Μεξικό Μεξικό - Πληροφορίες για Yucatan

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Εγώ νοίκιασα με το ελληνικό δίπλωμα, νέου τύπου.
Νέου τύπου εννοείς με λατινικούς χαρακτήρες;Το καθυστέρησα και σήμερα που πήρα το υπουργείο μεταφορών ,το τμήμα για τα διπλώματα ,μου είπαν οτι η αλλαγή σε νέου τύπου κανει δεκαπέντε μερες ,αλλά λόγω καλοκαιριού ενα μήνα ,δηλαδή θα το εχω το Σεπτέμβριο.Δεν προλαβαίνω ,φεύγω είκοσι μια Αυγούστου .Καμια ιδέα τι να κάνω;
 

nikolasth7

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Nαι,διεθνές δίπλωμα από την Ελπά,κάποιες φωτογραφίες χρειαζόταν και περίπου 70 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.Ψάξτο λίγο και σίγουρα θα βρείς την άκρη,σαν προορισμός δεν το συζητώ,είναι απίθανος και αρκετά ασφαλής.
 

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Nαι,διεθνές δίπλωμα από την Ελπά,κάποιες φωτογραφίες χρειαζόταν και περίπου 70 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.Ψάξτο λίγο και σίγουρα θα βρείς την άκρη,σαν προορισμός δεν το συζητώ,είναι απίθανος και αρκετά ασφαλής.
Ευχαριστώ ,το έψαξα και θα βγάλω.Ειχα πρόβλημα πριν χρόνια ,με το διεθνές δίπλωμα της ΕΛΠΑ στην Καλιφορνια.Ειχα κλείσει αυτοκίνητο και στο αεροδρόμιο στο LA δεν δέχονταν το διεθνές της ΕΛΠΑ ,θέλανε το ροζ.Αναγκαστηκαμε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο απο ενα ψιλοπαράνομο γραφείο κάποιων μεταναστών σ´ ενα στενό κοντά στο αεροδρόμιο.
Θα πάρω και τα δυο διπλώματα μαζι μου ,πιστεύω δεν θα εχω πρόβλημα.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
οταν επιστρεψετε με το καλο και αν δεν σας κανει κοπο, γραψτε δυο λογια για το ταξιδι σας. Επειδη το σκεφτομαι και γω για του χρονου, θα με ενδιεφερε πολυ να μαθω τις καιρικες συνθηκες που επικρατουν τον Αυγουστο όπως και διαφορες αλλες λεπτομερειες ενος τετοιου ταξιδιου.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Κι εγώ περιμένω εντυπώσεις, παρόλο που έχω κάνει το ίδιο σχεδόν ταξίδι. Τα νέα από τους αγίους τόπους είναι πάντα καλοδεχούμενα :cool: Ελπίζω να καταφέρω κάποτε να ξαναπάω για προσκύνημα στη θεά Ixchel
 

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Σας ευχαριστώ!
Είμαστε στο Μεξικο απο την Πέμπτη το απογευμα.Ο καιρος ειναι πολυ καλός ,με ήλιο και ενα ανακουφιστικό αεράκι το βράδυ.Ενα βαρομετρικό χαμηλό με τροπικές καταιγίδες έστριψε σήμερα απο το Πουερτο Ρικο προς Μπαχαμες.Εμεις, ευτυχώς,βλέπουμε τις αστραπές στο βάθος του ωκεανού..Χθες που φθάσαμε και σήμερα ξεκουραζομαστε στο Κανκουν,(zona hotelera).Αυριο ξεκινάμε τις εξερευνήσεις.Η παραλία εδώ ειναι καταπληκτική.Η άμμος έχει ενα εκτηφλωτικο λευκό και η θάλασσα ενα υπέροχο γαλάζιο και οι ξαπλώστρες ειναι πολυ διακριτικές κοντά στα ξενοδοχεια ,χωρίς να καταστρέφουν την παραλία .Τα σύννεφα πέφτουν μεσα στον ωκεανό και νοιώθεις τον ουρανό ποιο κοντα ,να σε σκεπάζει, πέρνοντας καταπληκτικά χρώματα σε όλη την διάρκεια της μέρας και την νύχτα οι αστραπές να φωτίζουν τα σύννεφα.Δεν ξέρω πως ειναι το Κανκουν πιο πέρα ,πάντως η παραλία του ειναι υπέροχη
Καληνύχτα ,προς το παρόν ,θα προσπαθήσω να γράψω παλι στη συνέχεια του ταξιδιού.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Σας ευχαριστώ!
Είμαστε στο Μεξικο απο την Πέμπτη το απογευμα.Ο καιρος ειναι πολυ καλός ,με ήλιο και ενα ανακουφιστικό αεράκι το βράδυ.Ενα βαρομετρικό χαμηλό με τροπικές καταιγίδες έστριψε σήμερα απο το Πουερτο Ρικο προς Μπαχαμες.Εμεις, ευτυχώς,βλέπουμε τις αστραπές στο βάθος του ωκεανού..Χθες που φθάσαμε και σήμερα ξεκουραζομαστε στο Κανκουν,(zona hotelera).Αυριο ξεκινάμε τις εξερευνήσεις.Η παραλία εδώ ειναι καταπληκτική.Η άμμος έχει ενα εκτηφλωτικο λευκό και η θάλασσα ενα υπέροχο γαλάζιο και οι ξαπλώστρες ειναι πολυ διακριτικές κοντά στα ξενοδοχεια ,χωρίς να καταστρέφουν την παραλία .Τα σύννεφα πέφτουν μεσα στον ωκεανό και νοιώθεις τον ουρανό ποιο κοντα ,να σε σκεπάζει, πέρνοντας καταπληκτικά χρώματα σε όλη την διάρκεια της μέρας και την νύχτα οι αστραπές να φωτίζουν τα σύννεφα.Δεν ξέρω πως ειναι το Κανκουν πιο πέρα ,πάντως η παραλία του ειναι υπέροχη
Καληνύχτα ,προς το παρόν ,θα προσπαθήσω να γράψω παλι στη συνέχεια του ταξιδιού.
Απο την περιγραφη σου νοιωθω σαν να ειμαι εκει. Μπάνιο κανατε σαυτη την υπεροχη παραλία? τα νερα φαντάζομαι θα ειναι κρυα λόγω του ωκεανου.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Μπάνιο κανατε σαυτη την υπεροχη παραλία? τα νερα φαντάζομαι θα ειναι κρυα λόγω του ωκεανου.
Για καραιβική μιλάμε..τι κρύα?

Αυριο ξεκινάμε τις εξερευνήσεις.Καληνύχτα ,προς το παρόν ,θα προσπαθήσω να γράψω παλι στη συνέχεια του ταξιδιού.
Ευχαριστούμε για την ανταπόκριση! Όποτε μπορείς δίνε μας μικρές τζούρες από ριβιέρα Μάγια και τα υπόλοιπα μας τα λες με την επιστροφή :):) Καλή εξερεύνηση, έχεις να δεις υπέροχα πράγματα εκεί γύρω αααχχχχ!
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
ωχ!!!κοτσανα πεταξα οεο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom