Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δε νομίζω οτι έχω δει ποτέ τη Ρώμη στολισμένη Χριστούγεννα.
Οταν πας την περιοδο των εορτων θα τη δεις..πριν την 1/12 δεν ειναι Γερμανια..ουτε και καν στο νοτιο Τυρολο δεν στολιζουν τπτ πριν..
 

Attachments

karotaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
4
Λεγαμε να παμε 10 Νοεμβριου αλλα σκεφτηκαμε πως αν ειναι στολισμενα θα αξιζε να παμε λιγο αργοτερα προς το τελος του μηνα! Οπως και να εχει ευχαριστω τους πρωτους φιλους για τις ειρωνικες απαντησεις :)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Δεν κοστίζει τίποτε κοπέλα μου... απλά άλλη φορά μην μπερδεύεις την Γερμανία με την Ιταλία...
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Για να προλάβω τυχόν παρεξηγήσεις σχετικά με το "ειρωνικές", θεωρώ ότι απάντησαν σοβαρά και δεν υπήρχε ίχνος ειρωνείας στις απόψεις τους.
Το Νοέμβριο δεν ξέρω κάποια περιοχή πάντως η οποία είναι στολισμένη για Χριστούγεννα...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δε νομίζω ότι απάντησε κανείς ειρωνικά, τις εμπειρίες μας γράφουμε εδώ.

Οταν πας την περιοδο των εορτων θα τη δεις..πριν την 1/12 δεν ειναι Γερμανια..ουτε και καν στο νοτιο Τυρολο δεν στολιζουν τπτ πριν..
Τι να πω ρε συ, δυο φορές που έχει τύχει να είμαι εκεί μέσα στις γιορτές, την έχω πετύχει αστόλιστη. Ίσως έπεσα στην περίπτωση ή δεν κυκλοφόρησα στα σωστά μέρη :)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Το θέμα δεν είναι αν βάζουν 10-20 λαμπάκια στα κεντρικά σημεία ή αν στολίζουν ένα ψωροδέντρο... τα ίδια εξάλλου γίνονται και στην Αθήνα, αλλά μπορεί κανένας να υποστηρίξει σοβαρά ότι θα πάει στην Αθήνα για να καταλάβει χριστούγεννα? Η Ρώμη σε καμία περίπτωση δεν φημίζεται για την Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρά της γιαυτό δεν έχει καμιά σημασία αν θα είναι στολισμένη λίγο, πολύ ή καθόλου... αν θέλεις χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα θα πας στην Γερμανία ή την Αυστρία και όχι στη Ρώμη... συνεπώς ελάχιστη σημασία έχει αν θα πετύχεις το στόλισμα της πόλης και σε καμία περίπτωση αυτό δεν μπορεί να σου ανατρέψει τις ημερομηνίες του ταξιδιού σου...
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
..ισως καποιοι περνουν εστω και λιγη χαρα αν ριξουν εστω καπου το νομισμα:clap:, οσο για τις κατασκευες μη το συζητησουμε, απλα αψογες, νομιζω δεν θα μπορουσαν να κανουν κατι καλυτερο και καλως η κακως αυτα τα εργα θελουν καποια συντηριση για να εξακολουθουν να ειναι ομορφα και να μπορουμε να τα βλεπουμε...προφανως επρεπε να γινει.
Οντως χανει το ρομαντισμο και ολη την ομορφια αλλα δεν πειραζει μεσα στο προγραμμα ειναι και αυτα εγω οσα ταξιδια εχω παει παντα καποιο απο τα αξιοθεατα επισκευαζετε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom