Πηλιο για καλοκαιρι?

jen for ever

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Τότε θα πρότεινα Χορευτό αμμώδης παραλία και αρκετό πράσινο στις πλαγιές (θες πάνω απο ώρα για να πας απο Βόλο με πολλές στροφές)...
....Κορόπη, Άφησος (Καλιφτέρη) και οι δύο 30-35λεπτά απο Βόλο και πάρα πολλά μέρη για βόλτα το βράδυ (Μηλιές, Βυζίτσα, Πινακάτες) και Μηλίνα, Χόρτο καμιά ώρα περίπου....
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ γιατ ιις πολύ χρήσιμες πληροφορίες!! Θα τα ψ'αξω κ αν έχω κι άλλες απορίες θα ξαναενοχλήσω... ;)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Χορευτο και απο εμένα και αν αντεχετε την πολυκοσμία Αι Γιαννη
 
Last edited by a moderator:

jen for ever

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Τελικά κλείσαμε στο Χορευτο όπως μας είπατε οι περισσότεροι! Τώρα μήπως θα μπορούσατε να μας προτείνετε ταβέρνες, ποια μέρη κοντινά να δούμε κ επίσης να ρωτήσω αν έχει εκεί πουθενά Στο χορευτο ή αλλού μέρος με ξαπλώστρες ομπρέλες; Βeach bar??
 

Kostas.b

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Στο Χορευτο εχει και ξαπλωστρες και αρκετα μπαρ.Επιλογη με ρισκο το Χορευτο γιατι αν πιασει αερας πραγμα οχι σπανιο τοτε δεν πλησιαζεις την θαλασσα.
Παντως επιεδη την εχω πετυχει και ηρεμη μπορω να πω οτι ειναι απο τις ομορφοτερες με υπεροχα νερα.
Παραλιες με μικρο παιδι ή στον πανικο της Αφισσου ή στην ηρεμια του Μικρου παραλια απεναντι απο την Εβοια και διπλα στον Πλατανια.
 

l.isavet

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαίρεται!:) Μετά απο μία μικρή αναζήτηση που έκανα στο ιντερνετ δε μπόρεσα να βγάλω κάποια άκρη... Γίνεται να κάνεις διακοπές στο Πήλιο αν δεν έχεις αυτοκίνητο; Με ενδιαφέρει να μπορώ να μετακινηθώ σε διάφορες παραλίες και χωριά με κάποιον τρόπο χωρίς να χρειάζεται αυτοκίνητο( π.χ λεωφορείο). Επίσης σε ποιο χωρίο θα μου προτείνατε να μείνω; ( να υπάρχει κοντά θάλασσα). Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Καλημέρα ... μήπως θα μπορούσατε να με πληροφορήσετε για καλές ταβέρνες στο Νότιο Πήλιο? Που είναι τα καλά τσίπουρα με τους καλούς μεζέδες? (περιοχή απο Αργαλαστή και κάτω)
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καταρχήν ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση!! Θέλουμε να πάμε στις 18/8... θα προτιμούσα ένα μέρος με πολύ πράσινο αλλά να είναι πιο οικογενειακό... Δεν θέλω απομονωμένα να έχει κόσμο αλλά όχι πανικό λόγω του μικρού...ποιες παραλίες έχουν άμμο μέσα στην θάλασσα κ όχι πέτρες? Δεν έχω πρόβλημα αν θα ναι απο το Αιγαίο ή απο τον Παγασητικό...
Ειχα πάει πέρσυ στο Πήλιο και είχα μείνει στην Νταμούχαρη........ Αν ξαναπήγαινα πάλι στο ίδιο μέρος θα διάλεγα......τέλεια τοποθεσία, πράσινο....θάλασσα δίπλα σου.....φανταστικά!!!!!!!!
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Καλημέρα ... μήπως θα μπορούσατε να με πληροφορήσετε για καλές ταβέρνες στο Νότιο Πήλιο? Που είναι τα καλά τσίπουρα με τους καλούς μεζέδες? (περιοχή απο Αργαλαστή και κάτω)
Για καλό ψάρι στον Άγγελο στις Κόττες (λίγο πριν το Τρίκερι) και αν μπορείτε να πεταχτείτε από τον Αλογόπορο με θαλάσσιο ταξί απέναντι στο νησί το Τρίκερι για αστακομακαρονάδες κλπ.
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Για καλό ψάρι στον Άγγελο στις Κόττες (λίγο πριν το Τρίκερι) και αν μπορείτε να πεταχτείτε από τον Αλογόπορο με θαλάσσιο ταξί απέναντι στο νησί το Τρίκερι για αστακομακαρονάδες κλπ.
Εχει δηλαδή το νησάκι μαγαζιά για φαγητό ?
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
Χαίρεται!:) Μετά απο μία μικρή αναζήτηση που έκανα στο ιντερνετ δε μπόρεσα να βγάλω κάποια άκρη... Γίνεται να κάνεις διακοπές στο Πήλιο αν δεν έχεις αυτοκίνητο; Με ενδιαφέρει να μπορώ να μετακινηθώ σε διάφορες παραλίες και χωριά με κάποιον τρόπο χωρίς να χρειάζεται αυτοκίνητο( π.χ λεωφορείο). Επίσης σε ποιο χωρίο θα μου προτείνατε να μείνω; ( να υπάρχει κοντά θάλασσα). Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Σαφώς και υπάρχουν ΜΜΜ στο Πήλιο. Ψάξε στην ιστοσελίδα του ΚΤΕΛ Βόλου. Όσον για το πιο χωριό να επιλέξεις, τι άλλο εκτός από την θάλασσα σε ενδιαφέρει (επειδή εκείνη ούτως ή άλλως κοντά είναι, αν και ακόμα και το "κοντα" είναι σχετικό);
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
33
Likes
9
Καλησπέρα μετά από πολύ ψάξιμο κ αλλαγή σχεδίου αποφασίσαμε να πάμε Πήλιο (αιγαίο μεριά)οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή,παπα νερό - Άγιος Ιωάννης - χορευτο; τι να προτιμήσω για διαμονή;με ενδιαφέρουν προτάσεις πάνω στη θάλασσα.. Κ όπου έχετε φάει καλά εννοείται.Σας ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom