Ταϊλάνδη Κο Σαμουι- Κο Πανγκαν μεσα Αυγουστου...και τωρα τι?

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ενα απογευμα προτεινω να πατε στη Salad για βουτια (υπαρχει σημειο με αμμο και πιο βαθυ νερο, διαυγης θαλασσα ακομα και Ιουλιο που πηγα εγω, αρκει να ειναι απογευμα) ,

ακολουθει μασαζ στα κιοσκια της παραλιας

και το βραδακι ανεβειτε στο Cookies Salad για ποτακι και πιο μετα φαγητο. Εχει ωραιο φαγητο, οι τιμες ειναι μια χαρα και η θεα απο τις καλυτερες του νησιου.
Γιατί το κάνεις αυτό? Λυπήσου με :suicide:
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Λοιπον...εμεις φευγουμε παρασκευη για γαμηλιο ταξιδι...Βορεια Ταυλάνδη-Μπανγκοκ-Σαμούι!
Για το Σαμούι λοιπον εμαθα τα εξης:
Η Chaweng ειναι κοσμική παραλία
Η Μaenam είναι η ωραιότερη παραλία του νησιου,βρίσκεται στην βόρεια πλευρα του νησιού και δεν ειναι ιδιαιτερα τουριστικη.
Η Choeng Mon ειναι οικογενειακη παραλία
Η Lamai ειναι η δευτερη μεγαλύτερη παραλία του νησιου με εντονη νυχτερινη διασκέδαση!

Αυτα ηξερα....ελπιζω να βοηθησα! :):):)
 

SYN 35

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Eυχαριστω πολυ go2dbeach εχω διαβασει και την ιστορια σου και περιμενω να βρεθω και εγω με το καλο εκει. Οσον αφορα πρωινο μπανιο δηλαδη που θα μου προτεινες ?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γιατί το κάνεις αυτό? Λυπήσου με :suicide:
:haha::haha:
Και ήταν σαν τέτοιες μέρες που ταξίδευα :cry:

Eυχαριστω πολυ go2dbeach εχω διαβασει και την ιστορια σου και περιμενω να βρεθω και εγω με το καλο εκει. Οσον αφορα πρωινο μπανιο δηλαδη που θα μου προτεινες ?
Στην ανατολική πλευρά του Πανγκαν. Κλείσε καμιά longtail για Sadet beach, AoThong Nai Pan...πήγαινε εκεί δίπλα σου στο Chaloklum και πάρε βάρκα για Bottle beach. Έχω την εντύπωση οτι απο Chaloklum μπορείς να πας με longtail και στις AoThong Nai Pan.
Απλά πήγαινε το πρωι και πιές ένα χυμό στο λιμανάκι περιμένοντας να έρθουν και άλλοι τουρίστες να μοιραστείτε το κόστος της βάρκας. Όλοι έτσι κάνουν.
Στη δυτική ακτογραμμή δυστυχώς δε θα μπορείς να κολυμπήσεις τα πρωινά.
 
Last edited by a moderator:

SYN 35

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Εισαι φοβερη, να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ. Γνωριζεις περιπου ποσο κοστιζουν αυτες οι μεταφορες με longtail? Στο περιπου γιατι παει οπως λες αναλογα τα ατομα
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Από Chaloklum για Bottle beach κόστιζε 1000 baht (γύρω στα 23 ευρω) είτε ταξίδευε ένας, είτε δέκα άτομα.
Επίσης στο Πανγκαν μην μπεις στον κόπο να πας σε κανέναν καταρράχτη, δεν έχει νερό - Ιούλιο είχα πάει.
 

SYN 35

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επομενως περιμενω και μοιραζομαστε το ποσο οσοι ειμαστε. Για τους καταρρακτες το ξεχασα ηδη
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το πιο πιθανό είναι να βρείτε άλλους που ήδη θα περιμένουν στο Chaloklum για να μοιραστείτε το δρομολόγιο..σε εμάς αυτό συνέβη :)

Αυτό για τους καταρράχτες αφορά στο Πανγκαν, για το Σαμούι δε γνωρίζω, είχα πάει Φεβρουάριο και ήταν οκ.
Οπωσδήποτε στο πρόγραμμα να μπει το Koh Nangyuan! Σε αυτή την εκδρομή όταν λένε Koh Nangyuan-Koh Tao, στο Koh Tao στην πραγματικότητα σε πάνε για σνόρκελ στο Shark bay ή Mango bay αλλά δεν κατεβαίνεις στο νησί. Σε προειδοποιώ γιατί εγώ περίμενα οτι θα κατεβούμε, όπως και άλλοι τουρίστες αλλά δεν έγινε έτσι..Και καλά εγώ, είχα πάει σε προηγούμενο ταξίδι στο Τάο :cool:
 

SYN 35

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ποιες αλλες εκδρομες αξιζουν? Μια λεμε για Koh Nangyuan σιγουρα, αλλη μια στο θαλλασιο παρκο με τα νησακια, απο εκει και επρα ομως τι? Θελουμε και βολτα με ελεφαντες και αλλη μια μηπως δουμε τα ροζ δελφινια!!! απλα δεν ξερουμε ποια εκδρομη συνδυαζει καποια απο τα παραπανω.Γνωριζει κανεις?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν συνδυάζονται αυτά τα μέρη, ούτε καν ανά δυο. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι μπορεί να δείτε ροζ δελφίνια κατά τύχη στην εκδρομή στο θαλάσσιο πάρκο, πράγμα πολύ σπάνιο, καθώς η περιοχή που συνήθως παρατηρούνται είναι πιο νότια στην ηπειρωτική χώρα.
 

SYN 35

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, απλα δεν ξερω απο που να κανω την καθε εκδρομη με βαση το γεγονος οτι θα μεινουμε 4 μερε2 Πανγκαν εκ τν οποιων η πρωτη ειναι την ημερα που φτανουμε,οποτε τζιφος, και 5 Σαμουι.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Για το Koh Tao βολεύει το Phangan, για το θαλάσσιο πάρκο και τα δυο και για τα δελφίνια το Samoui. Ελέφαντες έχουν νομίζω και τα δυο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom