ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Να αναφέρω εδώ πως τη βίζα την έβγαλα πριν εννιά χρόνια σε ηλικία 16 ετών όντας ανήλικος δηλαδή...
Δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο....
Σε αυτη τη περιπτωση,θα προσπαθουσα να επικοινωνησω με την πρεσβεια.Αν πας,τελικα με την ιδια βιζα,θα πρεπει να εχεις και το παλιο διαβατηριο μαζι σου που εχει τη βιζα και να μην εχει αλλαξει κατι....http://athens.usembassy.gov/important_info.html
 

giannis074

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα...μια ερωτηση.προκειται να κανω ενα ταξιδι νεα υορκυ χριστουγεννα.μπορειτε να μου πειτε ποιες εταιριες αξιζουν γι αυτο το ταξιδι απο αποψη εξυπηρετησης/ανεσης ? σκεφτομαι να ψαξω 2/3 εταιριες( lufthansa .. swiss και turkish )
 

mouxlitsa

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Καλησπέρα! Σχετικά με mobile internet γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο προγραμμα, το οποίο να συμφέρει και που μπορώ να το βρω?
 

mitsakos

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
τι ακριβώς ψάχνεις προπληρωμένο? για ενα μήνα?
με τη sim αριθμό που έχεις η καινούριο ξένο αριθμό?
 

argiroupoli

Member
Μηνύματα
69
Likes
243
Ταξίδι-Όνειρο
Οδικώς NYC - L.A (USA)
Καλησπέρα παιδιά και από εμένα!!!

Πετάμε 26/8 για Ν.Υ με Alitalia μέσω Ρώμης (FCO) και στο πήγαινε και στο έλα. Έχουμε κάποιες απορίες μιας και ο καιρός πλησιάζει.

1) Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι γίνεται με τις αποσκευές?? Πρέπει να ξανακάνουμε check in ή θα τις πάρουμε κατευθείαν εκεί?
Μια λεπτομέρεια, στο πήγαινε, το Ρώμη - Ν.Υ, γίνεται με Δελτα με αεροσκάφος της Alitalia.

2) Όσον αφορά κάρτα εβδομαδιαία για μετρό, βγάζω οπουδήποτε στο μετρό?

Θα επανέλθω και με άλλες απορίες. Η αλήθεια είναι ότι το σάιτ είναι μες στην πληροφορία, απλά είναι κάποιες λεπτομέρεις που θέλουν λύση.
 

giotamike

Member
Μηνύματα
87
Likes
170
Επόμενο Ταξίδι
USA
Καλησπέρα. Αν θες μπορείς να κοιτάξεις και την πρόσφατη ταξιδιωτική μου ιστορία από τη Νέα Υόρκη που έχει πρόσφατες εντυπώσεις.

Σχετικά με αυτά που ρωτάς και επειδή ταξίδεψα με τις ίδιες εταιρίες:

1. Αν το διάστημα αναμονής είναι μεγάλο τότε πρέπει να τις πάρεις. Εμείς που είχαμε 13 ώρες στάση μας είπαν να τις πάρουμε. Αν είναι μικρό, τότε πάνε κατευθείαν.

2. Εβδομαδιαία κάρτα βγάζεις μέσα στο σταθμό του μετρό στο μηχάνημα. Βάζεις πιστωτική κάρτα και με 2-3 κλικ είσαι έτοιμος.
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Σε ένα κατάστημα T-Mobile με 50-60$ περίπου υπάρχει ένα πακέτο που περιλαμβάνει απεριόριστες κλήσεις και μηνύματα για Ελλάδα/Αμερική, σταθερά/κινητά..επίσης κάποια GB internet σε LTE/4G και απεριόριστο σε 3G.
 

mitsakos

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
@mouxlitsa ακριβώς αυτό, ξένο αριθμό μόλις φτάσεις εκεί πας σε ενα κατάστημα T-Mobile,
και παίρνεις μια κάρτα αν θες μονο με internet 3-5 giga 50$-60$.
 

mouxlitsa

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Σας ευχαριστώ πολύ!!! Μάλλον αυτη τη λύση θα επιλέξουμε, εφοσον δίνει και κλήσεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom