Επιλογή προορισμού Ιούλιο-Αύγουστο

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτό ακριβώς έκανα καρδιά μου... έστω ότι θέλω να πάω στη Ν.Υ το Νοέμβρη...
Μόνο που εγώ μιλούσα για τις τιμές του Ιουλίου καλέ μου που είναι η εποχή που θέλει να πάει ο άνθρωπος, τι να τον κάνει το Νοέμβρη; Τρεις μήνες πριν τον Ιούλιο θα βρει προσφορές καλύτερες κι από αυτήν που του πρότεινα. Εσύ συνέχισε να δίνεις τιμές Νοέμβρη για άνθρωπο που θα πάει Ιούλιο, είναι ενθαρρυντικό. Αν υποψιαστώ ότι διάλεξες και την πιο ακριβή εβδομάδα του χρόνου, thanksgiving δηλαδή θα ενθουσιαστώ κιόλας. Keep walking...
διάβασε τι έγραφες χθες, τι γράφεις σήμερα
Εχθές έβαλα το λινκ που έδειχνε αξιοπρεπέστατο ξενοδοχείο με 923$. Και σήμερα λέω το ίδιο ακριβώς (το λινκ το ίδιο δείχνει ακόμη και τώρα). Εσύ είσαι που με μαγικά μαθηματικά επιμένεις ότι κάποιος πρότεινε να πάει ο άνθρωπος με 50€, αδυνατώντας να επιχειρηματολογήσει και χρησιμοποιώντας ύβρεις. Ξυδάκι.
 
Last edited:

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Και εγώ θα σας τη κάνω χαλάστρα προτείνοντας:
- 3 μέρες Μπανγκόκ, η απόλυτη ασιατική μεγαλούπολη
-4 μέρες Siem Reap - Angkor Wat, ο απόλυτος προορισμός για αρχαία και ζούγκλα
-4 μέρες Luang Prabang, δεν έχω πάει αλλά ψηφίζεται για χρόνια ως η ωραιότερη πόλη στο κόσμο (θα πάω και θα αποφανθώ, μέχρι στιγμής εγώ θεωρώ την Antigua, Guatemala)
-3-4 μέρες στο Koh Phangan, απίθανο νησάκι και είναι η κατάλληλη περίοδος
Όλα γίνονται με πτήσεις με κέντρο την Μπανγκόκ.
:D
ευχαριστω , θα τα ερευνησω ολα αυτα και αν εχω αποριες θα ξαναρωτησω
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ευχαριστω , θα τα ερευνησω ολα αυτα και αν εχω αποριες θα ξαναρωτησω
Από αυτά που προτείνονται με σειρά προτεραιότητας και...εκπληκτικότητας (μιας που έχω πάει σε όλα) θα έβαζα πρώτα το Seam Reap, μετά την Μπανγκόκ (όντως πολύ ενδιαφέρουσα ασιατική πόλη με κάτι απ' όλα για όλους), μετά το Kho Phangan (έχω να πάω πολλά χρόνια, τότε ήταν γεμάτο με μεθυσμένους Άγγλους) και τελευταία τη Luang Prabang. Αλλά όλα είναι πραγματικά αξιόλογα. Αν βρεις πτήσεις που να ταιριάζουν θα είναι κγτ τα ταξίδια.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Στο Koh Phangan, αν αποφύγεις τη μοναδική, ανάξια λόγου για εμάς τα πουρά πλέον, παραλία όπου γίνονται άθλια πάρτυ, τον μόνο μεθυσμένο που μπορείς να δεις είναι κανέναν από έρωτα....φοβερό νησί, έχουν γραφτεί πολλά για δαύτο στο φόρουμ.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Από αυτά που προτείνονται με σειρά προτεραιότητας και...εκπληκτικότητας (μιας που έχω πάει σε όλα) θα έβαζα πρώτα το Seam Reap, μετά την Μπανγκόκ (όντως πολύ ενδιαφέρουσα ασιατική πόλη με κάτι απ' όλα για όλους), μετά το Kho Phangan (έχω να πάω πολλά χρόνια, τότε ήταν γεμάτο με μεθυσμένους Άγγλους) και τελευταία τη Luang Prabang. Αλλά όλα είναι πραγματικά αξιόλογα. Αν βρεις πτήσεις που να ταιριάζουν θα είναι κγτ τα ταξίδια.
για το θεμα με τις πτησεις ,οταν θα ειμαι ετοιμη ,θα χρειαστω σιγουρα βοηθεια
Στο Koh Phangan, αν αποφύγεις τη μοναδική, ανάξια λόγου για εμάς τα πουρά πλέον, παραλία όπου γίνονται άθλια πάρτυ, τον μόνο μεθυσμένο που μπορείς να δεις είναι κανέναν από έρωτα....φοβερό νησί, έχουν γραφτεί πολλά για δαύτο στο φόρουμ.
θα εχω πολυ διαβασμα για τους επομενους μηνες απ οτι φαινεται.... τα κο σαμουι και πουκετ ειναι λιγοτερο αξιολογα απο το Kho Phangan?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βασικά αν θες να συνδυάσεις αρχαία, μεγαλούπολη και παραλίες αυτό που προτείνει ο GTS είναι εξαιρετικό. Τη Luang Prabang θα την άφηνα απέξω διότι παρόμοια αρχιτεκτονική διαθέτει και η Μπανγκόκ (στο λιγότερο κουκλίστικο, ΟΚ) και η αναλογία τουριστών/μοναχών για τα δικά μου γούστα είναι ενοχλητική.

Το Angkor Wat τις θέλει τις τρεις μέρες του. Το Seam Reap δεν είναι και η πιο ενδιαφέρουσα πόλη της χώρας, αλλά είναι απαραίτητο κακό.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Για το Πουκετ ειναι ακαταλληλη περιοδος το καλοκαιρι και το Σαμουι ειναι μετριοτατο. Για καλοκαιρι και Ταυλανδη, μη ψαχνεις περα απο το Phangan.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Οk κατάλαβα... είναι πολλές οι μπύρες... πάμε για άλλα...

To επόμενο επεισόδιο θα είναι το Μπανγκόκ εναντίον Λουάνγκ... από αύριο όμως γιατί τώρα ψάχνω να βρω το γκολ που έφαγε ο Μπαοκ...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Εεεε, περιμένουμε....τι θέλετε, να ανάψω και κανά πούρο πρώτα? :D
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Εεεε, περιμένουμε....τι θέλετε, να ανάψω και κανά πούρο πρώτα? :D
τι ακριβως περιμενουμε? αν εννοεις κανεναν καινουριο καυγα για το Βεγκας, δεν θα το αντεξω:confused:. Πλεον μονο νεες προτασεις δεχομαι:rolleyes:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μια νέα πρόταση είναι για Bohol-Panglao-Siquijor και νότιο Cebu.
Τα λεφτά πιστεύω οτι φτάνουν για 15 μέρες ακόμα και αν βάλεις πτήση για Μπορακάι από Cebu... Για Μπορακάι δεν είναι η καλύτερη εποχή βέβαια, αλλά για τα υπόλοιπα θα είσαι μια χαρά. Και έχει πράγματα να κάνεις συμπεριλαμβανομένου απίθανου σνόρκελ :sub:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Αυτό ακριβώς έκανα καρδιά μου... έστω ότι θέλω να πάω στη Ν.Υ το Νοέμβρη... ακολουθώ την συμβουλή σου και κοιτάω ξενοδοχείο για να βρω προσφορές 3-4 μήνες πριν... τιο γράφει το κοντέρ το είδες...


Δεν έκανες αυτό. Δεν έψαξες για προσφορά "κοιτώντας ξενοδοχείο". Έψαξες κοιτώντας ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ξενοδοχείο. Αν έψαχνες ανάμεσα σε όλα τα αξιοπρεπή διαθέσιμα θα έβρισκες μια χαρά προσφορές. Εν ολίγοις μας είπες ότι δεν μπορείς να βρεις αξιοπρεπές ξενοδοχείο κάτω από 160€ επειδή το ίδιο ξενοδοχείο δεν είναι συνέχεια σε προσφορά... γι' αυτό λέγεται και προσφορά (duh!). Δεν ξέρω πόσο βλαξ πρέπει να είναι κάποιος για να θεωρεί ενδεικτική των συνολικών προσφορών τις προσφορές μόνο ενός ξενοδοχείου, αλλά η ρητορική μου ερώτηση μόλις απαντήθηκε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom