Δύο χρόνια στη χώρα των καγκουρώ

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Δε ξέρω αν θα μπορούσα να μείνω εκεί για πάντα (έτσι κι αλλιώς δε σε υποχρεώνει κανείς να το υπογράψεις όταν φεύγεις) αλλά απ οτι μου εχουν πει το οτι το κλίμα εκεί είναι αρκετά κοντά στο δικό μας θα βοηθούσε πολύ. Τελος παντων τι συζηταμε τωρα, ας παω εστω και σαν τουριστας και πολυ μου ειναι.
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Αυτος ομως μπορει....;)
Ειμαι απο τους ανθρωπους που πιστευει οτι η αληθινη ζωη βρισκεται εξω,δεν λεω ωραια ειναι να διαβαζουμε για ταξιδιωτικους προορισμους και να μαθαινουμε για νεα μερη αλλα στη θεση του Defkalion θα εδινα περισσοτερο χρονο στα παιδια μου!!!Εχει δημιουργηθει μια γενια ανθρωπων κολλημενων με το διαδικτυο και αν παρατηρησετε στα ταξιδια σας αυτο ειναι πιο εντονο στο εξωτερικο.Ολοι μεσα στο μετρο και στο δρομο γενικοτερα εχουν πεσει με τα μουτρα στο i-phone η tablet και δεν υπαρχει καμια επαφη μεταξυ των ανθρωπων!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Ειμαι απο τους ανθρωπους που πιστευει οτι η αληθινη ζωη βρισκεται εξω,δεν λεω ωραια ειναι να διαβαζουμε για ταξιδιωτικους προορισμους και να μαθαινουμε για νεα μερη αλλα στη θεση του Defkalion θα εδινα περισσοτερο χρονο στα παιδια μου!!!
Sif,δεν μπορω παρα να συμφωνησω απολυτα μαζι σου,αλλα ο def,ολο το χρονο του,τον δινει στα παιδια του...μπορω να σε διαβεβαιωσω γι αυτο...:p
στις κορες του και στο πνευματικο του παιδι....το travelstories.....thank god :lol:
Τερμα το οφ-τοπικ....αν δεν θελουμε να θυμηθει και τον αυστηρο εαυτο του:bleh:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ειμαι απο τους ανθρωπους που πιστευει οτι η αληθινη ζωη βρισκεται εξω,δεν λεω ωραια ειναι να διαβαζουμε για ταξιδιωτικους προορισμους και να μαθαινουμε για νεα μερη αλλα στη θεση του Defkalion θα εδινα περισσοτερο χρονο στα παιδια μου!!!Εχει δημιουργηθει μια γενια ανθρωπων κολλημενων με το διαδικτυο και αν παρατηρησετε στα ταξιδια σας αυτο ειναι πιο εντονο στο εξωτερικο.Ολοι μεσα στο μετρο και στο δρομο γενικοτερα εχουν πεσει με τα μουτρα στο i-phone η tablet και δεν υπαρχει καμια επαφη μεταξυ των ανθρωπων!
Ώρες ώρες διαβάζω απίθανα πράγματα στο φόρουμ. Τι εννοείς αν ήμουν στη θέση μου θα έδινες περισσότερο χρόνο στα παιδιά; πού ξέρεις εσύ τί χρόνο αφιερώνω στα παιδιά; την ώρα που έγραφα το συγκεκριμένο κείμενο για παράδειγμα ήμουν κολλημένος σε ένα αεροδρόμιο 4.000 χιλιόμετρα από το σπίτι μου, τί θα πρότεινες να κάνω δηλαδή;

Τι σχέση έχουν με το κείμενό μου όλες οι υπόλοιπες γενικότητες για την επαφή μεταξύ των ανθρώπων και τα .... αι φον; θα τρελαθούμε.

Τώρα που γράφω τούτο δω το ποστ, τα παιδιά κοιμούνται ακόμα. Είσαι οκ με αυτό; έχω την έγκρισή σου;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.787
Ενα νεο συγγραφικο ταλεντο γεννιεται ;) Πολυ παραστατικα τα γραφεις!!
Μεγαλη αποφαση (τα εχουμε ξαναπει) αλλα στη συζυγο βγαζω το καπελο!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
η πιο σημαντικη αλλα και η πιο δυσκολη αποφαση της ζωης μας που ομως ευτυχως δεν εχουμε μετανιωσει....
Ωχ, ένα κοάλα! :haha: :haha:

Εντάξει σε καλό δρόμο είσαι, ούτε 9 χρόνια δε σου πήρε να γράψεις στο Travelstories :bleh:
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
dimy77 καλωσόρισες στο travelstories. :haha: Σας εύχομαι ολα να σας πηγαίνουν πάντα υπέροχα!!!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
def ριξε στη dimy77 ενα ban ετσι για να δει οτι ειμαστε αυστηρο φορουμ!!Γιατι δεν περασε απο την επιτροπη καλωσορισματος;
 
Last edited:

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Ώρες ώρες διαβάζω απίθανα πράγματα στο φόρουμ. Τι εννοείς αν ήμουν στη θέση μου θα έδινες περισσότερο χρόνο στα παιδιά; πού ξέρεις εσύ τί χρόνο αφιερώνω στα παιδιά; την ώρα που έγραφα το συγκεκριμένο κείμενο για παράδειγμα ήμουν κολλημένος σε ένα αεροδρόμιο 4.000 χιλιόμετρα από το σπίτι μου, τί θα πρότεινες να κάνω δηλαδή;

Τι σχέση έχουν με το κείμενό μου όλες οι υπόλοιπες γενικότητες για την επαφή μεταξύ των ανθρώπων και τα .... αι φον; θα τρελαθούμε.

Τώρα που γράφω τούτο δω το ποστ, τα παιδιά κοιμούνται ακόμα. Είσαι οκ με αυτό; έχω την έγκρισή σου;
Ώρες ώρες διαβάζω απίθανα πράγματα στο φόρουμ. Τι εννοείς αν ήμουν στη θέση μου θα έδινες περισσότερο χρόνο στα παιδιά; πού ξέρεις εσύ τί χρόνο αφιερώνω στα παιδιά; την ώρα που έγραφα το συγκεκριμένο κείμενο για παράδειγμα ήμουν κολλημένος σε ένα αεροδρόμιο 4.000 χιλιόμετρα από το σπίτι μου, τί θα πρότεινες να κάνω δηλαδή;

Τι σχέση έχουν με το κείμενό μου όλες οι υπόλοιπες γενικότητες για την επαφή μεταξύ των ανθρώπων και τα .... αι φον; θα τρελαθούμε.

Τώρα που γράφω τούτο δω το ποστ, τα παιδιά κοιμούνται ακόμα. Είσαι οκ με αυτό; έχω την έγκρισή σου;
Προφανως σε πειραξε αυτο που ειπα και μιλας με ειρωνικο υφος:rolleyes-80:!!!Εγω απλα μια συμβουλη εδωσα,και το εκανα οσο ευγενικα μπορουσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom