Ίος Ίος κανείς;

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
chilipepper said:
Τέλεια!!! Γιατί έχουμε ακούσει πως η Ίος είναι πολύ όμορφο νησί και είναι κρίμα να το επισκευτούμε όταν θα γίνεται ο κακός χαμός, αλλά θα θέλαμε να έχει και κανα μπαράκι να πάμε το βράδυ.;)
Sorry που σε έχω ζαλίσει, αλλά γνωρίζεις πως θα μπορέσουμε το Σεπτέμβρη να πάμε και σε καμιά άλλη παραλία εκτός από Μυλοποτά και Γιαλό (π.χ καραβάκι ή ταξί άν δεν είναι πανάκριβα), δεδομένου ότι δε θα έχουμε μεταφορικό μέσο;
Και πάλι σε χιλιοευχαριστώ! :)
σκεψου την ενοικιαση. αν παλι δεν θελετε, λεωφορεια κ καικια αραιωνουν αρκετα. ταξι παιζει παντα αλλα χρεωνουν οσο θελουν σαν καθε χωρα του 3ου κοσμου. παζαρια κλπ δηλ. δεδομενου του λιγου κοσμου θα πετυχετε λογικες τιμες ελπιζω.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Περάσαμε από την Ίο για 3 μερούλες.
Εάν είστε πάνω από 30, έχουμε και λέμε:
- Μην απογοητευτείτε που θα είστε οι μεγαλύτεροι στο Far out στο Μυλοπότα, ούτε που δεν θα έρχονται να σας προωθούν μαγαζιά για το βράδυ ενώ σε όλους τους διπλανούς πηγαίνουν. Δεν είναι επειδή είστε μεγάλοι απλά επειδή είστε ζευγάρι. Εμείς αυτό επιλέξαμε να πιστεύουμε γιατί ήμουν ένα βήμα πριν τη μελαγχολία.

- Να βγαίνετε κατά τις 9-10 το βράδυ, βόλτα στη χώρα, φαγητακι και ποτό στα Ν Ιος, Βάλσαμο και Ios Club. Κατά τη 1 γίνεται χαμός, τουρίστες παντού, doors open at 2.30 and close at 8.00. Θα ξυπνήσετε ούτως ή αλλως το πρωί!

- Το Μαγγανάρι είναι φοβερό!!!Από τις καλύτερες των Κυκλάδων εαν οχι η καλύτερη! Καλά αυτό είναι για όλες τις ηλικίες!

- Η χώρα πολύ ομορφη! Βόλτες το πρωί, απόγευμα και νωρίς το βραδάκι για να την απολαύσετε!

Λίγο πολύ όλα τα υπόλοιπα ειπώθηκαν από τους παραπάνω!
 

gal_XRHSTOS7

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
γεια σας παιδια!! σκεφτομαι για Ιο 1 -10 Σεπτεμβριου... ειχα ξαναπαει παλιοτερα ,αλλα εχουν περασει αρκετα χρονια απο τοτε ... θα ηθελα να ρωτησω 1)εαν υπαρχουν δρομολογια για τα διπλανα νησακια (Σικινο και Φολεγανδρο ) με επιστροφη αυθημερον και 2) η συγκοινωνια με τη Χωρα ειναι μεχρι τις 12 τα μεσανυχτα οπως παλιοτερα ? θα ηταν προτιμοτερο να νοικιασω μηχανακι ? ευχαριστω εκ των προτερων ....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σου.
Για τα δρομολόγια μπορείς να ψάξεις σε σελίδες τύπου airtickets.gr. Ίσως και να γίνεται. Επίσης ρώτα στα τοπικά πρακτορεία της Ίου μήπως γίνονται εκδρομές στα νησιά αυτά. Η συγκοινωνία συνεχίζει να είναι μέχρι τις 12. Δεν ξέρω αν με τις συγκοινωνίες θα καλυφθείς. Δεν έχω πάει, αλλά το ψάχνω για επικείμενο ταξίδι που θα κάνω.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Γεια σας απο την Ιο. Βρίσκομαι εδω και μια εβδομάδα και ειναι υπέροχα . Ο κοσμος σημερα άρχισε να αραιώνει - η Χώρα (πολυ γραφική )τιγκα στους Αυστραλούς και τους Νεοζηλανδους
Η παραλία που μας εξέπληξε ευχάριστα ηταν η Αγια Θεοδωτη και φυσικα το Μαγγαναρι ( ρηλαξ μέχρι πρωίας ,αλλα και με 9 ευρω την ομπρέλα -έλεος ). Ο Μυλοποτας πολυ υπέρ εκτιμημένος και overcrowded
Οι συγκοινωνίες ειναι άρτιες αν δεν πάρετε αμαξι
Για διαμονή επιλέξτε τη χώρα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@ευαγγελια πολύ χαίρομαι που σε βλέπω θετική για την Ίο. Αν έχεις όρεξη γράψε κανένα καλό up to date tip για φαγητό - ποτό.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Προτείνω φαγητό στον Λόρδο Βύρων. Εκπληκτικό μαγαζί και πιάτα. Επίσης έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές για το εστιατόριο το Πυθάρι, δεν το έχω επισκεφτεί μέχρι στιγμής. Για την ταβέρνα η Φωλιά αν και ακούγονται θετικά σχόλια, δεν βρήκα κάτι το ιδιαίτερο όταν την επισκέφτηκα (Άνοιξη 2013)

γεια σας παιδια!! σκεφτομαι για Ιο 1 -10 Σεπτεμβριου... ειχα ξαναπαει παλιοτερα ,αλλα εχουν περασει αρκετα χρονια απο τοτε ... θα ηθελα να ρωτησω 1)εαν υπαρχουν δρομολογια για τα διπλανα νησακια (Σικινο και Φολεγανδρο ) με επιστροφη αυθημερον και 2) η συγκοινωνια με τη Χωρα ειναι μεχρι τις 12 τα μεσανυχτα οπως παλιοτερα ? θα ηταν προτιμοτερο να νοικιασω μηχανακι ? ευχαριστω εκ των προτερων ....
Ίο - Σίκινο και το αντίστροφο έχει σίγουρα δρομολόγιο για να το κάνεις σε μονοήμερη.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Φαγητο στο "Κατωγι" και θελει κρατηση αν εχει κοσμο το νησι.
Καραβακι για Σικινο αυθημερον απο το λιμανι 2-3 φορες την εβδομαδα με κοστος 15 ευρω με επιστροφη.
Κι η δικη μου εντυπωση ειναι οτι η Ιος εχει υπεροχες παραλιες
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Η παραλία που μας εξέπληξε ευχάριστα ηταν η Αγια Θεοδωτη και φυσικα το Μαγγαναρι ( ρηλαξ μέχρι πρωίας ,αλλα και με 9 ευρω την ομπρέλα -έλεος )
9 ευρώ για τους κοινούς θνητούς.....
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Εμείς δεν πληρώσαμε ξαπλώστρα στο Μαγγανάρι!!Και μου έκανε εντύπωση! Βέβαια κάτσαμε στο πρώτο κομμάτι λίγο πιο πέρα από το Χρήστο.
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εμείς δεν πληρώσαμε ξαπλώστρα στο Μαγγανάρι!!Και μου έκανε εντύπωση! Βέβαια κάτσαμε στο πρώτο κομμάτι λίγο πιο πέρα από το Χρήστο.
Στο δεύτερο κομμάτι που κάτσαμε εμείς ήταν 9 ευρώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom