Κύθηρα Που να μεινω στα κυθηρα??

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
για το camping να σου πω την αληθεια μια φιλη μου που ειχε παει δε μου ειπε καλα λογια.ειναι τελειο απο αποψη τοποθεσιας που ειναι μεσα στα δεντρα αλλα απο καθαριοτητα σε τουαλετες και ζεστο νερο δε μου τα ειπε καλα τα πραγματα :).μου ειπε οτι ειναι σαν "ελευθερο-οργανωμενο"
Χα, χα!Ακόμη έτσι είναι; Είχα μείνει πριν πολλά χρόνια και έτσι ακριβώς το θυμάμαι! Μια ντουζιέρα είχε πέσει στο κεφάλι ενός γείτονα μάλιστα!Κυριολεκτώ!
 

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
δε ξερω ακομα ρε γμτ,το συζηταμε.θα θελα να παω κυθηρα και το παλευω ακομα.ξερει κανεις για το "niki's rooms"(δε ξερω αν μπορω να γραφω ονομα)?ειναι το μονο που μου ειπε οτι εχει ενα δωματιο στο ισογειο χωρισ μπαλκονι
Δεν ξέρω καθόλου πως είναι τα δωμάτια αυτά.....τι να σου πω!!!! Πουθενά δεν βρίσκεις;;;; Τι να πω;;;; Τα Κυθηράκια είναι υπέροχα και μαγευτικά.....Στο Καψάλι είναι όλα κλεισμένα να φανταστώ, ε;;;
Πάντως αν βρεις δωμάτια και πας στείλε μας να σου πούμε ότι χρειαστείς.....!!!!!
Για κάνε μια επίσκεψη στο παρακάτω : http://www.kythera.gr/wheretostay/
Ίσως να σου έχει διαφύγει κάτι.......
 

elenacd

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
εψαξα κυριως καψαλι(ολα κλεισμενα) και χωρα και βρηκα μονο αυτο που μαλλον εκει θα κλεισω σε ενα ημιυπογειο(!).δεν πειραζει ,ετσι κι αλλιως ολη μερα θα γυρναμε αρα μικρη σημασια εχει το δωματιο :).

ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον :)
 

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Εγώ στην θέση σου δεν θα έκλεινα ημιυπόγειο, διακοπές είναι το βράδυ θέλεις χαλάρωση, δεν μπορεις να κλείνεσαι σ ένα υπόγειο!! Τα Κύθηρα έιναο ορεινό νησί, το αμάξι το χρειάζεσαι ούτως ή άλλως αρα κοίταξε στα χωριουδάκια, στο Λιβάδι είναι πολύ κεντρικό δίπλα σε όλα και λογικά κάτι θα βρεις...πήρες το τηλ που σου έγραψα; είναι όμορφα δωμάτια..δες στο site που σου αναφέρουν παραπάνω κ σίγουρα κάτι θα βρεις...αμαρτία διακοπές σε υπόγειο. .
 

MariaPt94

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Γεια σας. Εγω είμαι από τα Κύθηρα και εδώ βρίσκομαι αυτό τον καιρό. Έχει κόσμο το νησί αλλά οχι ότι δε θα βρείτε και που να μείνετε αλίμονο! Μπείτε στο επίσημο site του Δήμου μας που είναι και καινούριο: discoverkythira.gr
 

elenacd

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Εγώ στην θέση σου δεν θα έκλεινα ημιυπόγειο, διακοπές είναι το βράδυ θέλεις χαλάρωση, δεν μπορεις να κλείνεσαι σ ένα υπόγειο!! Τα Κύθηρα έιναο ορεινό νησί, το αμάξι το χρειάζεσαι ούτως ή άλλως αρα κοίταξε στα χωριουδάκια, στο Λιβάδι είναι πολύ κεντρικό δίπλα σε όλα και λογικά κάτι θα βρεις...πήρες το τηλ που σου έγραψα; είναι όμορφα δωμάτια..δες στο site που σου αναφέρουν παραπάνω κ σίγουρα κάτι θα βρεις...αμαρτία διακοπές σε υπόγειο. .
εχει μια μικρη αυλιτσα για να αραζεις το βραδυ :)!!!
 
Last edited:

Revekka

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας και από εμένα παιδιά,
σκέφτομαι να πάω στα Κύθηρα φέτος όμως δεν έχουμε καθόλου μεταφορικό μέσο,οπότε θα ήθελα να μου πείτε εαν αξίζει χωρις μεσο και που θα βολευε σε αυτη την περιπτωση να μεινω!!
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Δεν αξίζει χωρίς μέσο. Τσάμπα θα πάτε και θα βλέπετε το δωμάτιο...
Γενικά, το νησί δεν έχει συγκοινωνία, και τα ταξί για να σας πηγαινοφέρνουν είναι πολύ ακριβά. Το μέσο (έστω ένα μηχανάκι) είναι απαραίτητο.
 

expensive

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ναι δυστυχώς στα Κύθηρα πρέπει να έχεις αυτοκίνητο. Ακόμα και με μηχανάκι πιστεύω ότι θα δυσκολευτείς να πας σε κάποιες παραλίες που αξίζουν
 

rosacruz

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Γεια σας παιδιά!Απιστευτα οργανωμένους σας βρίσκω!Το σκεπτικό μας είναι να μείνουμε κάπου κεντρικά,οπου να εχει επιλογές για ποτακι και φαγητό μετά απο μια κουραστική ημερα στο δρόμο και στις παραλίες,άρα αυτό συνεπάγεται μόνο χώρα?Ρωτάω επειδη στα μαπς βλέπει κανείς τι λιμάνι* Διακόφτη, και στο Νώτιο άκρο είναι τα Κύθηρα (η χώρα υποθέτω). Γύρω απο τη χώρα που είναι καλά?Επειδή εμάς αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να έχουμε Θεα το Αιγαίο, για που να κοιτάξουμε?Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων!!!
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Aν βρεις δωμάτιο στη Χώρα- σε σχετικά καλό σημείο, θα χεις θέα τη θάλασσα ναι. Τώρα αν βρίσκεται μέσα στην πρωτεύουσα, δύσκολο.
Αν το δωμάτιο είναι σε Αγία Πελαγία, που είναι χτισμένη αμφιθεατρικά, τότε σε όποιο δωωμάτιο σχεδόν και να κλεισεις θα χεις θέα.
Αν μείνεις σε Αβλέμονα, Παλαιόπολη επειδή το μέρος είναι σε γούβα, εξαρτάται. Θέλει λίγο ψάξιμο γενικά.
Η άλλη λύση είναι να μείνεις Διακόφτι -στο λιμάνι δηλαδή, αλλά δεν στο προτείνω γιατί είναι στην άκρη του Θεού.
 

rosacruz

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Οκ, ευχαριστώ γι ατην απάντηση...Βεβαια η διαθεσιμότητα δεν ειναι και ιδανική αυτό τον καιρό, οπότε καταλήξαμε να κλείσουμε στον Αβλέμονα...δεν πειράζει, Κύθηρα ειναι αυτά, θέα θα έχουμε ολη μερα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom