Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
μαλλον θα σε ακουσω γιατι γενικως μου ειπαν οτι ειναι μακρια η περιοχη του Βατικανου, απο τα σχολια και τα δυο εχουν πολυ καλα το rose ειναι ρομαντικο με ηχομονοση αποτι διαβασα το αλλο ειναι λιγο ποιο ακριβο και δεν εχει πρωινο αλλα ειναι εξησου ωραιο..και εγω δεν εξρω ποιο να διαλεξω ισως καποιος εχει μεινει και με βοηθησει περισσοτερο ευχαριστω παραπολυ παντως

το 6 ο ειναι μακρια σαν περιοχη;
 
Last edited by a moderator:

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Από άποψη περιοχής 1,2 είναι τα καλύτερα...το 6 πάλι αρκετά κεντρικό αλλά όχι όσο τα άλλα, πολύ όμορφο ντιζάιν όμως...!! :D Και το 5 είναι σε σχετικά καλή τοποθεσία...!
Από τα 1,2 από ντιζάιν νομίζω πιο όμορφο είναι το relais..πιο αριστοκρατικό!!
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
ευχαριστω marianna να σου πω και εγω προς τα εκει κλεινω το μονο κακο ειναι οτι δεν εχει πρωινο εχει μονο καφε στο δωματιο και αντε και κανενα μπισκοτακι αλλα αποτι ειδα ολα παναωκατω δεν εχουν πολυ ποικιλια στο πρωινο οταν ειναι bb το δωματιο ειναι 20τετραγ αρκετα καλο με αλλα που εχω δει τωρα δεν λεει για ηχομονοση σε σχεση με το αλλο.
 

justsomeone

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Επιστροφή 26 Ιουλίου
Προς ενημέρωση.
Η Φοντάνα Ντι Τρέβι ακόμα στη συντήρηση και απ'ότι διάβασα θα είναι έτσι
μέχρι το φθινόπωρο του 2015!!!!
Και το συντριβάνι στα ισπανικά σκαλιά ακόμα στη συντήρηση αλλά δεν ξέρω μέχρι πότε!
 

justsomeone

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Υπάρχει και η λύση των Audio guides του Rick Steves. Ψάξε στο ίντερνετ και θα βρεις πολλά audio guides του για διάφορα αξιοθέατα στη Ρώμη. Μεταφορά των αρχείων στο κινητό και είσαι σούπερ!!!. Εμείς όλα έτσι τα ξεναγηθήκαμε!!!!!
 

elli@@@

Member
Μηνύματα
23
Likes
11
ΣΟΣΣΣΣ!!!ενδιαφέρομαι για ενα 4ημερο στη Ρωμη :αναχώρηση απο πρεβεζα και επιστροφη απο θεσ/νικη και δεν εχω κλεισει κατι γτ δεν γνωριζω πως μπορω να το κανω μεσω ιντερνετ καθως στο τουριστικο γραφειο μου βγαζουν διαφορετικες τιμες απο αυτες που είδα στο airfastickets και φοβαμαι μηπως με υπερχρεωσουν με φορους αεροδρομιουκτλ.αν μπορει ας με βοηθησει καποιος!!!αναχωρηση 12/08 και επιστροφη 16/08.(εννοειται με ryanair απο θεσ/νικη)
Ευχαριστω!!!
 

mariagalani

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Και εγώ θα πάω Ρώμη 14/8 και επιστροφή 18/8. Τα έχουμε κλείσει όλα μόνοι μας. Αεροπορικά, ξενοδοχείο και εισητήρια για το Βατικανό. Τι θες να μάθεις ακριβώς; Εμείς παντού πάμε μόνοι μας χωρίς γκρουπ ή με τη μεσολάβηση τρίτων.
 

mariagalani

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα,
θα μπορούσατε να μου δώσετε προτάσεις για τη Ρώμη; Γενικότερα, πάμε πάντα μόνοι μας ταξίδια και δεν τρελαινόμαστε να μπούμε σε όλα τα μουσεία σε κάθε πόλη. Μας αρέσει περισσότερο το να δούμε πράγματα όπως ο τρόπος ζωής, φαγητά, πάρκα, μουσικές, δρώμενα, κλπ κλπ. Όλα αυτά τα κάνουμε πάντα χαλάρα. Ότι προλάβουμε δηλαδή, δεν τρελαινόμαστε. Θα πάμε, βέβαια, οπωσδήποτε Βατικανό και στην Καπέλα Σιξτίνα και σε δύο πάρκα που μας είπανε ότι αξίζει. Αν θυμάμαι καλά το ένα λέγεται Βίλα Μπορκέζε και το άλλο πάρκο Τζιάνκολο ή Τζιανίκολο που έχει σχεδόν πάντα παράσταση με παραδοσιακές μαριονέτες. Οτιδήποτε σας έρθει στο μυαλό ευπρόσδεκτο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Οτιδήποτε σας έρθει στο μυαλό ευπρόσδεκτο.
Καλησπερα και καλως ηρθες...κανε πρωτα μια "αναζητηση" στο πανω μερος της σελιδας για τη Ρωμη...εχουν γραφτει απειρες σελιδες.Πιστευω οτι θα σε βοηθησει πολυ.:)
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, έχει πολύ καλά σχόλια, ωραίο ντιζάιν και η τοποθεσία τέλεια!! ;)
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
και εγω αυτο πιστευω και θα το κλεισω μαλλον σημερα θαποφασισω, ευχαριστω πολυ για την βοηθεια:)
 

argiroupoli

Member
Μηνύματα
69
Likes
243
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οδικώς NYC - L.A (USA)
Και εμείς το ίδιο, ασε που ήταν και το πρώτο μας ταξίδι, Ρώμη.
Πες τι ζητάς, και όλα θα γίνουν!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom