Προτασεις για Μονεμβασια

panlek30

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
ευχαριστώ πολύ. που αλλού αξίζει να πάμε εκεί κοντά; έχει καθόλου νυχτερινή ζωή το κάστρο;
Το κάστρο έχει νυχτερινή ζωή τυπου 3-4 μπαρακια που το βράδυ ψιλοβαρανε και ταρατσες για να ρεμβάσεις πινοντας το κοκτειλ σου ή τρωγωντας... Εξω απο το κάστρο, στην πόλη, θα βρεις αλλα 2 μπαροκλαμπακια κ πολλες επιλογες για φαγητο (φθηνοτερα απο το κάστρο).
Απο παραλιες υστερει η περιοχη. Η καλύτερες ειναι το καστράκι (10'απο Μονεμβασια ), ο Ξιφιάς (10' ) και η Πλύτρα (30').
Νεάπολη κατα τη γνώμη μου δεν αξίζει να πας. Παρα μόνο εαν αποφασίσεις να πας Ελαφόνησο (που στο προτείνω) κ κανεις και εκει απλα μια σταση.
Ειμαι απο Μονεμβασια, οποτε οτι αλλο θες ρωτα...
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα!Σκεφτομαι να παω Μονεμβασια 3 ιουλιου με 6 απλα δεν θα εχω αμαξι και θελω να δω και καμια αλλη παραλια περα απο αυτην που ειναι κοντα στο χωριο.Υπαρχει δυνατοτητα?Έχει συγκοινωνια και γενικα είναι ευκολοι οι δρομοι ή είναι δύσκολοι?και κατι τελευταίο για να κερδισω χρονο ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να παω με τι μεσο?Ευχαριστω πολυ!
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
παιδια ξερει κανεις αν απο μονεμβασια η νεαπολη γινονται ημερησιες εκδρομες-κρουαζιερες προς ελαφονησο?? γιατι διαβασα πως αν πας με το ferry οι παραλιες σχετικα ειναι μακρια απο το χωριο...:bleh:
 

Di_Va_

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους σας!!! Θα χρειαστώ τα φώτα σας για Μονεμβασια. Πεταω αυριο πρωι απο Θεσσαλονικη για Αθηνα και σκεφτομαι να παω Μονεμβασια. Τι λετε;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.604
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

Di_Va_

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
σε ευχαριστω πολύ!!! τωρα μαθαινω το site . να σαι καλα! εχεις παει; ειναι οντως ωραια;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.604
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Όχι δυστυχώς δεν έχω πάει.
 

Di_Va_

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
καλησπέρα!!!! θα θελα να μαθω ποση ωρα διαρκει το ταξιδι απο αθηνα; και αν ο δρομος ειναι καλο; θα νοικιασω αμαξι στο αεροδρομιο. θα μεινω 5 βραδια σκεφτομαι. εχεις να προτεινεις καμια καλη παραλια;, κανα καλο μαγαζι για ποτο, φαγητο;κατι που προτεινεις προς τα εκει; τετοια πραγματακια.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
1.ειναι υπεροχη κι αξιζει να πας ακομη και ημερησια
2.αν εχεις μερες και χρημα,τοτε πρεπει οπωσδηποτε να συνδυασεις με επισκεψη σπηλαιου Δυρρου και μια παραλιακη βολτα της νοτιας Πελ/σου.
3.εχεις ακουστα για Ελαφονησο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.116
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom