Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
παιδιά καλησπέρα σας!
θα μπορούσατε αν δεν σας κάνει κόπος να πείτε την άποψη σας και για το δικό μας ξενοδοχείο?
θα επισκεφτούμε το Παρίσι 3-10 Μαρτίου
http://www.booking.com/hotel/fr/res...cid=4;origin=disamb;srhash=3656249515;srpos=1
Μας βγαίνει στα 380 (μαζί με τους φόρους) για 7 βράδια ! Από ότι είδα στο google είναι στα 100 μέτρα από το μετρό . Επίσης έχει και super market κοντά αλλά και mcdonalds για πιο οικονομική μάσα :p !

από αυτά που διάβασα στο post το 11ο διαμέρισμα θεωρείτε καλή περιοχή! Απλά επειδή δεν μπορώ να προσανατολιστώ ακόμα πολύ καλά θα με βοηθούσε πολύ η άποψη σας ! :))))

υ.γ: η βαθμολογία του δεν είναι πολύ μεγάλη αλλά τα αρνητικά που γράφουν οι πιο πολλοί είναι ότι δεν έχει ανσανσέρ και το μπάνιο είναι μικρό! Κάτι που εμάς δεν μας ενοχλεί και πολύ :D
Ευχαριστώ και πάλι!
H τοποθεσία είναι καλή αν και όχι ιδιαίτερα κεντρική για κάποιον που πάει πρώτη φορά στο Παρίσι. Αυτό που θα με ανησυχούσε είναι το ξενοδοχείο αυτό καθεαυτό μιας και οι κριτικές στο Tripadvisor είναι πολύ κακές και αποκαρδιωτικές. Θα μου πείτε ότι πληρώσεις παίρνεις, αλλά φθάνουν να μιλάνε ακόμη και για κοριούς.
Για τα McDonald's αμαρτία να πάτε σε ολόληρο Παρίσι και να τη βγάζετε εκεί.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
παιδιά καλησπέρα σας!
θα μπορούσατε αν δεν σας κάνει κόπος να πείτε την άποψη σας και για το δικό μας ξενοδοχείο?
θα επισκεφτούμε το Παρίσι 3-10 Μαρτίου
http://www.booking.com/hotel/fr/res...cid=4;origin=disamb;srhash=3656249515;srpos=1
Μας βγαίνει στα 380 (μαζί με τους φόρους) για 7 βράδια ! Από ότι είδα στο google είναι στα 100 μέτρα από το μετρό . Επίσης έχει και super market κοντά αλλά και mcdonalds για πιο οικονομική μάσα :p !

από αυτά που διάβασα στο post το 11ο διαμέρισμα θεωρείτε καλή περιοχή! Απλά επειδή δεν μπορώ να προσανατολιστώ ακόμα πολύ καλά θα με βοηθούσε πολύ η άποψη σας ! :))))

υ.γ: η βαθμολογία του δεν είναι πολύ μεγάλη αλλά τα αρνητικά που γράφουν οι πιο πολλοί είναι ότι δεν έχει ανσανσέρ και το μπάνιο είναι μικρό! Κάτι που εμάς δεν μας ενοχλεί και πολύ :D
Ευχαριστώ και πάλι!
Merci, το σημειώνω για την επόμενη φορά που θα πάω Παρίσι! Κοινώς μου φαίνεται μια χαρά το ξενοδοχείο για τα λεφτά του. Οκ δεν είναι κέντρο κέντρο αλλά προσωπικά έμενα πολύ πιο μακριά την τελευταία φορά που πήγα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Συνεπώς η απόσταση δεν είναι πρόβλημα. Που δεν κατάλαβα... τι θέλουν όλοι; Ντε και καλά ξενοδοχείο στα 5 μέτρα από το Λούβρο ή κάποιο άλλο μνημείο; Έλεοθ. Ίσα ίσα, αν έμενα σε αυτό το σημείο, θα πήγαινα με τα πόδια στα πέριξ του Σηκουάνα. Συμφωνώ μαζί σου και για το ασανσέρ/τουαλέτα, οπότε θα έλεγα απλά "είμαι μέσα με τα χίλια". Σκέψου το κι αλλιώς: βρίσκεις ένα σε ακόμη πιο κεντρικό σημείο και με ασανσέρ αλλά βρώμικο. Τι προτιμάς; Εγώ αυτό. Μην τρελαθούμε 380 7 βράδια δε βρίσκεις. Εφόσον το κλείσετε, μετά πείτε μας εντυπώσεις
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
H τοποθεσία είναι καλή αν και όχι ιδιαίτερα κεντρική για κάποιον που πάει πρώτη φορά στο Παρίσι. Αυτό που θα με ανησυχούσε είναι το ξενοδοχείο αυτό καθεαυτό μιας και οι κριτικές στο Tripadvisor είναι πολύ κακές και αποκαρδιωτικές. Θα μου πείτε ότι πληρώσεις παίρνεις, αλλά φθάνουν να μιλάνε ακόμη και για κοριούς.
Για τα McDonald's αμαρτία να πάτε σε ολόληρο Παρίσι και να τη βγάζετε εκεί.
Σαν τοποθεσία και λόγο απόστασης από το μετρό μας φάνηκε καλή! Αλλά με τις φωτογραφίες που βλέπω πραγματικά μπαίνω σε σοβαρές σκέψεις! Ευχαριστώ για την βοήθεια :)))
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Γενικά, όπως είπα και πριν, κάντε μία αναζήτηση για ξενοδοχεία στα διαμερίσματα 1-9 του Παρισιού. Υπάρχει πληθώρα ξενοδοχείων, οπότε εφόσον βρείτε κάποιο που να σας αρέσει το παραθέτετε για να πούμε κι εμείς την άποψη μας. Το Παρίσι, χωρίζεται σε 20 διαμερίσματα, τα οποία ξεκινούν από το κέντρο και καταλήγουν στα όρια του δήμου με τη μορφή σαλιγκαριού:

View attachment 18029
Νομίζω αυτός ο χάρτης βοηθάει πολύ.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Που δεν κατάλαβα... τι θέλουν όλοι; Ντε και καλά ξενοδοχείο στα 5 μέτρα από το Λούβρο ή κάποιο άλλο μνημείο; Έλεοθ. ..........Σκέψου το κι αλλιώς: βρίσκεις ένα σε ακόμη πιο κεντρικό σημείο και με ασανσέρ αλλά βρώμικο. Τι προτιμάς;
Ελεοθ mel....οταν ρωταει καποιος τη γνωμη των μελων ειναι και αν το ξενοδοχειο ειναι κοντα στα αξιοθεατα η ποσο κεντρο ειναι...δεν θελεις να απανταμε;....Και το συγκεκριμενο και βρωμικο το λενε οι πελατες του.....Και κυριως με 6,1 βαθμολογια εγω το κατατασω στα χειροτερα.....αν τον φιλο μας τον νοιαζει μονο η τιμη ας το κλεισει....εσυ τι αναστατωνεσαι; οτι πληρωνεις παιρνεις......
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ελεοθ mel....οταν ρωταει καποιος τη γνωμη των μελων ειναι και αν το ξενοδοχειο ειναι κοντα στα αξιοθεατα η ποσο κεντρο ειναι...δεν θελεις να απανταμε;....Και το συγκεκριμενο και βρωμικο το λενε οι πελατες του.....Και κυριως με 6,1 βαθμολογια εγω το κατατασω στα χειροτερα.....αν τον φιλο μας τον νοιαζει μονο η τιμη ας το κλεισει....εσυ τι αναστατωνεσαι; οτι πληρωνεις παιρνεις......
Ε πού είναι το πρόβλημα; Είπα το αντίθετο; Τώρα ίσως διάβασα βιαστικά αλλά μου έμεινε ότι από τα σχόλια είδε να κάνουν παράπονα για το ασανσέρ και το μικρό μπάνιο. Δεν πρόσεξα να λέει τίποτα για βρώμικο. Αν είναι βρώμικο, μαζί σου. Δεν ταράχτηκα όμως. Εθύ τι ταράζεσαι; (πάω να ξαναδιαβάσω)

Ορίστε, το ξαναδιάβασα. Δεν έλεγε τίποτα για βρωμιά καρφίτσα. Πού είναι το πρόβλημα που άλλη μια φορά δημιουργήθηκε θέμα και πρέπει να απολογούμαστε; Ε; Ε; "
παιδιά καλησπέρα σας!
θα μπορούσατε αν δεν σας κάνει κόπος να πείτε την άποψη σας και για το δικό μας ξενοδοχείο?
θα επισκεφτούμε το Παρίσι 3-10 Μαρτίου
http://www.booking.com/hotel/fr/res...cid=4;origin=disamb;srhash=3656249515;srpos=1
Μας βγαίνει στα 380 (μαζί με τους φόρους) για 7 βράδια ! Από ότι είδα στο google είναι στα 100 μέτρα από το μετρό . Επίσης έχει και super market κοντά αλλά και mcdonalds για πιο οικονομική μάσα :p !

από αυτά που διάβασα στο post το 11ο διαμέρισμα θεωρείτε καλή περιοχή! Απλά επειδή δεν μπορώ να προσανατολιστώ ακόμα πολύ καλά θα με βοηθούσε πολύ η άποψη σας ! :))))

υ.γ: η βαθμολογία του δεν είναι πολύ μεγάλη αλλά τα αρνητικά που γράφουν οι πιο πολλοί είναι ότι δεν έχει ανσανσέρ και το μπάνιο είναι μικρό! Κάτι που εμάς δεν μας ενοχλεί και πολύ :D
Ευχαριστώ και πάλι!
 
Last edited by a moderator:

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Έλεοθ... Μία γράφει στα reviews ότι το δωμάτιο "είχε πολύ καλή ενέργεια" :lol:
Πάντως γνώμη μου είναι να μην κοιτάς τόσο χαμηλά βαθμολογημένα ξενοδοχεία. Εγώ θα έβαζα στα φίλτρα από 7 και πάνω (για Παρίσι).
Κατά τα άλλα δεν έχω εμπειρία ούτε από το ξενοδοχείο, ούτε από την περιοχή, οπότε δεν μπορώ να πω κάτι περισσότερο.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ε πού είναι το πρόβλημα; Είπα το αντίθετο; Τώρα ίσως διάβασα βιαστικά αλλά μου έμεινε ότι από τα σχόλια είδε να κάνουν παράπονα για το ασανσέρ και το μικρό μπάνιο. Δεν πρόσεξα να λέει τίποτα για βρώμικο. Αν είναι βρώμικο, μαζί σου. Δεν ταράχτηκα όμως. Εθύ τι ταράζεσαι; (πάω να ξαναδιαβάσω)

Ορίστε, το ξαναδιάβασα. Δεν έλεγε τίποτα για βρωμιά καρφίτσα. Πού είναι το πρόβλημα που άλλη μια φορά δημιουργήθηκε θέμα και πρέπει να απολογούμαστε; Ε; Ε; "
Στο Tripadvisor όμως στο οποίο παρέπεμψα το φίλο και κριτικές για βρωμιά υπάρχουν και φωτογραφίες που δείχνουν ένα ξενοδοχείο αρκετά κακό.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Στο Tripadvisor όμως στο οποίο παρέπεμψα το φίλο και κριτικές για βρωμιά υπάρχουν και φωτογραφίες που δείχνουν ένα ξενοδοχείο αρκετά κακό.
Κανένα πρόβλημα αλλά απ'ό,τι είδα γράφαμε σχεδόν ταυτόχρονα (με διαφορά 6 λεπτών). Που σημαίνει ότι, αν πχ απάντησα στις 10, το νήμα μπορεί να το είχα ανοιχτό από τις 9:50 (ακολούθησα και το λινκ του, άρα λίγο μελέτησα όσα είπε) Σίγουρα δεν είδα την απάντησή σου. Απάντησα στηριζόμενη σε όσα είπε ο φίλος :)
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
παιδιά δεν χρειάζεται να υπάρχει ένταση :throw: το λάθος είναι δικό μου γιατί δεν έδωσα μια ολοκληρωμένη εικόνα των σχολίων ( ούτε εγώ είχα να πω την αλήθεια) ! Ευχαριστώ τον φίλο marquis για το λινκ από tripadvison γιατί μας βοήθησε να αναθεωρήσουμε τα κριτήρια μας!
Αποφασίσαμε να ανεβάσουμε δραματικά το budget για το ξενοδοχείο και να το φτάσουμε στα 480 ευρώ :surf1: για 7 βράδια ( δυστυχώς δεν βγαίνουμε για παραπάνω) !

Αν κάποιος φίλος έχει να μας προτείνει κάτι που να κυμαίνετε σε αυτές τις τιμές θα μας βοηθούσε πάρα πολύ ! ή έστω σε ποιες περιοχές να επικεντρώσουμε την αναζήτηση μας!
Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για την αναστάτωση :oscar:
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.274
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom