Κούβα Κούβα: ζωντανό μουσείο!

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Πολυ ωραια η ιστορια σου...παντα τετοια :)
Τα σπιτια που ειχαν καγκελα μπροστα υποθετω οτι ηταν για κλοπες;δεν υπαρχει εγκληματικοτητα,αλλα πρεπει να κλεβουν,ετσι;
 
Μηνύματα
32
Likes
11
πολλά!!! Πήγαμε Πάσχα κ επειδή συνέπιπτε το καθολικό με το ορθόδοξο...μάς κόστισε παραπάνω!!!
2214 ευρώ το άτομο δώσαμε στο ταξιδιωτικό (το 14 μ'άρεσε!!!) κ συμπεριλαμβανόντουσαν οι διανυκτερεύσεις, μεταφορές, πρωινά κ εκτός από την πρώτη κ την ελεύθερη μέρα, τις άλλες είχαμε κ ένα γεύμα. Στο Βαραδέρο ήταν απεριόριστα φαγητά κ ποτά. Οπότε στην Κούβα δεν ξοδέψαμε πολλά, γύρω στα 450 ευρώ κ οι 2 μαζί (τα περισσότερα τα δώσαμε στην εκδρομή με το καταμαράν).
χθες έπεσα πάνω σε φίλο που πήγε το φλεβάρη γαμήλιο ταξίδι στην Κούβα. 1800 ευρώ το άτομο για εισιτήρια, διαμονή, ημιδιατροφή, μεταφορές κλπ. Χάλασαν σύνολο και οι 2, 750 ευρώ εκεί από τα οποία 300 ήταν δώρα, 200 ήταν το καταμαράν που είπες κι εσύ αν δεν κάνω λάθος και ουσιαστικά χάλασαν 250 ευρώ για 10 μέρες.
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
χθες έπεσα πάνω σε φίλο που πήγε το φλεβάρη γαμήλιο ταξίδι στην Κούβα. 1800 ευρώ το άτομο για εισιτήρια, διαμονή, ημιδιατροφή, μεταφορές κλπ. Χάλασαν σύνολο και οι 2, 750 ευρώ εκεί από τα οποία 300 ήταν δώρα, 200 ήταν το καταμαράν που είπες κι εσύ αν δεν κάνω λάθος και ουσιαστικά χάλασαν 250 ευρώ για 10 μέρες.
Ναι λογικά κάπου εκεί πρέπει να κυμαίνονται οι τιμές απλώς εμάς λόγω Πάσχα μάς πήγε πολύ πιο ακριβά. Η ζωή εκεί δεν είναι καθόλου ακριβή εκτός από την εκδρομή, το εστιατόριο κ το club που ανέφερα όλα τ'άλλα...σουβενιρς, ταξί, ποτά ήταν πολύ οικονομικά.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Πολλά μπράβο για την ιστορία demie ;) ...Με ξεσήκωσες!!! Σε λίγες βδομάδες αναχωρώ κι εγώ για Κούβα και είμαι ενθουσιασμένη! Κράτησα τις σημειώσεις μου από την ιστορία σου :D ! Θέλω να σε ρωτήσω, την εκδρομή στο Cayo Blanco και το κολύμπι με τα δελφίνια το κλείσατε το προηγούμενο βράδυ από το ξενοδοχείο σας στο Βαραδέρο?
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Πολλά μπράβο για την ιστορία demie ;) ...Με ξεσήκωσες!!! Σε λίγες βδομάδες αναχωρώ κι εγώ για Κούβα και είμαι ενθουσιασμένη! Κράτησα τις σημειώσεις μου από την ιστορία σου :D ! Θέλω να σε ρωτήσω, την εκδρομή στο Cayo Blanco και το κολύμπι με τα δελφίνια το κλείσατε το προηγούμενο βράδυ από το ξενοδοχείο σας στο Βαραδέρο?
Σ'ευχαριστώ πολύ Nicole για τα καλά σου λόγια :innocent: :icon_redface:!
Να περάσεις τέλεια!
Την εκδρομή την ανέλαβε ο ξεναγός μας, εμείς απλώς τού δώσαμε τα χρήματα 3 μέρες πριν...
Μεμονωμένα θα πας ή οργανωμένα;
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Ευχαριστώ demie :D !!!! Θα πάμε οργανωμένα απλά στο τέλος του ταξιδιού προσθέσαμε άλλα 3 βράδια στο Βαραδέρο για χαλάρωση και λοιπές δραστηριότητες :shark1: !!! Οπότε να ρωτήσω το γραφείο σχετικά με την εκδρομούλα :D ! Φαίνεται υπέροχη και δε θέλω να τη χάσω...αναφέρεται στο πρόγραμμα ως προαιρετική!
Ξέρεις αν παίζει καμιά εκδρομή και για Cayo Largo? :cool:
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Οπότε να ρωτήσω το γραφείο σχετικά με την εκδρομούλα :D ! Φαίνεται υπέροχη και δε θέλω να τη χάσω...αναφέρεται στο πρόγραμμα ως προαιρετική!
Ξέρεις αν παίζει καμιά εκδρομή και για Cayo Largo? :cool:
Ναι ρώτα το γραφείο, αλλά μην το αφήσεις τελευταία στιγμή για να είσαι σίγουρη πως θα πας!
Για Cayo Largo δεν ξέρω να σου πω...ρώτα εκεί!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.048
Μήπως ξέρετε αν γίνεται μονοήμερη Cayo Guillermo ή αν αξίζει για παραπάνω μέρες;
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Για Cayo Largo δεν ξέρω να σου πω...ρώτα εκεί!
Ευχαριστώ demie!

Ξέρει κάποιος να μου πει τι παίζει με το Cayo Largo και κατά πόσο είναι εύκολο να πάμε μονοήμερη εκδρομή από Βαραδέρο?
Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εκδρομή που να αξίζει με παραλιοκατάσταση, snorkeling και φύση? :sub:

@alma πότε θα πας? :cool:
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.048
@nicole.g.<3 δεν είναι σίγουρο ακόμα.Δεν έχω κλείσει κάτι. Αλλά θέλω όταν φτάσω με το καλό να κλείσω να ξέρω ήδη ποια μέρη θα επισκεφτώ και ποια θα αφήσω. Για να δω και πόσες μέρες θα χρειαστούν συνολικά.Εσύ πόσο θα μείνεις Κούβα;
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
@nicole.g.<3 δεν είναι σίγουρο ακόμα.Δεν έχω κλείσει κάτι. Αλλά θέλω όταν φτάσω με το καλό να κλείσω να ξέρω ήδη ποια μέρη θα επισκεφτώ και ποια θα αφήσω. Για να δω και πόσες μέρες θα χρειαστούν συνολικά.Εσύ πόσο θα μείνεις Κούβα;
Ααα και χάρηκα πως θα συμπέσουμε :D !!! Εγώ θα μείνω για 10 νύχτες...4 Havana, 1 Cienfuegos, 5 Varadero...
Ψάχνοντας βρήκα αυτό...http://www.cuba-excursions.com/excursions/excursion.asp?id_excursion=2548 Η εκδρομή για Cayo Largo γίνεται με αεροπλανάκι από το Βαραδέρο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.422
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom