Δύο χρόνια στη χώρα των καγκουρώ

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
ε ρε τι μου θυμισες...
αυτη την κουβεντα την ειχα ακουσει και εγω...
"που θες να τρεχεις μωρε τωρα...καλα δεν εισαι εδω..σαμπως τι νομιζεις? εσας περιμενουνε εκει??"

η πλακα οτι πριν φυγεις εξωτερικο, ολοι λενε: που θα πας ρε συ τρελος εισαι κλπ κλπ... Γενικως κραξιμο
Αν πας, μετα λενε: ε ναι. εγω το ελεγα οτι θα ηταν καλυτερα να εφευγες. Κακως καθοσουν εδω.
Αν γυρισεις πισω για οποιοδηποτε λογο, θα πουνε: εμ, εγω στα ελεγα, τι τα ηθελες τα ξενα...

Μου θυμιζει μια φαση, οταν γυρνουσαν παλια οι μεταναστες απο γερμανια στο χωριο.
Αν πηγαινες με καμια ΒMW ακουγες πισω απο την πλατη σου: ε σιγα, ηρθε να μας μοστραρει το αμαξι...εκει τζαμπα τα αγοραζεις αυτα. Μετχ/νο το πηρε σιγουρα
Αν πηγαινες χωρις αμαξι: μμμμ...τοσα χρονια εκει ενα αμαξι δεν αξιωθηκε να παρει??

τελος παντων...σορρυ για το of...
περασαν σχεδον δυο χρονια λοιπον ε????

ΜΠΡΑΒΟ απο εμενα...ευχομαι οτι καλυτερα...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Dear Def,
οπως λέει και ο Καζαντάκης , ό,τι δε συνέβη ποτέ είναι ότι δε ποθήσαμε αρκετά.
Κι εσύ όχι μόνο το πόθησες. Το έψαξες, το κυνήγησες όσο δε πάει. Σε κάποια στιγμή έχασες το κουράγιο σου και την αισιοδοξία σου. Αλλά δε θα ξεχάσω ποτέ που σου λεγα "μην απελπίζεσαι, κάτι καλό σε περιμένει, πιστεύω σε σένα". Κι έτσι μια μέρα αυτό που τοσο ποθούσες ήρθε. Ετσι απλά. Και πιστεύω ακράδαντα πως ταιριάζει στην οικογένειά σου η ζωή αυτή. Εύχομαι όλα να σας πάνε καλά στο εξής.
Μερικές φορές έρχεται η στιγμή που πρέπει να ακολουθήσουμε τον ένα ή τον άλλο δρόμο. Κι εσύ διάλεξες το δύσκολο. Στερήθηκες την οικογένειά σου για ένα διάστημα, ξεβολέυτηκες, τα αφησες όλα πίσω σου. Είχες κάνει όμως τη σωστή επιλογή. Εκείνη που μακροπρόθεσμα θα σε αποζημίωνε.
Χαίρομαι πολύ για σένα λοιπόν και ελπίζω να είστε πάντα καλά .
Do you come from a land down under ? :)
 

Multiple

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πο πο ! μας ταξιδεψες κανονικα τι ωραια σκηνικα αυτα για κατι τετοια αξιζει αυτη ι αδικη ζωη δεν ξερεις πως τα φερνει.. Πολυ ωραια ιστορια πραγματικα !!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Νάσαι καλά ρε :)

Την περάσαμε στην παραλία σήμερα καθώς είχαμε ζέστη. Τώρα μπουμπουνάνε τα πυροτεχνήματα έξω από παντού. ;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.986
Likes
12.041
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Θα παω το βραδυ σ' ενα cafe Oz να το γιορτασω κι εγω. Οπου γαμος και χαρα...
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Χαίρομαι πραγματικά που πήρες ένα τέτοιο ρίσκο και σου βγήκε! Αλλά όπως λένε, η τύχη είναι με τους τολμηρούς...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom