Βουρβουρού, Σάρτη-Συκιά ή Μαρμαράς;;

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αυτο το μπιτσομπαρο Γκοα που λες ειναι στον Τρανο Αι Νικολα?
Όχι, δες εδώ πού ακριβώς είναι:https://www.facebook.com/goabeachbar?fref=ts. Αλήθεια γυρίσατε ή είσαι ακόμα εκεί; Ωραίες οι φωτογραφίες. Μια επισήμανση μόνο. Αυτό με το Γλαρόκαβο είναι κάτι το διφορούμενο. Κι εγώ ήξερα ως Γλαρόκαβο αυτό που φωτογράφισες αλλά στην πορεία αποδείχτηκε πως κι άλλο μέρος διεκδικεί το όνομα. Άλλοι δηλαδή λένε Γλαρόκαβο τη μια παραλία κι άλλοι την άλλη. Ο ντόπιος βέβαια που μας τη σύστησε μάλλον εννοούσε αυτή που φωτογράφισες. Προσωπικά πλέον και τις 2 παραλίες τις ονομάζω έτσι κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Είναι λίγα μέτρα πιο πέρα κι έχει κολπίσκο με αμμουδιά (πλέον και με ξαπλώστρες και στη μια παραλία και μπιτς μπαρ)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Στον Τρανο Αγιο Νικολαο εχει μπιτσομπαρο με το ιδιο ονομα Γκοα.
DSCN0741.JPG
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Ενα είναι το GOA βρε παιδιά ... λίγο πιο κάτω από Συκιά προς Τορώνη- όμως την ονομασία αυτή της ακτής "τρανός Αγ.Νικόλαος " πρώτη φορά την ακούω , ίσως έπειδή έχω να περάσω πολλά χρόνια από κει..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Α μπραβο ..μετα τη Συκια λεω και γω μια παραλια ..εβαλα και φωτο προηγουμενως ..ετσι ελεγε η ταμπελα Τρανος Αγιος Νικολαος ...ενα μικρο χωματοδρομακι οδηγουσε σε αυτη την παραλια ...εχει αμμουδια εξω,αλλά βοτσαλα και βραχια μεσα ..και εκει ηταν το μπαρ Γκοα .
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Στον Τρανο Αγιο Νικολαο εχει μπιτσομπαρο με το ιδιο ονομα Γκοα. View attachment 62077
Ναι, αυτό μοιάζει να είναι αλλά δε θυμόμουν με τίποτα αυτό το "Τρανός Άγιος Νικόλαος" και νόμιζα έλεγες στο χωριό Άγιος Νικόλαος και σου είπα όχι. Τέλος πάντων ελπίζω να σου άρεσε
 

MariechenDE

Member
Μηνύματα
25
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου!
Χμ... στην Σάρτη δεν έχω παει! Σε αντίθεση με τον Μαρμαρά τον οποίο φέτος θα τον επισκεφτώ για 3η φορά και την Βουρβουρού την οποία επισκέφτηκα μια φορά πριν 5 περίπου χρόνια... Θα σου έλεγα τον Μαρμαρά...
Εγώ πρόπερσι που πήγα έμενα στο Fantasia! Τσέκαρε το!
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
πέρασμα καρακορουμ
Ενα είναι το GOA βρε παιδιά ... λίγο πιο κάτω από Συκιά προς Τορώνη- όμως την ονομασία αυτή της ακτής "τρανός Αγ.Νικόλαος " πρώτη φορά την ακούω , ίσως έπειδή έχω να περάσω πολλά χρόνια από κει..
ενημερωτικα το μπαρακι goa ειναι απο την συκια πηγαινοντας προς σαρτη και οχι προς τορωνη , και για την ιστορια στην διαδρομη απο συκια προς τορωνη ηταν στην αμπελο το ξακουστο μπαρ μαμπα που τωρα δεν υπαρχει..{ υπεροχη θεα απο τον δρομο οπου μοιαζει ο κολπος σαν φιορδ στην νορβηγια }.επισης στην ακτη τριστινικα υπαρχει και το μπαρ εθνικ σε υπεροχη θεση πανω στο κυμα στην ακρη της μεγαλης παραλιας .

στην περιοχη της συκιας υπαρχουν πολλλλλες παραλιες για μπανιο. εαν ερχεσαι απο σαρτη ειναι στην σειρα τα πλατανια , ακτη goa , και μετα αγριδια , βαλτι , γριαβας , παραλια συκιας , λιναρακι , πηγαδακι , τουρκολιμιωνας η τουρκολιμανο , κληματαρια , τηγανια , και κριαριτσι .συνεχιζουμε με καλαμιτσι και κατευθυνση προς νεο μαρμαρα με ακομη πολλλλες και ωραιες ακτες.
απλα θα πω σε οσους θελουν να πανε οτι το τελευταιο διαστημα εβρεξε παρα πολυ -πολυ-πολυ και κατεβασε πραγματα και θαματα στην θαλασσα και φυσικα τα υπεροχα νερα δεν θα τα δουν σε καποιες παραλιες για φετος .
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom