EasyJet Ερώτηση για easyjet

t_sakk

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
Ταξίδεψε κανείς τελικά με την titan airlines. Θέλω εντυπώσεις
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Ταξίδεψε κανείς τελικά με την titan airlines. Θέλω εντυπώσεις
εμείς ενώ μας είχαν έρθει 2-3 email με υπενθύμιση ότι θα ταξιδέψουμε με την titan και στο πήγαινε και στο έλα, τελικά ταξιδέψαμε κανονικά με την easyjet !
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Εμένα ενώ μου ήρθαν 2 μηνύματα ότι θα ταξιδέψω με αεροσκάφος Titan Airways, τη περασμένη βδομάδα μου ήρθε κι άλλο μήνυμα ότι τελικά θα ταξιδέψω με αεροσκάφος της Easyjet.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Έκανα το check in σήμερα και εκτύπωσα τις κάρτες επιβίβασης. Δεν μου ζήτησε πουθενά να βάλω αριθμό ταυτότητας, ούτε ημερομηνία λήξης κλπ όπως διάβαζα παλαιότερα. Βασικά μπήκα με το email μου και τον κωδικό στο site της easyjet και πάτησα απλά check in. Μόνο αυτό, και μου έβγαλε με πράσινα γράμματα ότι έχει γίνει το check in. Απλά μου πέταξε ένα παράθυρο με τις κάρτες επιβίβασης σε PDF και τα εκτύπωσα. Λέει μόνο ονοματεπώνυμα, αριθμό πτήσης ώρα και θέση.
Επίσης ήθελα να ρωτήσω. Δεν αναφέρει πουθενά στα εισιτήρια για τις βαλίτσες που έχω προσθέσει στο δρομολόγιο. Δεν θα έπρεπε να φαίνονται κάπου όπως φαινόταν στο αρχικό email επιβεβαίωσης όταν έκλεισα τα εισιτήρια; Μήν πάθουμε καμια νίλα και μας πούνε δεν βάλαμε αποσκευές. Α επίσης δεν έκλεισα θέσεις αλλα μου τις έβγαλε τελικά δίπλα δίπλα και στο πήγαινε και στο έλα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Δεν αναφέρει πουθενά στα εισιτήρια για τις βαλίτσες που έχω προσθέσει στο δρομολόγιο.
Όταν προσθέτεις βαλίτσα μετά την αγορά εισιτηρίου στην κάρτα επιβίβασης μπορεί να μην φαίνεται
αλλά είναι περασμένη στο σύστημα.
Αν την έχεις αγοράσει την βαλίτσα μαζί με το εισιτήριο θα έπρεπε να φαίνεται κάπως έτσι
BBG1 1ST CHECKED BAG (20KG) κάτω από την ώρα αναχώρησης.
Εκτύπωσε και την πληρωμή της βαλίτσας.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Όχι, δεν γράφει τίποτα τέτοιο. Έχει απλά δίπλα δεξιά ένα ζωγραφισμένο σχεδιάκι βαλίτσας. Δεν ξέρω αν σημαίνει αυτό κάτι. Την βαλίτσα την έβαλα απο την αρχή μαζί με τα εισιτήρια. Θα εκτυπώσω την επιβεβαίωση πληρωμής όταν είχα αγοράσει τα εισιτήρια, εκεί γράφει και για τη βαλίτσα. Ελπίζω να είμαι εντάξει.
 

fifh

Member
Μηνύματα
120
Likes
229
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νορβηγικά Φιορδ!
Καλησπερα σε ολους!θα επισκεφθω το Βερολινο το Δεκεμβριο και εκλεισα εισιτηρια με την easyjet..μου εστειλαν στο email μου την επιβεβαιωση κρατησης και γραφει πως το check in θα ανοιξει 30 μερες πριν την αναχωρηση..μπορω να κανω check in και για την επιστροφη?επισης ξερει καποιος αν το Schonefeld -που προσγειωνεται και απογειωνεται το αεροπλανο- ειναι κατατοπιστικο?δλδ ειναι ευκολο να βρει κανεις το γκισε της easyjet για να παραδωσει τις βαλιτσες του?ευχαριστω εκ των προτερων!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Ναι μπορείς να κανείς check in και για την επιστροφη.Αν εχεις πληρώσει και για βαλίτσες τις δίνεις στο drop off της Easyjet, αποσο θυμάμαι είναι εύκολο αεροδρόμιο..
 

fifh

Member
Μηνύματα
120
Likes
229
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νορβηγικά Φιορδ!
ναι εχω πληρωσει για μια βαλιτσα 45 ευρω..εννοειται πως ισχυει και για τα 2 δρομολογια ετσι??ευχαριστω πολυ παντως!αα και κατι ακομη..δεν εχουμε επιλεξει θεσεις..ο καθενας καθεται οπου θελει?
 
Last edited:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
ναι εχω πληρωσει για μια βαλιτσα 45 ευρω..εννοειται πως ισχυει και για τα 2 δρομολογια ετσι??ευχαριστω πολυ παντως!αα και κατι ακομη..δεν εχουμε επιλεξει θεσεις..ο καθενας καθεται οπου θελει?
Αν θυμάμαι καλα στο check in σου δίνει την επιλογή εναντι αμοιβής να επιλέξεις τη θεση σου.Αν δε το κανεις σε βάζει το συστημα σε κάποια θεση. Αν η πτηση έχει μεγάλη πληρότητα υπαρχει πιθανοτητα μια παρέα να μη κάτσει μαζί. Παλιοτερα εμπαινες και καθοσουν όπου έβρισκες και γινόταν πανικός.. Για τη βαλίτσα δε θυμάμαι ακριβως τι επιλογές βγάζει αλλά αν το εισητήριο είναι μετ' επιστροφής νομίζω υποχρεωτικά έπαιρνες και για τις δυο πτησεις,δε μπορούσες μόνο για τη μια..
 

fifh

Member
Μηνύματα
120
Likes
229
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νορβηγικά Φιορδ!
α μαλιστα..ναι ειδα στην κρατηση μου πως η βαλιτσα ισχυει και για τις 2 διαδρομες..ευχαριστω πολυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom