Σύρος Συρος για 3-4 μερες ...galat με ακους;

kanarinaki

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού -Μάτσου Πίτσου
Μονο τα καλυτερα εχω να πω για την Αρχοντισσα.
Εμενα ακριβη δε μου φανηκε -απαντω σε προηγουμενο ποστ -εχει επιλογες για ολα τα βαλαντια ....δεν ειναι σαν κατι ερημονησια που εχουν 3 ψαροταβερνες και τα χρυσοπληρωνεις.
Μου εκανε τρομερη εντυπωση η συμπεριφορα των Συριανων ...ειναι ευγενεστατοι ολοι και προθυμοι να εξυπηρετησουν .
Για την Ερμουπολη τι να πω...μου εχει μπει ιδεα να μπορουσα να ζησω εκει για κανα δυο χρονια.Ειναι μια μαγεια η πολη αυτη.Ειδικα αν πας μετα το Νησακι στο τερμα του κυματοθραυστη,εχεις μια μαγικη,πανοραμικη αποψη ολης της πολης ..ή το βραδυ φωτισμενη...τι να λεμε τωρα .
Πηγα στη Μυκονο και μου φανηκε λιγη η χωρα της ....(πω πω μην πεσετε να με φατε...:haha:).
Ο Αγιος Νικολαος ο Πλουσιος ...τι εκκλησια ειναι αυτη!!!!Στα Βαπορια το μπανιο απο τις εξεδρες ειναι μια πολυ ωραια εμπειρια .
Το υπολοιπο νησι εχει συμπαθητικες παραλιες ..αυτη ομως που κερδιζει ολες τις εντυπωσεις ειναι η μαγευτικη Ερμουπολη!!!!
Mπράβο Κλεοπάτρα !!Όσοι πάνε στην Σύρο συνήθως θέλουν να μείνουν εκεί χαχαχα.Κι εγώ τόσα χρόνια που πάω δεν την βρίσκω ακριβή,ίσα ίσα σε σχέση με άλλη νησιά που έχω πάει (που αναγκάστηκα να τρώω μόνο μπεργκερ λόγω των τιμών) είναι μια χαρά.Μα δεν είναι Αρχόντισσα όντως???

(Κι εμένα μ'αρέσει πιο πολύ απ'την Μύκονο :D)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Μα σου μπαινει η ιδεα να μεινεις εκει γιατι συνδυαζει αξιοπρεπεις συνθηκες διαβιωσης,εχει ολες τις ανεσεις και τις υπηρεσιες ,αρκετες επιλογες ..δεν σκυλοβαριεσαι...και συναμα εχεις ποιοτητα ζωης εκει.
 

kanarinaki

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού -Μάτσου Πίτσου
Μα σου μπαινει η ιδεα να μεινεις εκει γιατι συνδυαζει αξιοπρεπεις συνθηκες διαβιωσης,εχει ολες τις ανεσεις και τις υπηρεσιες ,αρκετες επιλογες ..δεν σκυλοβαριεσαι...και συναμα εχεις ποιοτητα ζωης εκει.
Συμφωνώ ,ισχύει !!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Γκρ τωρα βρηκαν να το κανουν?
Πως θα πανε στη Λια καλε ...με το La perla?
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Γκρ τωρα βρηκαν να το κανουν?
Πως θα πανε στη Λια καλε ...με το La perla?
πολύ καθηστερημένη απάντηση:
1. Όπως γράφεται στο παραπάνω link το perla έκανε ειδικές διαδρομές με 10€ αντί για 15€.
2. Και βέβαια υπάρχει και η δυνατότητα να πάει κανείς περπατόντας 30' από τον Κάμπο.
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ένα link που αναφέρεται σε αρκετά από τα μαγαζιά για τα οποία έχουμε μιλήσει παραπάνω: Σύρος, lifo
 

jimar

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Παιδια ποια ειναι η αποψη σας για τα εστιατορια mammo,kouzina,thalami,amvix?θα ειμαι συρο απο δευτερα κ ψιλοψαχνομαι...
 

nen18

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Νομίζω ότι η Σύρος δεν θεωρείται φτηνό νησί, χωρίς βέβαια να φτάνει τα επίπεδα ακρίβειας που έχουν νησιά όπως η Μύκονος ή η Σαντορίνη.
Ναι θα μπορέσεις να δεις αρκετά πράγματα σε 3-4 μέρες, χωρίς βέβαια να τα δεις όλα.
Επειδή πάω Τετάρτη Σύρο μήπως μπορείς να μου πεις τιμές που θα συναντήσω;;Τι εννοείς δηλαδή όταν λες δε θεωρείται φτηνό νησί;Σε μια ταβέρνα για παράδειγμα,πόσο θα 'ναι το maximum;;
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Νομιζω οτι οι τιμες ειναι νορμαλ, δεν ειναι ακριβες, αλλα για να σου πουμε τιμες ειναι λιγο σχετικο...Που θα φας, σε τι ειδους μαγαζι θα φας,τι θα παραγγειλεις κ.λ.π. Παντως εγω οπου εφαγα, στην Ερμουπολη, στην Ανω Συρο, στον Γαλησσα κ.λ.π μου φανηκαν καλες οι τιμες συνυπολογιζοντας βεβαια και την ποιοτητα. Ελαχιστα πιο τσιμπημενες ηταν οι τιμες στο Πλακοστρωτο, στο Σαν Μιχαλη αλλα και εκει η τοποθεσια και το φαγητο ηταν τελεια. Μην προβληματιστεις παντως για τις τιμες, εχεις ενα σωρο ενναλακτικες λυσεις, θα φας καλα και σιγουρα οχι ακριβα κατα τη γνωμη μου.
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Παιδια ποια ειναι η αποψη σας για τα εστιατορια mammo,kouzina,thalami,amvix?θα ειμαι συρο απο δευτερα κ ψιλοψαχνομαι...
Το mammo εγω το θεωρω υπερεκτιμημενο. Ομως αξιζει να το επισκεφτει κανεις εστω και για ενα ποτο. Το κουζινα καλο αλλα ακριβο. To θαλαμι εχει κλεισει χρονια τωρα. Ο αμβυξ αποτελει σταθερη αξια για ιταλικη κουζινα.

Επειδή πάω Τετάρτη Σύρο μήπως μπορείς να μου πεις τιμές που θα συναντήσω;;Τι εννοείς δηλαδή όταν λες δε θεωρείται φτηνό νησί;Σε μια ταβέρνα για παράδειγμα,πόσο θα 'ναι το maximum;;
Υπάρχουν δυνατότητες να φάει κανείς ανάλογα με το βαλάντιό του. Νομίζω ότι συνήθως πληρώνει κανείς 15-20 ευρώ ανά άτομο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom