Γαλλία Παρίσι

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Ρε παιδιά στο τελος θα νιώσω και άσχημα :) ...Stay cool
Ο καθένας λέει την γνώμη του (η οποία είναι πάντοτε υποκειμενική) και την προτασή του, και ο κάθε υποψήφιος ταξιδιωτης φιλτράρει και κρίνει την πληροφορία και αναλόγως πράττει.

ΥΓ: Τελικά έχει πάει κάποιος σε παιχνίδι τις PSG να μου πει αν ισχύουν αυτές οι τιμές?
 

iliasmessini

Member
Μηνύματα
87
Likes
9
καλησπερα και απο μενα. Θα βρεθω για πρωτη φορα στο Παρισι 19-27 σεπτεμβριου με τη συντροφο μου και έχω βγάλει ενα πρόχειρο προγραμμα βαση κυρίως αυτων που έχω διαβάσει στο site:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:
ΑΦΙΞΗ 9.00ΜΜ. ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΔΡΟΜΑΚΙΑ ΤΟΥ MARAIS
ΣΑΒΒΑΤΟ:
ΠΡΩΙ: ΜΟΝΜΑΡΤΗ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ: ΠΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΑΙΦΕΛ-ΣΗΚΟΥΑΝΑΣ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΚΑΡΑΒΑΚΙ
ΚΥΡΙΑΚΗ:
ΠΡΩΙ: ΠΑΝΘΕΟΝ-ΣΟΡΒΟΝΗ- Boulevard Saint Michel- ΚΗΠΟΥΣ ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟΥ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:ΑΓΟΡΑ GALLERIES LAFAYET
ΔΕΥΤΕΡΑ:
ΠΡΩΙ: ΛΟΥΒΡΟ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ: ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΩΝ ΠΑΡΙΣΙΩΝ
ΤΡΙΤΗ:
ΠΡΩΙ:ΒΕΡΣΑΛΛΙΕΣ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ: ΗΛΥΣΙΑΠΕΔΙΑ-ΑΨΙΔΑ ΤΟΥ ΘΡΙΑΜΒΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ:
DISNEYLAND
ΠΕΜΠΤΗ:
ΠΡΩΙ:ΜΟΥΣΕΙΟ dʼOrsay
ΑΠΟΓΕΥΜΑ: ??
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:??????(Η ΠΤΗΣΗ ΜΑΣ ΑΝΑΧΩΡΕΙ 8.30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ)

1.Περιμένω διορθωσεις και παρατηρησεις με επιεικια....πρωτη φορα στο παρισι και εχω ψιλοχαθει με τοσες πληροφοριες καθημερινα....
2.προτάσεις για πεμπτη απογευμα και παρασκευή μέχρι την πτήση;
3. μηπως να μην παω καθόλου disneyland και να δω κατι πιο αξιολογο στο Παρίσι;
Σας ευχαριστω θερμα...
σας ευχαριστώ θερμά...
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
καλησπερα και απο μενα. Θα βρεθω για πρωτη φορα στο Παρισι 19-27 σεπτεμβριου με τη συντροφο μου και έχω βγάλει ενα πρόχειρο προγραμμα βαση κυρίως αυτων που έχω διαβάσει στο site:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:
ΑΦΙΞΗ 9.00ΜΜ. ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΔΡΟΜΑΚΙΑ ΤΟΥ MARAIS
ΣΑΒΒΑΤΟ:
ΠΡΩΙ: ΜΟΝΜΑΡΤΗ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ: ΠΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΑΙΦΕΛ-ΣΗΚΟΥΑΝΑΣ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΚΑΡΑΒΑΚΙ
ΚΥΡΙΑΚΗ:
ΠΡΩΙ: ΠΑΝΘΕΟΝ-ΣΟΡΒΟΝΗ- Boulevard Saint Michel- ΚΗΠΟΥΣ ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟΥ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:ΑΓΟΡΑ GALLERIES LAFAYET
ΔΕΥΤΕΡΑ:
ΠΡΩΙ: ΛΟΥΒΡΟ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ: ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΩΝ ΠΑΡΙΣΙΩΝ
ΤΡΙΤΗ:
ΠΡΩΙ:ΒΕΡΣΑΛΛΙΕΣ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ: ΗΛΥΣΙΑΠΕΔΙΑ-ΑΨΙΔΑ ΤΟΥ ΘΡΙΑΜΒΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ:
DISNEYLAND
ΠΕΜΠΤΗ:
ΠΡΩΙ:ΜΟΥΣΕΙΟ dʼOrsay
ΑΠΟΓΕΥΜΑ: ??
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:??????(Η ΠΤΗΣΗ ΜΑΣ ΑΝΑΧΩΡΕΙ 8.30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ)

1.Περιμένω διορθωσεις και παρατηρησεις με επιεικια....πρωτη φορα στο παρισι και εχω ψιλοχαθει με τοσες πληροφοριες καθημερινα....
2.προτάσεις για πεμπτη απογευμα και παρασκευή μέχρι την πτήση;
3. μηπως να μην παω καθόλου disneyland και να δω κατι πιο αξιολογο στο Παρίσι;
Σας ευχαριστω θερμα...
σας ευχαριστώ θερμά...
Θα σου πρότεινα να κλείσεις για κάποια παράσταση στην όπερα έστω κ αν δε σου αρέσει (τα φθηνότερα εισιτήρια) για να δεις το κτίριο κ να πάρεις μια γεύση! Αξίζει! Επίσης να σουλατσαρεις απο την δύση και μετά σε κανένα κανάλι του Σηκουάνα (στο st. Martin ή σε αυτό δίπλα στην Παναγία των παρισιων) με καμιά μπυριτσα στο χέρι... Disneyland να πας κατα τη γνώμη μου!
 

iliasmessini

Member
Μηνύματα
87
Likes
9
Σας ευχαριστω πολυ!!!με διευκολυνετε αφανταστα..

Για παρασκευη καμια προταση μεχρι το βραδακι που φευγω;;
 
Last edited by a moderator:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Θα μπορούσες να επισκεφθεις το κέντρο Πομπιντού που φιλοξενεί κ το μουσείο σύγχρονης τέχνης με έργα πικασο, μιρο κ άλλον! Ακομα κ αν δε σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο πήγαινε για να δεις το ίδιο το κτίριο το οποίο ειναι αρχιτεκτονικά ιδιαίτερο! Στην πλατεία του κέντρου επίσης έχει σχεδόν πάντα όλο κ κάποιο event. Κάποιο βράδυ να πας κ στην περιοχή της Βαστίλλης. Μια περιοχή με σοκάκια κ άπειρα μπαράκια για ποτακι!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν δεν βρεχει και δεν εχετε αποσκευες να κουβαλατε Chateau de Vincennes και Parc Floral ή St German en Laye ή Bercy Village και Parc de Bercy.
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλησπέρα. Για όλους του συμφορουμίτες που θα βρεθούν στο Παρίσι, στις 4 Σεπτεμβρίου ξεκινά το festival d' automne, το οποίο θα διαρκέσει ως τις 31 Δεκεμβρίου. Το festival d'automne είναι αφιερωμένο στις σύγχρονες τέχνες και περιλαμβάνει σινεμά, θέατρο, χορό, φωτογραφία κ.α. Μπορείτε να βρείτε ολόκληρο το πρόγραμμα εδώ http://www.festival-automne.com/
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Θα συμφωνήσω με panlek και θα προσθέσω για Πέμπτη απόγευμα αυτό http://www.viatorcom.fr/fr/7379/tou...tparnasse/d479-2702MONT56?pref=02&aid=gfr1577
Αν μπορείτε να μου εξηγήσετε (καθότι άσχετος), σε αυτόν τον πύργο του Montparnasse πρέπει οπωσδήποτε να κόψουμε εισητήριο για να μπούμε και να θαυμάσουμε τη θέα;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.748
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom