Κομοτηνή-εστιατόρια

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Γεια σας πρόκειται να ταξιδέψω σύντομα για ένα τριήμερο Κομοτηνή. Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορύσε να μου προτείνει εστιατόρια και άλλα μαγαζιά ή μέρη για επισκέψεις στη γύρω περιοχή!
Ευχαριστώ!
 

giotamike

Member
Μηνύματα
87
Likes
170
Επόμενο Ταξίδι
USA
"Τα αδέλφια" στην κεντρική πλατεία. Μαγειρείο με πολλές επιλογές.
Στην κεντρική αγορά με κατεύθυνση ανατολικά έχει ένα εστιατόριο με πολίτικη κουζίνα που το έχουν Τούρκοι. Πολύ καλό.
Για Λαχματζουν στα γρήγορα στο πεζόδρομο πίσω από τον Κωτσόβολο απέναντι από την πλατεία.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
+1 για τα αδέλφια και από μένα. Πολύ νόστιμα μαγειρευτά σε πολύ καλές τιμές.
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Στην κεντρική πλατεία πίσω από το Σπαθί υπάρχει το εστιατόριο Fabrica-Φάρμα Κρεάτων. Ξεχωρίζει τόσο για την ιδιαίτερη διακόσμησή του, όσο και για την ποιότητα στο φαγητό σε φυσιολογικές (οικονομικές!!) τιμές ! Γι'αυτό το λόγο άλλωστε έχει κατακτήσει μια θέση στα 100 καλύτερα εστιατόρια του κόσμου! Στο προτείνω ανεπιφύλακτα! Αν θέλεις, ψάξε στο διαδίκτυο για να πάρεις μια ιδέα περί τίνος πρόκειται!
Ο χρήστης giotamike λογικά θα αναφέρεται στο Sultan tepe. Το λαχματζούν είναι το παραδοσιακό πιάτο στα ανατολίτικα εστιατόρια και πρέπει να το δοκιμάσεις! Το μενού έχει διαφορετικές γεύσεις επίσης σε οικονομικές τιμές. 'Εχω επισκεφτεί πολλές φορές την Κομοτηνή, λόγω του ότι σπούδαζε εκεί η αδερφή μου και αυτά τα δύο είναι τα αγαπημένα μου! Πραγματικά αξίζουν να τα δοκιμάσεις και δεν θα μείνεις δυσαρεστημένη!
Αν έχεις σκοπό να πας για καφέ, στην πλατεία υπάρχει το Away, ένα νέο μεγάλο μαγαζί, που διαθέτει backyard, ιδανικό μέρος για καφέ αλλά και για cocktails το βράδυ!! Επίσης, υπάρχουν ωραία καφέ-μπαρ στον πεζόδρομο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom