Γαλλία Παρισι-Eurodisney

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τι θες να ρωτησεις? Το εχω ψαξει μεχρι αηδιας σε σημειο να με θυμουνται οι chat helpers των εθνικων τους site και εκλεισα τελικα απο το αγγλικο για αρχες Οκτωβρη ενα 3ημερο.Δες το σχετικο θεμα μου "Παρισι Eurodisney με παιδια μπερδεμενο πρόγραμμα"
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θέλω να κάνω κράτηση στο official-site της Disneyland για του χρόνου το καλοκαίρι. Ενω τα αγγλικά μου είναι άριστα, ποιά είναι η πολιτική κρατήσεων δεν κατάφερα να καταλάβω. Παρακαλώ ας με διαφωτίσει κάποιος.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Θέλω να κάνω κράτηση στο official-site της Disneyland για του χρόνου το καλοκαίρι. Ενω τα αγγλικά μου είναι άριστα, ποιά είναι η πολιτική κρατήσεων δεν κατάφερα να καταλάβω. Παρακαλώ ας με διαφωτίσει κάποιος.
Γιατι βιαζεσαι να τα κλεισεις απο τωρα?υπαρχει καποια προσφορα?η φοβασαι μην τελειωσουν?
....εχεις ενα χρονο μπροστα σου...
 
Μηνύματα
5
Likes
1
γεια :)
θα σου πω τι γνωμη μου για ολα αυτα...
εγω προτιμω τα ομαδικα ταξιδια γιατι απλα μου αρεσει το οτι ολοι γινονται γκρουπ κ συμπεριφερονται σα να ειναι μια οικογενεια...
κ επιδη εγω τη βρισκω ιδιαιτερα να συνομιλω κ με ανθρωπους.
ατομικο ταξιδι δε το προτεινω κ θα σου πω γιατι
τα γραφεια ειναι αρκετα εμπειρα οστε να ξετρυπωνουν κ τα πιο απιθανα μερη για να σε πανε κατι που δεν ειναι παντα ευκολο να το κανεις ο ιδιος .
τωρα σχετικα με τη τιμη εξαρταται απο το γραφειο αν ψαξεις στο ιντερνετ μπορεις να βρεις τα παντα απο φτηνα εως ακριβα.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εχει προσφορά για early booking 2+2 διανυχτερεύσεις δώρο.Πληρώνεις 2 μένεις 4 +εισιτήρια για τα πάρκα 5 ημερών με πρωινό. Δεν έχω καταλάβει την πολιτική ακύρωσης και πότε ακριβώς χρεώνεται η πιστωτική.Αν κάποιος έχει κλεισει με την ιστοαελίδα της Disneyland ας με βοηθήσει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πες μου τιμη γιατι αυτο με τις προσφορες ειναι καποιες φορες μούφα. Εγω πληρωσα 695 λιρες για 3 μερες με ημιδιατροφη και τωρα το εχει προσφορα last minute και καλά 785 λίρες χωρις ημιδιατροφη.

Η πιστωτικη χρεωνεται τη στιγμη της κρατησης. Η ακυρωση εφοσον γινει εως και 2 μηνες πριν ειναι δωρεαν απο εκει και περα χρεωνεσαι τα λεει αναλυτικα αν προσεξεις.

Ο,τι αλλο θελεις στη διαθεση σου.Ειμαι τοσο χαρουμενη που επιτελους θα κανουμε το ταξιδι των ονειρων των παιδιων (και δικο μας χε χε χε)....
Επισης keep in mind οτι το επισημο site δεν ειναι ενα και μοναδικο.Καθε site δινει αλλες τιμες,εγω βρηκα τεραστιες διαφορες απο το γαλλικο στο αγγλικο και στο γερμανικο. Τελικα εκλεισα με το αγγλικο γιατι γερμανικα ντεν ξερω και θα εκανα πατατα.
 

giannis-nexus

Member
Μηνύματα
58
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ ΜΕΞΙΚΟ
καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση..απο το επισημο site της disney το εισητηριο για 1 μερα και για τα 2 παρκα εχει 80 ευρω..υπαρχει καποιο αλλο site να τα κλεισω φθηνοτερα? επισης αν δεν τα κλεισω απο το site,μπορω να τα προμηθευτω απο καποιο καταστημα στο παρισι? γιαι στην disneyland ισως υπαρχουν ουρες..τα θελω για 10 σεπτεμβρη που θα ειμαι παρισι !!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση. Ενδιαφέρομαι γα το Newport hotel όμως με προβληματίζουν οι ανακαινήσεις. Δεύτερη επιλογή το sequoia hotel αλλα μου φάνηκε πολύ χειμωνιάτικο. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Το early booking είναι ως μέσα Οκτωβρίου άρα έχω χρόνο να το ψάξω. Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πρόταση.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γιατί δεν επιλέγεις ένα πιο φτηνό ξενοδοχείο? Εναν υπνο θα κανεις δεν πας για χειμερινο τουρισμο να μενεις μεσα στο ξενοδοχειο πολλες ωρες...

Οταν σου λεω οτι τα early booking δεν ειναι παντα ευκαιριες ισχυει και στην περιπτωση σου. Στο cheyenne που εχω κλεισει για τον Οκτωβρη εγω με 695 λιρες και ημιδιατροφη με early booking 2015 και καλά το δινει 954 λίρες με πρωινό!
Παρα πολυ συμφερουσες προσφορες δινουν καθε χρονο απο Γεναρη ως αρχες Απριλη με 50% εκπτωση το εχω καρατσεκαρει, το δικο μας πακετο το ειχα βρει μιση τιμή για τοτε απλα δεν πηγα γιατι ειναι εποχη ιωσεων και φοβομουν μην ειναι αρρωστο καποιο απο τα 4 παιδια της παρεας και μας χαλασει η εκδρομη.

Το καλύτερο που εχεις να κανεις μιας και εχεις πολυ χρονο μπροστα σου ειναι να γραφτεις στη mail list τους και θα σου στελνουν αυτοι προσφορες οπότε σημειωνεις τις εκαστοτε τιμες και ελεγχεις αν οντως ειναι πιο φτηνα με την προσφορα,εγω ετσι εκανα και τσιμπησα την ημιδιατροφη εγκαιρως.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ευχαριστώ πολύ. Ίσως κοιτάξω και εγώ για το Cheyenne. Άλλωστε προσπάθησα να μπώ σήμερα στο site και για κάποιο λόγο δεν μπορείς να κλήσεις από Απρίλη 2015 και μετά ενώ λίγες μέρες πρίν μπορούσες. Θα το ψάξω.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πρόσεχε σε ποιο site μπαινεις δεν ειναι ενα αν και οι περισσοτεροι αυτο νομιζουν. Στο αγγλικο που μπηκα εγω οταν σου απαντησα μπορουσες να κλεισεις κανονικα για καλοκαιρι 2015. Προφανώς εχεις μπει σε δυο διαφορετικα site και δεν το καταλαβες γι αυτο στο ενα εκλεινε για καλοκαιρι 2015 και το αλλο οχι.
Αγγλικο www.disneylandparis.co.uk
Γαλλικό www.disneylandparis.fr
Γερμανικό www.disneylandparis.de

Καθένα εχει εντελώς διαφορετικες προσφορες αλλα και τιμες απο το αλλο.
Eπισης την ωρα που εισαι μεσα πεταγεται ενα παραθυρο και βγαινει καποιος εκπροσωπος τους και σου λυνει οποια απορια εχεις επιτοπου.
 

zvarveri

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Καλησπερα σας,

Θα ήθελα να μάθω πληροφορίες απο καποιο μελος αν εχει περασει αλλαγη χρονιας στην Ντυσνευλαντ στο Παρισι.
Θα ειμασστε 2-3 ζευγαρια με μικρα παιδακια κ σκεφτομαστε να κανουμε μια διανυκτερευση σε ξενοδοχειο μεσα στην Ντυσνευ ωστε να κερδισουμε κ εισοδο στα παρκα για 2 ημερες, μια αυτη της διανυκτερευσης κ μια την επομενη. Θα παμε απο Βρυξελλες απο οπου κ μενουνε τωρα.

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν γνωριζετε κατι σχετικο για το βραδυ της αλλαγης της χρονιας στις 12:00.
- θα πρεπει να κλεισουμε μεσα στο ξενοδοχειο γευμα ωστε να μας βρει εκει η αλλαγη της χρονιας?
- θα εχει καποια εκδηλωση εξωτερικα λιγο πριν την αλλαγη του ετους?
- κατι αλλο ιδιαιτερο για εκεινη την ημερα?

Δυστυχως το σαιτ τους δεν τα γραφει πολυ αναλυτικα για τις ωρες των events κλπ κλπ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom