Σκύρος Σκύρος

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Η Χώρα έχει 2 δημοτικά πάρκινγκ, το ένα μαζεύει πολλή κίνηση. Στα Γυρίσματα, Μαγαζιά, Μώλο μένουν οι πιο πολλοί μιας και είναι κοντά στη θάλασσα και παρκάρεις και ευκολότερα, αφού και αυτό σε απασχολεί. Αν έχεις όχημα όμως μπορείς να μείνεις και σε άλλα χωριά, Ασπούς, Αχερούνες κλπ...Δεν είναι πολλά τα χιλιόμετρα...Θα τα πούμε λοιπόν στο νησί τον Αύγουστο!! Πέρυσι έμεινα εδώ: Maestralia. Για φέτος το ψάχνω να μην ξαναπάω σε αυτό αλλά σε κάτι πιο μικρό και οικονομικό...
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Καλησπέρα σε όλους.....Νέο μέλος στην παρέα...Προγραμματίζω τις διακοπές μου στο διάστημα μεταξύ 18-24 αυγούστου και είμαστε ζευγάρι στην ηλικία των 30...Θα ήθελα να με βοηθήσετε παρακαλώ πολύ για το νησί της Σκύρου...Που είναι καλύτερα να μείνει κανείς στη Χώρα η στα Γυρίσματα???Και κατα πόσο είναι εύκολο το πάρκινγκ στη Χώρα?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.Θέλω πολύ να επισκευτώ το νησί αλλά ακόμα αμφιταλαντεύομαι με τις τιμές των καταλυμάτων αλλά και στο πού να μείνω...Επίσης αν έχετε να προτείνεται κάποιο κατάλυμα μέσα στη Χώρα θα ήταν επιθυμητό:playball:
καλωσήρθες alex5000,
στην χώρα (χωριό όπως το αποκαλούμε οι ντόπιοι) δεν έχεις πολλές επιλογές για κατάλυμμα και επίσης είναι καλύτερα να μείνεις πιο έξω κοντά στην παραλία πχ. Μαγαζιά, Μώλος, Γυρίσματα, Ασπούς, Καλαμίτσα. Το παρκινγκ είναι ένα θέμα και εκείνη την περίοδο θα έχεις αρκετό ποδαρόδρομο απο το παρκινγκ στο κέντρο. Όσον αφορά το κατάλυμμα ψάξε καλά και είμαι σίγουρος οτι θα βρεις κάτι οικονομικό.
 

alex5000

Member
Μηνύματα
31
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή,Νορβηγία,Ισλανδία
Agalipa kai XristinaK σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση σας...Ο ποδαρόδρομος δεν μας ενοχλεί καθόλου.Ελπίζω τα πάρκινγκ να είναι αρκετά μεγάλα χαχαχαχα.Το ζήτημα μας είναι να μπορόυμε να απολαύσουμε το νησί.Το διάστημα που αναφέρω πιστεύετε ότι είναι αρκετό για να το γυρίσουμε???Και παρεπιπτόντως agalipa έχω διαβάσιε σχεδόν όλα όσα γράφεις για τη Σκύρο...Κανένα παραδοσιακό πανηγύρι εκείνη την εποχή????Όχι τις γυφτιες...καταλαβαίνεις τι θέλω να πώ...Και καμια κρυφή γωνιά????Κανένα tip μυστικό μεταξύ μας χαχαχα....Ελπίζω να βρώ αυτό που θέλω και να τα καταφέρούμε φέτος να έρθουμε:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Agalipa kai XristinaK σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση σας...Ο ποδαρόδρομος δεν μας ενοχλεί καθόλου.Ελπίζω τα πάρκινγκ να είναι αρκετά μεγάλα χαχαχαχα.Το ζήτημα μας είναι να μπορόυμε να απολαύσουμε το νησί.Το διάστημα που αναφέρω πιστεύετε ότι είναι αρκετό για να το γυρίσουμε???Και παρεπιπτόντως agalipa έχω διαβάσιε σχεδόν όλα όσα γράφεις για τη Σκύρο...Κανένα παραδοσιακό πανηγύρι εκείνη την εποχή????Όχι τις γυφτιες...καταλαβαίνεις τι θέλω να πώ...Και καμια κρυφή γωνιά????Κανένα tip μυστικό μεταξύ μας χαχαχα....Ελπίζω να βρώ αυτό που θέλω και να τα καταφέρούμε φέτος να έρθουμε:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
μια χαρά είναι το διάστημα για να δείτε κάποια πράγματα άλλα όχι όλα ώστε να'ρθείτε ξανά.;)
την περίοδο που θα πάτε δεν υπάρχει κάποιο μεγάλο πανυγήρι, μόνο της Κυρα -Παναγιάς στο βόρειο τμήμα του νησιού που είναι μέσα στο δάσος στην ομόνυμη περιοχή στο ξωκλήσσι που είναι στην άκρη της θάλασσας. Δεν είναι καποιο μεγάλο πανηγύρι αλλά άμα θέλεις πηγαίνεις μιας και είναι ωραίο το τοπίο, στο συγκεκριμένο δεν έχει τύχει να πάω ποτέ μου και δεν ξέρω αν υπάρχει κρασί φαγητό και τραγουδι. Γυφτιές στο νησί δεν πρόκειται να δεις σε θέματα που αφορούν την παράδοση, τα πανηγύρια μας δεν έχουν σχέση με αυτά που έχει ο κόσμος κατα νου. τα tips σε pm.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
μια χαρά είναι το διάστημα για να δείτε κάποια πράγματα άλλα όχι όλα ώστε να'ρθείτε ξανά.;)
την περίοδο που θα πάτε δεν υπάρχει κάποιο μεγάλο πανυγήρι, μόνο της Κυρα -Παναγιάς στο βόρειο τμήμα του νησιού που είναι μέσα στο δάσος στην ομόνυμη περιοχή στο ξωκλήσσι που είναι στην άκρη της θάλασσας. Δεν είναι καποιο μεγάλο πανηγύρι αλλά άμα θέλεις πηγαίνεις μιας και είναι ωραίο το τοπίο, στο συγκεκριμένο δεν έχει τύχει να πάω ποτέ μου και δεν ξέρω αν υπάρχει κρασί φαγητό και τραγουδι. Γυφτιές στο νησί δεν πρόκειται να δεις σε θέματα που αφορούν την παράδοση, τα πανηγύρια μας δεν έχουν σχέση με αυτά που έχει ο κόσμος κατα νου. τα tips σε pm.
Αααα, tips εμείς να μη λάβουμε;;:(
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πως ειναι τα σκυριανα πανηγυρια δηλαδη..τωρα μου αναψες την περιεργεια.
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Με αφθονο φαγητο κρασι και σκυριανα τραγουδια της ταυλας μεχρι το πρωι. Αλλο να το ζεις κι αλλο να το ακους!!
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλημέρα και απο μένα.... Εχω κλείσει διακοπές στην Σκύρο απο 08/08 - 11/08 και θα μείνω στο ξενοδοχείο afendra....Στο booking είχε καλές κριτίκες όπως και τα δωμάτια φαίνονται ικανοποιητικά. Εψαξα παααααρα πολύ αλλα δεν κατάφερα να βρω κάτι άλλο, λόγω των ημερών που έχω επιλέξει.
Agalipas ΄ήθελα να σε ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πανηγύρι τις ημέρες που θα βρίσκομαι στο νησί σου.
 

spoul

Member
Μηνύματα
8
Likes
4
Καλημέρα και απο μένα.... Εχω κλείσει διακοπές στην Σκύρο απο 08/08 - 11/08 και θα μείνω στο ξενοδοχείο afendra....Στο booking είχε καλές κριτίκες όπως και τα δωμάτια φαίνονται ικανοποιητικά. Εψαξα παααααρα πολύ αλλα δεν κατάφερα να βρω κάτι άλλο, λόγω των ημερών που έχω επιλέξει.
Agalipas ΄ήθελα να σε ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πανηγύρι τις ημέρες που θα βρίσκομαι στο νησί σου.
Καλησπέρα.
Έμεινα στο Αφέντρα (20-27/07) και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό για τα χρήματα που έδωσα. Μεγάλο και καθαρό δωμάτιο, ανακαινισμένο, ικανοποιητικό πρωινό, κοντά στην παραλία (Μώλος).
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Καλημέρα και απο μένα.... Εχω κλείσει διακοπές στην Σκύρο απο 08/08 - 11/08 και θα μείνω στο ξενοδοχείο afendra....Στο booking είχε καλές κριτίκες όπως και τα δωμάτια φαίνονται ικανοποιητικά. Εψαξα παααααρα πολύ αλλα δεν κατάφερα να βρω κάτι άλλο, λόγω των ημερών που έχω επιλέξει.
Agalipas ΄ήθελα να σε ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πανηγύρι τις ημέρες που θα βρίσκομαι στο νησί σου.
απ'οσο ξερω δεν υπαρχει κατι εκεινες τις μερες.
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλησπέρα.
Έμεινα στο Αφέντρα (20-27/07) και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό για τα χρήματα που έδωσα. Μεγάλο και καθαρό δωμάτιο, ανακαινισμένο, ικανοποιητικό πρωινό, κοντά στην παραλία (Μώλος).
Σε ευχαριστώ παρα πολυ!!! Αυτό που με ενδιαφέρει και εμένα περισσότερο είναι να είναι καθαρό....έτσι και αλλιώς για έναν ύπνο πληρώνουμε το ξενοδοχείο :)

απ'οσο ξερω δεν υπαρχει κατι εκεινες τις μερες.
Ατυχία!!! Σε ευχαριστω πολυ!!!!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.410
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom