Λευκάδα Πληροφορίες για Λευκάδα

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Για να δούμε και την Λευκάδα....βασιλική και εγώ..Η μάλλον συβρος!..Στην πόλη φυσιολογικά θα μπω μια φορά όταν έρχομαι και ένα βράδυ αν δεν βαρεθώ για κανένα ποτό...Δεν θέλω πανικό...κανένα καφέ και κανένα ποτό το βράδυ να βγαίνω να πίνω μονος
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Και εγώ ενδιαφέρομαι..θα μείνω έξω από βασιλική από 30Αυγ έως 06 Σεπ...μόνος θα είμαι...εγκρεμους κτλ με καραβάκι μάλλον...ξέρει κανείς πόσο κάνει το εισιτήριο για την βόλτα Ιθάκη,φισκαρδο και από που ξεκινάει και το ώρα;
Πήγαν την προηγούμενη εβδομάδα η κολλητό μου και μου είπε πως κοστίζει 15€ το εισιτήριο φεύγει απο το Νυδρι στις 10 νομίζω περίπου και επιστρέφει στις 7 το απόγευμα. Απο ότι μου είπε αξίζει τα χρήματα του γιατί πέρα απο το ότι σε πηγαίνει στην Ιθάκη και Κεφαλλονια σε αφήνει να κολυμπησεις και εγκρεμνους καθώς σε κάνει και μια βόλτα γύρω απο τον Σκορπιο
 

drazen3

Member
Μηνύματα
11
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Scotland
Ταξίδι-Όνειρο
U.S
H Λευκαδα ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου νησια . Θεωρω η καλυτερη παραλια ειναι το Αγιοφιλι.! Παιρνεις καραβακι απο την Βασιλικη και σε 2 λεπτα εισαι στο Αγιοφιλι. Για μενα αξιζει να το δεις και να βουτηξεις .
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Καλησπέρα,πήγα και εγώ της διακοπές μου και γύρισα...βέβαια με πήγαν σε ένα δωμάτιο που ήταν αυτό που λέμε να πάρεις την τουριστική αστυνομία και έτσι τα μάζεψα και έφυγα την επόμενη το πρωί...τζάμπα τα 1000 χιλιόμετρα με τους ελληναραδες
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Γιατί εξοργίστηκε το πρωί που σηκώθηκα και είδα το πρωινό στο χερούλι της πόρτας μου..Δύο φέτες ψωμί με δύο κομματάκια φέτα σε σακούλα έξω από την πόρτα του δωματίου..Αυτό ήταν το αποκορύφωμα...εξοργιστικά..είχα στείλει και mail στο ξενοδοχείο που εμένα πριν στην παλαιρο και Αφού μου απάντησαν ότι είναι γεμάτοι έφυγα για αμμουλιανη
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Ναι Δυστυχώς....parking έγραφε δεν είχε,wifi δεν έπιανε..τραπεζαρία δεν είχε ..Και παρότι πλήρωσα για καλό σχετικά δωμάτιο με διπλό κρεββάτι δεν είχα χώρο και με έβαλε σε ένα με δύο κρεβατάκια που χωρούσα με το ζόρι(1,70 ύψος)...μπάνιο κοινόχρηστο με άλλα 5 δωμάτια και χωρίς κλειδί η συρτη....28 ευρώ την βραδιά και με 30 εμένα απέναντι στην παλαιρο στο thalassa hotel and spa 4 αστέρων...Ε πολύ θέλει ο άνθρωπος
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπερα παιδια...Εχουμε κλησει για 14 Αυγουστου σε αυτο εδω https://www.booking.com/hotel/gr/calm-view.el.html?sid=e92cd6c1812b2e6d3e9d3bfbb56cf2a1;dcid=2
εως 19 Αυγουστου το θεμα μας ειναι οτι ακουμε πολλα για τον Αυγουστο και ειδικα για την περιοδο που θα παμε εμεις....Ακουμε για χιλιαδες κοσμοσ τις παραλιες στο parking στα μαγαζια με το φαγητο...Ειναι οντως αληθεια αυτο ? Δηλαδη δεν θα περασουμε καλα αν εχει τοσο κοσμο?Σας ευχαριστω πολυ...
Παντως αν έχετε να προτείνετε καποιο αλλο ομορφο μερος παρομοιο που να μπορουμε να παμε με το αμαξι θα ηταν καλο να το μαθουμε..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Παντως λογικο ειναι,οτι στα μεσα Αυγουστου,παντου και σε ολα τα νησια,ειναι το μαξιμουμ της κινησης...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.604
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ακουμε για χιλιαδες κοσμοσ τις παραλιες στο parking στα μαγαζια με το φαγητο...Ειναι οντως αληθεια αυτο ? Δηλαδη δεν θα περασουμε καλα αν εχει τοσο κοσμο?Σας ευχαριστω πολυ...
Ναι είναι αλήθεια αυτό για τη Λευκάδα το 15αύγουστο και όπως λέει η @karfitsa για πολλά μέρη στην Ελλάδα. Ιδίως τώρα με την κρίση, τα μέρη που είναι εύκολα προσβάσιμα με αυτοκίνητο πήζουν άγρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.110
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom