Turkish Airlines Τurkish Airlines

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μετά από μια μικρή περίοδο απραξίας οι Τούρκοι ξανακτυπούν με SFO... από Απρίλη του 15 πέντε φορές την εβδομάδα και από Ιούνη καθημερινά... με 77W βεβαίως βεβαίως...

Στους επόμενους στόχους τώρα... στις ΗΠΑ έρχεται η σειρά της ATL και μετά τα πολυαναμενόμενα BOG via CCS και MEX via HAV... αναμένουμε στο ακουστικό μας...
Πότε αναμένονται αυτά; Με καίνε σα μανεκένε και τα δύο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πότε αναμένονται αυτά; Με καίνε σα μανεκένε και τα δύο.
Λογικα απο 11/5/2015, καλοκαιρινο προγραμμα.
Θυμιζω μονο 2 πραγματα...ιδια ακριβως ανακοινωση ειχε κανει και τον ιουνιο του 2013 που αφορουσε το φετινο καλοκαιρι..
Και 2ον η προσφορα θεσεων για τη Λατινικη Αμερικη παραμενει σε πολυ χαμηλα επιπεδα σε σχεση με το μεγεθος τους. Υποδεεστερη πχ κατα πολυ της ΑΖ. Αρα θα περιμενουμε πολλα στο μελλον..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λογικα απο 11/5/2015, καλοκαιρινο προγραμμα.
Φέξε μου και γλύστρισα...
Θυμιζω μονο 2 πραγματα...ιδια ακριβως ανακοινωση ειχε κανει και τον ιουνιο του 2013 που αφορουσε το φετινο καλοκαιρι..
Και είχαν έρθει εδώ και το '12 και το '13 για διαπραγματεύσεις.

Και 2ον η προσφορα θεσεων για τη Λατινικη Αμερικη παραμενει σε πολυ χαμηλα επιπεδα σε σχεση με το μεγεθος τους. Υποδεεστερη πχ κατα πολυ της ΑΖ. Αρα θα περιμενουμε πολλα στο μελλον
Οι αφίξεις Τούρκων πολιτών στην Αβάνα έχουν αύξηση 450% μέσα στα τελευταία 4 χρόνια. Έχουν ανοίξει εμπορικό επιμελητήριο, κάνουν πια ΠΟΛΛΕΣ εξαγωγές προϊόντων προς Κούβα και τελευταία κάνουν και κάτι απίθανες παραγγελίες για κάρβουνο, κυριολεκτικά αγοράζουν το μισό κάρβουνο που παράγει η Κούβα. Τουρίστες έχουν, αεροπορική έχουν, συμφέροντα πλέον έχουν, άντε να δούμε.

Αυτό με το Καράκας πιο χλωμό το βλέπω, ειδικά όπως είναι η κατάσταση εκεί και φοβάμαι μήπως πάλι έκαναν ανακοινώσεις για να τις κάνουν.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
και οι τούρκοι τον χαβά τους !!!

Συνεχίζουν ακόμα να κάνουν το Ath -Ist με Α 330 στην πτήση των 10:15
Οσοι πιστοί σπεύσατε
 

panos_vz

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορα απο την Turkish Airlines

Χαιρετε...

Εκανα το μεγα λαθος να κλεισω καποια αεροπορικα για Κωνσταντινουπολη τον Μαρτιο με Turkish Airlines.

Για καποιο λογο δεν μπορεσα να παω, κι ετσι πριν την ημερομηνια αναχωρησης ζητησα να κανω αλλαγη και τα μετεθεσα για Ιουνιο πληρωνοντας τα σχετικα χρηματα.

Με παιρνουν 1 εβδομαδα πριν την πτηση και με ειδοποιουν οτι οι ωρες πτησης αλλαξαν και μου εδωσαν την επιλογη ειτε να ταξιδεψω τις νεες ωρες ειτε να παρω τα χρηματα μου πισω.

Διαλεξα να παρω τα χρηματα μου πισω.

Αμ δε...

Μου ειπαν οτι σε 3 μερες θα τα εχω πισω στην καρτα.
Περνανε 10 μερες, τιποτα.
Παιρνω στα γραφεια τους στην Θεσσαλονικη, μου λενε να παρω το call center στην Τουρκια γιατι αυτοι ειναι υπευθυνοι.
Παιρνω στην Τουρκια, μου λενε να παρω στην Θεσσαλονικη γιατι αυτοι ειναι υπευθυνοι.
Παιρνω στην Θεσσαλονικη, μου λενε να παρω στην Τουρκια γιατι αυτοι ειναι υπευθυνοι.
Παιρνω στην Τουρκια, μου λενε να παρω στην Θεσσαλονικη γιατι αυτοι ειναι υπευθυνοι.
Παιρνω στην Θεσσαλονικη, μου λενε να παρω στην Τουρκια γιατι αυτοι ειναι υπευθυνοι.
Παιρνω στην Τουρκια, μου λενε να παρω στην Θεσσαλονικη γιατι αυτοι ειναι υπευθυνοι.

Κουραστηκατε?
Εγω να δειτε.

Μετα απο περιπου 4 ωρες στο τηλεφωνο ( min χρονος αναμονης στο call center της Τουρκιας 35' και τα αγγλικα τους ηταν χειροτερα απο τα τουρκικα μου), καταληγω να συνομιλω με mail με καποιον, ευγενεστατο πραγματικα, υπαλληλο της εταιρειας απο την Θεσσαλονικη.

Μου λενε "θα σας τα επιστρεψουμε, δωστε μου τον αριθμο της καρτας σας", τον δινω, λεει δεν μας κανει, θελουμε αριθμο λογαριασμου, τον δινω, λεει θελουμε και το IBAN, το δινω, λεει θελουμε και το swift code, το δινω, λεει δεν μας κανει αυτη η τραπεζα, δωστε μας καποια αλλη, δινω αλλη με ΙΒΑΝ, swift κτλ, λεει το swift code ειναι λαθος, λεω μπειτε και δειτε στο ιντερνετ το swift code της τραπεζας οπως εκανα εγω, θα μπουνε τα λεφτα καμια φορα? Θα μπουνε.


Τελικως τα χρηματα μπηκαν μετα απο 3 μηνες, τα μισα τα εφαγα σε τηλεφωνηματα στην Τουρκια.
Φυσικα μπηκαν μονο τα χρηματα της αρχικης αγορας του εισιτηριου, τωρα παλευω να παρω πισω τα χρηματα που πληρωσα για την αλλαγη του εισιτηριου και να τους εξηγησω οτι πληρωσα καποια χρηματα για μια υπηρεσια που δεν ελαβα ποτε.


Θα με ξαναδουνε.
 
Last edited by a moderator:

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Γιατί δεν κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής αφού δεν έλαβες την υπηρεσία που πλήρωσες;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Γιατί δεν κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής αφού δεν έλαβες την υπηρεσία που πλήρωσες;
Γιατι αυτό γινετε αμεσως μόλις γινει η συναλλαγή και σε 1-2 μερες αν μεσολαβεί ΣΚ, οχι μετα 3 μηνες... Περιεργο ομως ειχα παρόμοια περιπτωση περσι και πηρα τα χρηματα πισω σε 2 εβδομαδες χωρις τηλεφωνα χωρίς τιποτα...:rolleyes-80: και μπηκαν στο λογαριασμο που ειναι συνδεόμενη η καρτα
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Η αμφισβήτηση συναλλαγής μπορεί να γίνει και πολύ αργότερα.
Μου επέστρεψαν χρήματα σε αμφισβήτηση μετά από 9 μήνες. Για την παρεχόμενη υπηρεσία (αεροπορικά εισητήρια και στη δική μου περίπτωση) πλήρωσα τον Ιανουάριο και η αμφισβήτηση έγινε το Σεπτέμβριο οπότε έλαβα και τα χρήματα μου πίσω.
Πρόσφατα έκανα και άλλη αμφισβήτηση σε χρέωση από εταιρεία ενοικιάσεων αυτοκινήτων 3 μήνες μετά τη συναλλαγή και μου επέστρεψαν πάλι όλο το ποσό...
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.194
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom