Κουφονήσια Μήλος Μήλος - Κουφονήσια..ιδού το δίλημμα!

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
απο διαμονη τι προτεινετε?πλακα η αδαμαντα?εχετε τιποτα οικονομικο υποψη?το δωματιο το θελουμε ισα για εναν υπνο αφου θα ειμαστε ολο εξω:playball:
Εμείς μέναμε Αδάμαντα κ αποδείχτηκε πολύ καλή επιλογή καθώς έχει μπαράκια... βέβαια πήγαμε το 2006 οπότε δεν ξέρω κατά πόσο έχει αλλάξει. Στην Πλάκα είχαμε πάει για βόλτα, φυσούσε τρελά...δεν κυκλοφορούσε ψυχή. Θυμάμαι είχαμε καθίσει σ'ένα καφέ που λεγόταν "ουτοπία" κ είχε πολύ ωραία θέα.

Το ξενοδοχείο μας λεγόταν "Χρήστος"...δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα...αν θυμάμαι καλά πληρώναμε 30 ευρώ.
 

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
απο διαμονη τι προτεινετε?πλακα η αδαμαντα?εχετε τιποτα οικονομικο υποψη?το δωματιο το θελουμε ισα για εναν υπνο αφου θα ειμαστε ολο εξω:playball:
Εμείς μέναμε 2-3 χιλιόμετρα έξω από τον Αδάμαντα, οπότε η πρόσβασή μας στον Αδάμαντα για ποτό γινόταν υποχρεωτικά με το μηχανάκι...... Ήταν ίσως πιο ήσυχα, είχαμε υπέροχα φούρνο για πρωινό και πολύ εξυπηρετικός ο κύριος που το είχε.....Λέγεται Ξενοδοχείο Αγνάντι και βρίσκεται στην Κατηφόρα της Μήλου, επιπλωμένα διαμερίσματα είναι στην ουσία, αλλά από τιμή δεν ξέρω, είχαμε πάει με πρόγραμμα του ΕΟΤ.
Νοικιάσαμε μηχανάκι στο νησί και ήρθε και μας πήρε από το λιμάνι, πολύ εξυπηρετικός και ευγενικός..... Εμείς δεν είχαμε πρωινό στην τιμή μας και πέρναμε ένα καφέ κάθε πρωί, και στο τέλος δεν μας τους χρέωσε καθόλου!!!!! Επίσης πάρα πολύ καθαρό.....
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Καλησπέρα!! Εγώ Μήλο δεν έχω πάει αλλά φέτος πήγα Κουφονήσια με το αγόρι μου και περάσαμε πάρα πολύ ωραία!! Το μηχανάκι στα Κουφονήσια δεν είναι απαραίτητο γιατί το νησί περπατιέται. Η πιο μακρινή παραλία απέχει κανά 40λεπτο αλλά σκέψου ότι στη διαδρομή συναντάς όλες τις παραλίες οπότε αν κουραστείς ρίχνεις και μια βουτιά ;). Εμείς πήγαμε αρχές Ιουλίου και ήταν ήρεμα, με μαγαζάκια να πιεις το coctail σου ήρεμα αλλά και να κάνεις τη ρομαντική σου βόλτα. Οι παραλίες ήταν απλά φανταστικές!! Δες και φωτο στο google. Τα δωμάτια που μείναμε είχαν 45 ευρώ τη βραδιά αλλά ίσως η τιμή για τότε που θες να είναι λίγο διαφορετική. Πάντως όπου και να πας με το έτερον ήμισυ θα περάσεις τέλεια!!:clap::clap:
Α!και να προσθέσω ότι το νησί γενικά είχε κόσμο αλλά δεν γινόταν χαμός!!
 

tsigganitsa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Κατερινα σευχαριστω αλλα μαλλον ολα οδηγουν στη μηλο..αφηνουμε τα κουφονησια για του χρονου που οντως ειναι και αυτα υπεροχα..Απο θεμα διαμονης που ειναι καλυτερα για να μετακινουμαστε κιολας;αδαμα η πλακα;
 

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Κατερινα σευχαριστω αλλα μαλλον ολα οδηγουν στη μηλο..αφηνουμε τα κουφονησια για του χρονου που οντως ειναι και αυτα υπεροχα..Απο θεμα διαμονης που ειναι καλυτερα για να μετακινουμαστε κιολας;αδαμα η πλακα;
Από όσα προείπαμε, νομίζω πως είναι καλύτερα να μείνεις Αδαμα.......Πλάκα δεν θυμάμαι τι είχε από καφέ και μπάρ, σίγουρα έχει μεγάλα σούπερ μάρκε, αλλά και στον Αδαμα θα βρεις!!!! Εξάλλου αν πάτε με μηχανάκι είναι αρκετά κοντά.....Αν θέλετε να πηγαίνετε με τα πόδια για φαγητό ή ποτό θα μείνετε Αδαμα!!!!!
 

tsigganitsa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
και συνεχιζω να παιδευομαι με το θεμα διαμονης...!!!εχεις κανεις υποψη του καποιο δωματιο γυρω στα 25 ευρο??ξερω ζηταω πολλα...εχω βρει ενα ,δυο αλλα φοβαμαι μηπως ειναι λιγο απομερα απο τον αδαμαντα που λενε....επισης μηπως γνωριζετε αν φτανοντας στο λιμανι μπορεις να βρεις δωματιο απο ανθρωπους που παζαρευουν??!!;)

καμια ιδεα/???o_O
 
Last edited by a moderator:

sirley_22

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεβαδα, Νησια Σολομωντα
Καλησπερα σε ολη την παρεα...!!διαβαζω αρκετο καιρο το υπεροχο αυτο site και ομολογω οτι χωρις αυτο δεν θα ειχα μαθει αρκετα πραγματα!!Οντας καινουργια εδω και μετα απο τοοοσα που εχω διαβασει θα ηθελα να μου προτεινεται τι ειναι καλυτερο για τις πρωτες διακοπες με το αγορι μου!ειμαστε και οι δυο 24 και ψαχνουμε ενα νησι με ωραιες παραλιες,σχετικα μικρο για να γυριζεται,οικονομικο και με μια καλη νυχτερινη ζωη...μετα απο πολλα καταληξαμε στη μηλο ή στα κουφονησια...και παραμενουμε μπερδεμενοι εκει...υπολογιζουμε για τελος αυγουστου με αρχες σεπτεμβρη γυρω στις 5 διανυκτερευσεις.!!εχουμε μηχανακι που στην περιπτωση της μηλου σιγουρα θα χρειαστει νομιζω....help please...:D
Κανω πως δε διαβασα καν τα Κουφονησια...Η Μηλος δεν μπαινει σε διαδικασια συγκρισης με κανενα νησι, παρα μονο τη Σαντορινη. Εχω παει σχεδον σε ολα τα Κυκλαδονησια και αυτο που συναντας στη Μηλο (παραλιες, τοπια, εκδρομες) δεν το βρισκεις αλλου. Μηλο τρελα με κορδελα!

και συνεχιζω να παιδευομαι με το θεμα διαμονης...!!!εχεις κανεις υποψη του καποιο δωματιο γυρω στα 25 ευρο??ξερω ζηταω πολλα...εχω βρει ενα ,δυο αλλα φοβαμαι μηπως ειναι λιγο απομερα απο τον αδαμαντα που λενε....επισης μηπως γνωριζετε αν φτανοντας στο λιμανι μπορεις να βρεις δωματιο απο ανθρωπους που παζαρευουν??!!;)
Η Μηλος εχει ακριβη διαμονη γενικα αλλα πολυ προσεγμενη. Δεν εχω δει ποτε στα πολλα χρονια που παω να παζαρευουν στο λιμανι. Στο τηλεφωνο ειναι αλλο θεμα.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom