Υπερατλαντικο... Κουβα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.288
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ωραιο το Melia Varadero και ακομα περισσοτερο το Melia Las Americas. Εχουν μια διαφορα βεβαια στην τιμουλα που με "κραταει" για το δευτερο. Ωραιες επιλογες.
"http://www.galahotels.com" μπορω να το εμπιστευτω να κλεισω;
Το Melia Varadero έχει σημαντικά καλύτερο φαγητό, η παραλία τους είναι ίδια, το Melia Las Americas είναι πιο καινούριο με καλύτερα δωμάτια, αλλά στους εξωτερικούς χώρους το Melia Varadero του ρίχνει. Για μένα Melia Varadero στα σημεία, το φαγητό είναι σημαντικός παράγοντας στα ΑΙ γιατί το έχεις πληρώσει ήδη και θα το φας έτσι κι αλλιώς.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Ωραιο το Melia Varadero και ακομα περισσοτερο το Melia Las Americas. Εχουν μια διαφορα βεβαια στην τιμουλα που με "κραταει" για το δευτερο. Ωραιες επιλογες.
"http://www.galahotels.com" μπορω να το εμπιστευτω να κλεισω;
Ολα απο το gala τα κλεινω! Εχει τις καλυτερες τιμες και ποτε δεν ειχα προβλημα...
 

annabaloo

Member
Μηνύματα
59
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
μυκονος
Ονειρεμένο Ταξίδι
ξανά Κούβα!!
να ρωτήσω και γω κάτι που θα είμαι στην κούβα τον αυγουστο!πως θα κλείσω την εκδρομή για σαντα κλάρα και τρινιδάδ?( θα είμαι στο βαραδέρο). στο ξενοδοχείο? ή ξέρετε κανενα site για να κάνω κράτηση? ξέρετε περίπου πόσο κοστίζει? επίσης με ταξί από αβάνα για βαραδέρο? ή υπάρχει κάποιος πιο φθηνός τρόπος (εκτός από viazul)?
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.448
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Τι να την κάνεις την φωτογραφία; Δεν απαιτείται για την έκδοση βίζας, εκτός κι αν το προξενείο άρχισε πάλι τα κουλά του και ζητάει φωτογραφίες όταν αν την αγοράσεις από αεροπορική ή πρακτορείο δεν απαιτείται τίποτε. Φυσικά σε κανένα άλλο προξενείο του πλανήτη δεν απαιτείται φωτό, αυτά μόνο στην Αθήνα γίνονται.
Κ όμως στην πρεσβεία στην Αθήνα ζητάνε φωτογραφία
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Κ όμως στην πρεσβεία στην Αθήνα ζητάνε φωτογραφία
Οντως ζητανε φωτογραφια , εγω τους παω οτι βρω απο παλιες που εχουν περισεψει και δεν εχω ποτέ προβλημα .

Αν δεν εχεις απαιτησεις απο το ξενοδοχειο στο Βαραδερο και θελεις να ειναι οικονομικο σου προτεινω το Herradura που εχω μεινει . Θελει μια γερή ανακαινιση , αλλά ειναι στη καρδια του "χωριου" κοντα στη κινηση , στο κασα ντε λα μουσικα , σε εστιατορεια , πανω στη θάλασσα και εχει μπαλκονια με θεα .Ειχαμε δωσει 40 ευρω το δικλινο και ειχε πολυ ωραιο πρωινο μπουφέ.
Εκει που ειναι τα μεγαλα ξενοδοχεια το βραδυ δεν κουνιεται φυλλο , μεγαλη πλήξη.

Τωρα κοιταξα στο Gala και ειδα το Μελιά Βαραδερο με 80 ευρω !! Οταν περυσι ειχα μεινει ,η τιμη πόρτας ηταν 450-500 δολλαρια . Αν το βρεις με 80 μεινε χωρις δευτερη σκεψη . Με τα 3 γευματα που εχουν και τα ποτά δωρεάν ειναι μια χαρά . τα βραδυα παιρνε ταξι και πηγαινε στο κεντρο του χωριου , αν βαρυεσαι να εισαι συνεχεια στο ξενοδοχειο .
 
Last edited by a moderator:

gaspazet

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Ευχαριστω (ξανα) για τις απαντησεις :)
Εγω στο Galahotels το βρισκω για το πρωτο 10ημερο του Σεπτεμβριου 105. Θεωρω τιμια τιμη γιαυτα που προσφερει. Το μονο που με προβληματιζει ειναι το gala, γιατι διαβασα οτι ειναι αναξιοπιστο απο αρκετο κοσμο.

Απο casa στην Αβανα βρηκα αρκετα ενδιαφερον το Casa Mirador la Colina και αποτι ειδα στον χαρτη, η τοποθεσια του ειναι περιπου εκει που μου προτεινατε. Καλυτερος τροπος να κανω booking ειναι μεσω καποιου site οπως http://www.havanacasaparticular.com , www.cuba-junky.com ή υπαρχει καποιος αλλος τροπος.
Τα casa ειναι απο'τι βλεπω σπιτια οπου νοικιαζουνε δωματια εντος και οχι ξεχωριστα διαμερισματα. Καταλαβαινω οτι ειναι ασφαλες κτλπ , αλλα η γυναικα δεν αισθανεται και πολυ ανετα . Υπαρχει κατι παρομοιο αλλα σαν ξεχωριστο διαμερισμα οπου μπορει καποιος να προτεινει κοντα στο βεδαδο;
 
Last edited by a moderator:

gaspazet

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Τελικα θα ερθει και αλλο ενα ζευγαρι μαζι.
Εστειλα εδω ενα email(το βρηκα απο αλλους που ειχαν παει στο tripadv)
http://www.tripadvisor.com.gr/Hotel...-Clarita_and_Orlando_s_House-Havana_Cuba.html
Φαινεται ωραιο και εχει 2 δωματια , οποτε στην ουσια θα ειμαστε μονο εμεις οι 4 . Δεν εχω παρει απαντηση ακομα. Αν μπορει να δωσει καποιος επιπλεον πληροφοριες , θα ημουν ευγνωμων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom