Εκτός απο Girona, Figueres, Cadaques...

clear

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο Ακρωτήρι
Θα επισκεφθώ την Βαρκελώνη για 4η φορά τα τελευταία 6 χρόνια. Τις προηγούμενες φορές ήμουν με την γυναίκα μου, μόνοι μας, νοικίαζαμε βεσπάκι και γυρίσαμε όλη την πόλη. Φέτος θα πάρουμε και τα παιδιά μας μαζί (κορίτσι 9 και αγόρι 5) και θα νοικιάζουμε αυτοκίνητο. Θα φτάσουμε στην πόλη το πρωϊ (ξημερώματα) της 7ης και την επόμενη μέρα Πέμπτη 8/8, θα πάμε την παραπάνω εκδρομή, αν προλάβουμε θα πάμε και από Besalu.
Τι άλλο έχετε να προτείνετε για επίσκεψη με παιδιά στα γύρω μέρη.
Την Τετάρτη 7 Αυγούστου που θα φτάσουμε θα πάμε στο Park Guell και το απόγευμα στο ενυδρείο και στο Font Magica. Για TIBIDABO λέμε Παρασκευή 9 για να μην πέσουμε σε κίνηση Σαββατοκύριακου. ¨ετσι το Σ/Κ έχουμε μία σχετική άνεση για βόλτες.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Τι άλλο έχετε να προτείνετε για επίσκεψη με παιδιά στα γύρω μέρη.
Μια βόλτα στο Lloret de mar για μπανάκι η σε μπιτς μπαρ,επίσης έχει και waterland.
Την Τετάρτη 7 Αυγούστου που θα φτάσουμε θα πάμε στο Park Guell και το απόγευμα στο ενυδρείο και στο Font Magica.
ην τετάρτη το συντριβάνι δεν λειτουργεί.Από πέμπτη έως και Κυριακή 21.00-23.30
Για TIBIDABO λέμε Παρασκευή 9 για να μην πέσουμε σε κίνηση Σαββατοκύριακου.
Κίνηση δύσκολα να έχει,αλλά θα παρκάρεις μόνο στο πάρκινγκ.Όταν πλησιάζεις
έχει ταμπέλες.
Αν θες κάποια άλλη πληροφορία ρώτα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
κοντέυει να μαλλιάσει η γλώσσα μου, αλλά αφού θα φτάσετε που θα φτάσετε ως το Figueres, πεταχτείτε και μια μέχρι Collioure στην απέναντι πλευρά των συνόρων. Αξίζει.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
O taver προτείνει μια πόλη της Γαλλίας.Αν το αποφασίσεις να πας θα πρέπει να
ελέγξεις αν το επιτρέπει η εταιρία ενοικιάσεως.Μερικές το επιτρέπουν,άλλες όχι.
 

clear

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο Ακρωτήρι
Αν θέλω να προλάβω και την Besalu, θα πρέεπι να διαλέξω μεταξύ Roses, Cadaques και Collioure.
Ποιό από τα τρία; Πρόθεση μου είναι να δώ κάτι που δεν θα το έβλεπα στην Ελλάδα ή να δώ κάτι χαρακτηριστικό της περιοχής.
 

fofiko

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γειάς σας! Την άλλη βδομάδα έχω προγραμματίσει να πάω στην Βαρκελωνη και ο άντρας μου θέλει να πάμε στο Port Aventura? Έιναι λίγο έξω από Βαρκελώνη και θέλω να μάθω εντυπώσεις αν έχει τύχει να το επισκεφτεί καποιος απο εσας. Αξιζει να τραβηχτούμε μεχρι εκεί?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.334
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom