Καλως σας βρηκα....να εχουμε ομορφες εμπειριες σε υπεροχα ταξιδια...

luckystar

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλως σας βρηκα και ευχομαι παντα ομορφα ταξιδια!!!!!

Ηθελα παρακαλω τα "φωτα" σας....
Για 4-5 ημερες αποοολυτης ξεκουρασης(καταλυμα-παραλια-φαγητο-παραλια εως αργα-ποτακι-καταλυμα)ποιο κοντινο μερος θα προτεινατε;;;
Εχω κατα νου....Σεριφο,Ανδρο και Μηλο....
Βασικο ειναι οι παραλιες να ειναι πεντακαθαρες και προσβασιμες απο γης και οχι οοολες με καραβακια.

Αν εχετε καποια αλλη ιδεα...ευπροσδεκτη...

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

luckystar

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Συυγνωμη επανηλθα για μια διευκρινηση...
Εμφαση στο ποιοτικο φαγητο...αν ηταν δυνατον και καλο ψαρακι ,ακομα καλυτερα.

Και παροτι σας μιλησα για κοντινους προορισμους...
Θα ηθελα την γνωμη σας για Συμη(καταλυματα,φαγητο,παραλιεςμ,γενικα εμπειριες και εντυπωσεις)

Ευχαριστω θερμα
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Καλησπερα, για Συμη δεν ξερω επειδη δεν εχω παει, αλλα αυτα που ζητας τα υπερκαλυπτει η Μηλος, οχι οτι η Σεριφος και η Ανδρος δεν θα σε ικανοποιησουν...
 

giannis-nexus

Member
Μηνύματα
58
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ ΜΕΞΙΚΟ
καλησπερα και καλως ηρθες..η μηλος συνδιαζει τα παντα σε αυτα που θελεις και στα μερη που ειπες !!
 

luckystar

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ευχαριστω θερμα για τις αμεσες απαντησεις σας.
Μαλλον προς Μηλο κλεινω....
Επιπλεον αν ξερετε,ισχυει αυτο που λενε οτι φυσαει πολυ και μπορει να μην κανεις μπανιο...;;;;Φανταζομαι αν συμβαινει κατι τετοιο με τοσες παραλιες διαλεγεις την αντιθετη πλευρα(πχ αν φυσαει βορεια πας νοτια για μπανιο).Επισης αυτος ο αστικος μυθος οποιος παει ζευγαρι Μηλο χωριζει....γιατι τον ακου τοσο συχνα;;;;;
Εχετε καμμια ιδεα για αξιοπρεπες(πρωινο,καθαρο,οχι απομακρυσμενο,με aircondition,ευγενικο προσωπικο)καταλυμα,ετσι και αλλιως για ενα πρωινο και υπνο το θελω.
Η ενοικιαση αξιζει εκει ή καλυτερα να παω με αμαξι;;;;
Σας τρελανα....πολλες αποριες....γενικως οτι ξερετε το λετε....
Ευχαριστω θερμα.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Οταν εχει βοριαδες θα πατε στις νοτιες παραλιες του νησιου, οταν εχει νοτιαδες θα πατε στις δυτικες και στις βορειες και θα κολυμπατε χωρις κυματα. Εχει τοσες πολλες παραλιες που δεν θα εχετε τετοια προβληματα. Αυτοκινητο χρειαζεται οπωσδηποτε, τωρα αν θα νοικιασεις η οχι ειναι θεμα δικο σου. Παντως απο Πειραια, 2 ατομα με αυτοκινητο ειναι 340 ευρω το κοστος, μετ' επιστροφης. Τωρα για τον αστικο μυθο τι να πω; Στη Μηλο πανε ως επι το πλειστον ζευγαρια, ειναι δυνατον ολα αυτα τα ζευγαρια να μεινουν για παντα μαζι; Καποια σιγουρα θα χωρισουν! Σιγουρα δεν τους επηρεασε η Μηλος παντως! Αν εσεις τα πατε καλα μαλλον δεν εχετε να φοβηθειτε ενα νησι!
 

luckystar

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Estet ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.
Ετσι σκεφτηκα και εγω για την θαλασσα...απλα οπογ το εχω πει μου λενε πολυ αερας και μπανιο δεν θα ευχαριστηθειτε...και θα χωρισετε....ακαλα αυτο με τον αστικο μυθο..γελαγα και εγω.
Αν ειναι λεω να χωρισει ενα ζευγαρι θα χωρισει οπου και αν ειναι...ελεος...!!!!!!
Απλα το ακουσα τοσες πολ,ες φορες απο διαφοετικα ατομα που μου εκανε εντυπωση και για αυτοτο ανεφερα.
Αν ξερετε....τα πλοια της γραμμης...εκτος απο τα κλειστου τυπου(εχω κλειστοφοβια)εχει αναφερθει καποιο θεμα...????
Δεν ξερω αν επιτρεπεται να ρβτησω δημοσια για συγκεκριμενα ονοματα ,αν εχετε ταξιδεψει εντυπωσεις.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Εγω με πλοιο της γραμμης ειχα ταξιδεψει, δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα,με αυτοκινητο μαζι.
 

luckystar

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπερα και παλι...
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Αν ξερετε θα ηθελα για αλλη μια φορα την γνωμη σας.
Πριν περιπου 7 χρονια ειχα παει Αγκιστρι...υπεροχες παραλιες....
εχει παει καποιος προσφατα...??????
ειναι αραγε ακομα υπεροχες η παραλιες????
γενικα καποιες πληροφοριες για αγκιστρι παρακαλω....παραλιες...νυχτ.ζωη...καταλυματα...

Αλλη ισως επιλογη ειναι η Ανδρος.....την γνωμη σας παρακαλω....

Τα προηγουμενα νησια μαλλον ακυρα λογω αποστασεως...μια και δεν χρησιμοποιουμε ταχυπλοα λογ κλειστοφοβιας.και το speedrunner ενω ειναι κλειστου τυπου επιτρεπεται να βγεις καταστρωμα αλλα σε περιπτωση που εχει αερα απαγορευεται...

Ευχαριστω θερμα για μια ακομα φορα...να περνατε υπεροχα ...!!!!!!!!
 

luckystar

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ευχαριστω πολυ για το λινκ....πολυ κατατοπιστικο.

Ηθελα να ρωτησω...εχει μεινει καποιος στο greenislandstudios...???αν ναι,εντυπωσεις....????

Ευχαριστω θερμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom