Τουρκία απαγορεύονται οι Παστουρμαδες, οι καφεδες κπλ απο Τουρκια ???

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
μαλλον δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ σήμερα με την λιγούρα που με έπιασε. μην ανοίγετε βρε παιδιά τέτοια θέματα βραδιάτικα.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
παστουρμας vs τελωνειο=??.....τι εγινε τελικα;;:D
Ένας γνωστός μου τελωνειακός με κάλεσε σπίτι του σήμερα για τούρκικο καφέ και μετά, λέει θα φάμε παστουρμά, σουτζουκάκια, σαλαμάκια κλπ!!!!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
αυτα ειναι.....παρε DNA..:haha::haha:
Χασαμε και την Vegerazaros....παει αυτη εχει πλακωθει στο ξυλο με τους τελωνειακους!!Οι κρητικες ειναι αλλο πραγμα......θα του εβγαλε καμμια κρητικη μαχαιρα και θα του ειπε"...τον παστουρμα η τη ζωη σου κοπελι.."......:xalara:
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
παστουρμας vs τελωνειο=??.....τι εγινε τελικα;;:D
Τελικα...σ@@%%α..! Παστουρμαδες Yok..!!απαγορεύετε η εισαγωγή περισσοτερο του 1 κιλου σε κατηγοριες προιοντων..αν ηταν 800 γρ θα περνουσαν αλλα εμενα ηταν περισσότερα...Απαγορεύεται η εισαγωγή συσκευασμένου ή χύμα καπνού ( χωρίς δασμούς) πανω απο 250 γρ πρόστιμο 1500 ευρώ!!!!.. απαγορευετε η εισαγωγη αλκοολ ( χωρις δασμους) περισσότερο απο 1λτ...Τελος παντων η Κωσταντινουπολη ειναι ΤΡΙΤΗ χωρα!!! ..υπάρχει προβλημα... Θα τρώω και γω τους παστουρμαδες στο αεροπλανο.. :cry:

αυτα ειναι.....παρε DNA..:haha::haha:
Χασαμε και την Vegerazaros....παει αυτη εχει πλακωθει στο ξυλο με τους τελωνειακους!!Οι κρητικες ειναι αλλο πραγμα......θα του εβγαλε καμμια κρητικη μαχαιρα και θα του ειπε"...τον παστουρμα η τη ζωη σου κοπελι.."......:xalara:
....επρεπε να ειχα βγαλει τη μαχαιρα στο αεροδρομιο και να τα ειχα φαει επι τοπου!
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
κριμα....:(
Πρεπει να αντικατασταθουν οι στιχοι....οπως
Το βαπόρι απ' την Περσία..->το αεροπλανο απ'την Τουρκια
πιάστηκε στην Κορινθία--->πιαστηκε στη Κρητη
Τόννοι έντεκα γεμάτο---->κιλα πεντε γεματο
με χασίσι μυρωδάτο---->με παστουρμα μυρωδατο...

ι
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Ρε σεις παιζετε με τον πονο της γυναικας?Εγω ηθελα να ηξερα τι απεγιναν τα εν λογω φαγωσιμα...που κατεληξαν..Διοτι εγω θα απαιτουσα να καταστραφουν τη παρουσια μου και σοβαρολογω!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Απαγορευεται η εισαγωγη κρεατος και προιοντων του στην ΕΕ απο τριτες χωρες απο επιβατες, ταξιδιωτες.
Κι αλλο πιο λιανα?
Αν ηταν λιγοτερο απο κιλο θα περναγαν..:cry:

Ρε σεις παιζετε με τον πονο της γυναικας?Εγω ηθελα να ηξερα τι απεγιναν τα εν λογω φαγώσιμα...που κατεληξαν..Διοτι εγω θα απαιτουσα να καταστραφουν τη παρουσια μου και σοβαρολογω!
εχει γινει ενυπόγραφη δεσμευση ! απο το τελωνείο και κατασχεση και θα πανε για καταστροφη ,εχω το χαρτί , δεν με σταμάτησε ο ελεγχος του αεροδρομιου, αλλα ο ελεγχος του τελωνείου...Λογω καλοκαιριου μαλλον ηταν τα μετρα πιο αυστηρα..επεσαν και 2 πτησεις μαζι Τελ-Αβιβ και Ισταμπουλ και για αυτο ηταν εκει...και ειχα και τον καπνο..ευτυχώς περιπου 200 γραμμαρια ηταν αυτος αν ειχα παραπάνω θα ετρωγα προστιμο 1500 ευρώ Επιτρέπεται ανα επιβάτη μονο 250 γρ καπνου ή τσιγαρων...απο Τριτες χώρες...

κριμα....:(
Πρεπει να αντικατασταθουν οι στιχοι....οπως
Το βαπόρι απ' την Περσία..->το αεροπλανο απ'την Τουρκια
πιάστηκε στην Κορινθία--->πιαστηκε στη Κρητη
Τόννοι έντεκα γεμάτο---->κιλα πεντε γεματο
με χασίσι μυρωδάτο---->με παστουρμα μυρωδατο...

ι
πολυυυ καλό..να σε ακουσω να το τραγουδας θα τα "φαω τα ρημάδια τα σαλαμια μου":bleh:
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινουπολη κ Σμυρνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
Είχα μια παρόμοια αποροία. Εμείς θα κάνουμε οδικώς το ταξίδι. Μπορώ στο πήγαινε να περάσω τσιπουρο κ ουζο? καθως κ στο γυρισμο θα ηθελα να φερω λιγα μπαχαρικα κτλ. Θα εχω θεμα ή μονο αεροπορικως???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom